אינדקס יוצרים - ב

אינדקס יוצרים - ב (83)

prettyphoto

~בֵּר דנית

סופרת

דנית בר היא פסיכותרפיסטית למעלה מ-40 שנה. נמנתה עם צוות ההקמה של ביה"ח הדסה הר הצופים וניהלה את השירות הסוציאלי שם עד פרישתה. פיתחה גישה חדשה לתופעת ההורות המרעילה וחיברה את הספר "ילדות של נסיכה – סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים" (הקיבוץ המאוחד, 2019).

מידע נוסף

~בַּסְטוֹס אָאוּגוּסְטוֹ רוֹאָה

משורר

אָאוּגוּסְטוֹ רוֹאָה בַּסְטוֹס, אחד מגדולי הסופרים והמשוררים בשפה הספרדית במאה העשרים, זכה בפרס סרוונטס בשנת 1989. הוא נולד בשנת 1917 בעיר אָסוּנְסְיוֹן, בירת פרגוואי, ובילה את רוב שנות חייו בגלות – בארגנטינה, בצרפת ובספרד. יצירתו כוללת רומנים, קבצים של סיפורים קצרים, ספרי שירה, ספרי ילדים, מחזות, תסריטים ואסופות. מת בעיר…

מידע נוסף

~באומגרטן דניאל

משורר

דניאל באומגרטן, עו"ד ופעיל ב"מאבק המשוררים", פרסם את ספר ביכוריו "למרות שהמשורר הזהיר" בהוצאת גוונים (2011). שיריו התפרסמו ב"הארץ", "מאזנים" ו"גג" ובאתרים "העוקץ", "במחשבה שנייה" וב"מכתבים לורן".

מידע נוסף

~בהר אלמוג

משורר

אלמוג בֶּהַר הוא משורר, סופר ומבקר ספרות. חתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. זכה במקום הראשון בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" ובציון לשבח בפסטיבל השירה במטולה. מלמד בבית הספר קדמה בקטמונים ומנחה קבוצת פיוט באוניברסיטת בר-אילן.

מידע נוסף

~בוזגלו שמעון

משורר

שמעון בוזגלו כתב ספרי שירים ותרגם שירה ומחזות. כמו כן תרגם ספרים מהפילוסופיה היוונית העתיקה. זכה בפרסים רבים ובהם פרס ברנשטיין על מחזה מקורי, פרס התיאטרון לתרגום, פרס ראש הממשלה ליצירה, פרס עמיחי לשירה ופרס קרן ירושלים לספרות יפה.

מידע נוסף

~בוחבוט דוד (ניאו)

משורר

דוד (ניאו) בוחבוט הוא משורר, עיתונאי, מורה לכתיבה, עורך ומבקר שירה. פרסם רשימות ביקורת שירה ב"הארץ" וכתבות ב"גלריה שישי". עורך ראשי של סדרת הספרים "רף" לשירה, הגות וביקורת וכן עורך ומפיק את פסטיבל ת"א לשירה (לצד עודד כרמלי). ספרו הראשון, "באישון ליל נצח", ראה אור בסדרת "ריתמוס" של "הקיבוץ המאוחד"…

מידע נוסף

~בוכמן עדנה

סופרת

עדנה בוכמן פרסמה עד כה שלושה ספרים. ספרה "האם יש משהו בינינו" הועלה בתיאטרון תמונע, וספרה "נדדה האהבה" עובד למופע בקפה-תיאטרון הקאמרי עם השחקנית אסתי זקהיים. בוכמן עבדה כיועצת אופנה לסגל הדיפלומטי בארץ וכקניינית של אבני חן.

מידע נוסף

~בולוקון איתן

איתן בולוקן מלמד בחוג ללימודי מזרח אסיה שבאוניברסיטת ת"א. תחום מחקרו הוא פילולוגיה ופילוסופיה בודהיסטית, בעיקר של מסורת הזן היפנית, גם בהקשר הרחב של מחקר השוואתי של דתות. מבין ספריו: "בתוך השלג הדק: שירת הזן של דוגן וריוקאן" (הוצאת קשב, 2011), "ליל טל: שירת ההייקו של מיטסו סוזוקי" (הוצאת קשב,…

מידע נוסף

~בוסי דודו

סופר

דודו בוסי פרסם עד כה חמישה ספרים. ספרו הראשון, "הירח ירוק בוואדי", זיכה אותו בפרס לסיפורת חדשה של עם עובד והופק כסרט בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי. כמו כן זכה בוסי בפרס ראש הממשלה. בוסי הוא בוגר בית הספר למשחק של יורם וינשטיין והשתתף בסדרת הדוקו-ריאליטי "מחוברים".

מידע נוסף

~בורדו טובה

משוררת

טובה בורדו היא משוררת ילידת ירושלים, בעלת דף שירה בפייסבוק "טובה בורדו דף שירה", וכן בעלת בלוג קולנוע בוורדפרס. כותבת מעת לעת מערכונים סאטיריים, תחקירנית בתחום ארגוני-קולנועי, וכותבת באתר בי"ס לקולנוע. פרסמה שירים בכתב העת "עירובין" וב"הארץ".

מידע נוסף

~בורשטיין דרור

סופר

דרור בורשטיין הוא סופר, עורך ומתרגם. פרסם כעשרה ספרים, בהם רומנים, ספרי עיון וספר ילדים. עורך את פרסומי "הליקון". כתב עבודת דוקטור על יצירתו של יעקב שבתאי ומלמד ספרות באוניברסיטת תל אביב. זכה בפרס לספרות ע"ש זבולון המר מטעם עיריית ירושלים ובפרס שר החינוך והתרבות לשירה.

מידע נוסף

~בז'רנו מאיה

משוררת

מאיה בז'רנו היא משוררת שזכתה בפרסים ספרותיים רבים, ובהם פרס היצירה מטעם ראש הממשלה, פרס ברנשטיין ופרס הספרות הישראלית. ב-2002 זכתה בפרס ביאליק על מכלול יצירתה. שיריה תורגמו לשפות זרות, ובהן סינית, ערבית ויוונית.

מידע נוסף

~ביאלסקי אליס

סופרת

אליס ביאלסקי נולדה במוסקבה ועלתה לישראל בשנת 1990. היא בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב וביימה את הסרטים הדוקומנטריים "סבבה", "מונה ליזה", "געגוע ליום המחר" ו"הומונים". ספרה הראשון "ראינו לילה" ראה אור בהוצאת אפיק וזכה בשבחים רבים.

מידע נוסף

~ביגמן אפרת

משוררת

אפרת ביגמן (1981) היא משוררת, הכותבת שירה מאז שלמדה להחזיק את העיפרון, ומטפלת מוסמכת בביבליותרפיה. תושבת מעלה גלבוע, נשואה ואם לשלושה. למדה תואר ראשון בספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה. אפרת ביגמן מפרסמת שירה בכתבי עת שונים מאז שנת 2001 , בוגרת המחזור הראשון של כיתת…

מידע נוסף

~ביטון ארז

משורר

ארז ביטון הוא משורר, סופר ועורך כתב העת הספרותי "אפיריון". אחד היוצרים הראשונים שייצגו את "הקול המזרחי". זכה בפרס מפעל חיים לשירה ע"ש יהודה עמיחי ובפרס ביאליק לשירה ולמפעל חיים. כעובד סוציאלי ופסיכולוג שיקומי עבד בין השאר עם נפגעי פעולות איבה כמותו (הוא התעוור בילדותו וידו נקטעה).

מידע נוסף

~ביטון יעקב

משורר

יעקב ביטון פרסם עד כה שני ספרי שירה. כמו כן, שיריו הופיעו בכתב העת "מטעם" ובאנתולוגיית השירה המעמדית "אדומה". זכה בפרס לעידוד היצירה של משרד התרבות בקטגוריה "משוררים בתחילת דרכם" ובפרס "טבע" לשירה.

מידע נוסף

~בינג היידקר ליאורה

משוררת

ליאורה בינג היידקר היא משוררת ומתרגמת מצרפתית וגרמנית. כמו כן היא עוסקת בהוראת בלט ובחקר המחול. ספר שיריה הראשון, "חצאי ירחים", זכה בפרס משרד החינוך והתרבות ליצירת ביכורים.

מידע נוסף

~בכר שחר רונית

משוררת

רונית בכר שחר היא משוררת ומורה לאמנות המתגוררת במיאמי, פלורידה. זכתה בציון לשבח בתחרות פסח מילין למשוררים בראשית דרכם. שיריה התפרסמו בכתב העת "גג".

~בלומברג רונן

משורר

רונן בלומברג פרסם עד כה את ספרי השירה "שירים שבורים" (גוונים, 2009) ו"המשוגע בעליית הגג" (ספרי עתון 77, 2013) ואת קובץ הסיפורים "הדחויים" (גוונים, 2011).

מידע נוסף

~בלומרט רות

(1943-2014) משוררת

רות בלומברט למדה מיקרוביולוגיה וביוכימיה בבר-אילן והיא מוסמכת בית המדרש לרבנים באמריקה בספרות עברית. פרסמה ספרי שירה ופרוזה וזכתה בפרס ראש הממשלה ובפרס ירושלים לספרות.

מידע נוסף

~בן אהרון יפתח

משורר

יפתח בן אהרון הוא משורר המתגורר בקיבוץ הרדוף. הוציא ספרי שירה ופרסם משיריו בכתבי העת "עכשיו", "הליקון", "עיתון 77" ועוד. יפתח בן אהרון הוא בנו של הסופר יריב בן אהרון ונכדו של מנהיג תנועת הפועלים יצחק בן אהרון.

מידע נוסף

~בן ארי אלכס

משורר

אלכס בן ארי למד מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן והוא בוגר כיתת השירה של הליקון. ספר שיריו "ימים סמויים"(2008) צוין לשבח בפסטיבל השירה של מטולה, וזכה בפרס הליקון ע"ש המשורר רמי דיצני.

מידע נוסף

~בן ארי בן

משורר

בן בן-ארי הוא משורר הכותב בעברית ובאנגלית. שיריו הופיעו בספרים למבוגרים ולילדים ובכתבי עת כמו "מאזניים" ו"חדשות בן עזר" ואף זיכו אותו בפרסים בתחרויות שירה בינלאומיות באנגלית. הוא חבר באגודת הסופרים העברים, אקו"ם ו-ASCAP, עו"ד בעבר ואיש עסקים בחו"ל.

מידע נוסף

~בן בסה שלמה

משורר

שלמה בן בסה נולד בעיר איסטנבול. פרסם משיריו בכתבי עת ספרותיים, בהם "פועם" ו"זוטא". "לצייר בדידות בקו אחד", שראה אור בהוצאת עיתון 77, הוא קובץ שיריו הראשון.

מידע נוסף

~בן דוד יערה

משוררת

יערה בן-דוד היא משוררת, מבקרת ספרות ואמנית קולאז'ים. פרסמה שמונה ספרי שירה ואסופות מאמרים. באחרונה ראה אור ספר שיריה "איזון שביר" (הקיבוץ המאוחד, 2015). ספריה זיכו אותה בפרס ראש הממשלה ובפרס טשרניחובסקי. חלק משיריה הולחן בידי משה זורמן, מיכאל וולפה, אייל באט ואחרים, ובוצע על ידי זמרת הסופרן גילה ירון.

מידע נוסף

~בן הראש מואיז

משורר

מואיז בן הראש הוא סופר, מתרגם ומשורר. ספריו עוסקים בשאלות של זהות ושייכות, הגירה וקיפוח. זכה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ובפרס יהודה עמיחי. כתביו תורגמו לספרדית, אנגלית, צרפתית, אורדו, סינית ופורטוגלית.

מידע נוסף

~בן חור יאיר

משורר

יאיר בן חור הוא משורר ועורך לשון. משמש העורך הראשי של כתב העת "עיבריתון" היוצא בהוצאת פיוטית. ספר שיריו הראשון, "תחילת הזריעה", פורסם בהוצאת פיוטית.

מידע נוסף

~בן חיים יאיר

משורר

יאיר בן חיים הוא משורר, סופר ואמן, מו"ל חדרים הוצאה לאור וכתב העת "המסדרון". עורך פרויקט "ספרא טבא", תיעוד מצולם של תהליך הוצאה לאור של ספר.

מידע נוסף

~בן חנן עדינה

משוררת

עדינה בן חנן היא בוגרת החוג לעיצוב קרמי בבצלאל ובעלת תואר שני בספרות עברית והשוואתית מאוניברסיטת חיפה. בעבר יצרה בקרמיקה והיום עוסקת בהנחיית כתיבה יוצרת ובעריכה לשונית. ספרה "ושום מקום אחר לא בית" ראה אור בהוצאת גוונים (2010).

~בן טובים רענן

משורר

רענן בן טובים הוא עורך דין ומשורר, המוביל את מאבק המשוררים. עוסק גם בתחומי הקרימינולוגיה, הקולנוע והכתיבה הספרותית. שיריו עוסקים בין השאר בנושא הרשעת החף מפשע בישראל.

~בן טובים רענן

משורר

רענן בן טובים הוא עורך דין ומשורר, המוביל את מאבק המשוררים. עוסק גם בתחומי הקרימינולוגיה, הקולנוע והכתיבה הספרותית. שיריו עוסקים בין השאר בנושא הרשעת החף מפשע בישראל.

~בן יאיר סיגל

משוררת

סיגל בן יאיר פרסמה את ספרי השירים "לא מעודן" (הליקון, 2011, בעריכת אמיר אור), שזכה בפרס "טבע" לשירה, ו"אין עדות" (הקיבוץ המאוחד: קרן רבינוביץ לאמנויות, 2014, בעריכת יצחק לאור). שיריה תורגמו וראו אור באנתולוגיות. זכתה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2015.

מידע נוסף

~בן יצחק ליאורה

משוררת

ליאורה בן יצחק היא משוררת ומנחה סדנאות כתיבה לנוער ומבוגרים. צ'לנית בעברה. הוציאה לאור ארבעה ספרי שירה ופרסמה משיריה בכתבי עת ספרותיים, ובהם "מטעם" ו"מאזנים".

מידע נוסף

~בן ישי הגר

יוצרת

הגר בן ישי, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2010), מעצבת גרפית, מאיירת ואמנית רחוב.

מידע נוסף

~בן לולו אילה

משוררת

אילה בן לולו פרסמה סיפורים ושירים ב"קשת החדשה", "שבו", "הליקון", "הו!", "מאזנים" ו"מעריב". ספר שיריה הראשון, "ילדות מקוצרת", יצא בסדרת "כתוב" של הוצאת פרדס (2013).

מידע נוסף

~בן מרדכי יצחק

סופר

יצחק בן מרדכי, מרצה לספרות וסופר, פרופסור במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון.פירסם חמישה ספרי פרוזה, ביניהם: הגולם (רומן), הוצת שוקן 1992 ; זוהרה (רומן), זמורה-ביתן 1999.בין ספרי המחקר שכתב: ליידיס אנד ג'נטלמן אנד ליידיס – עיונים ביצירתו של נסים אלוני, הוצאת הספרים של אוניברסיטת בן גוריון 2004.

מידע נוסף

~בן משה יקיר

משורר

יקיר בן משה הוא משורר, עורך ועיתונאי. חתן פרס ראש הממשלה לספרות. מנהל אמנותי של פסטיבל "שער" לשירה, מנחה סדנאות כתיבה וכותב רשימות וביקורות תרבות בעיתונים ובכתבי עת.

מידע נוסף

~בן סימון דניאל

סופר

דניאל בן סימון הוא סופר ועיתונאי. ב-2009 נבחר לכנסת מטעם מפלגת העבודה. בוגר אוניברסיטת חיפה במדע המדינה וסוציולוגיה, מוסמך בית הספר לתקשורת של אוניברסיטת בוסטון. ספריו: "ארץ אחרת" על הפוליטיקה השבטית, "קסם על שפתי מלך" על שלטונו של בנימין נתניהו, "עסקה אפלה בדרום" על מצוקת יישובי הדרום (כתר, 2002) ו"נשיכה…

מידע נוסף

~בן עמי דודי

משורר

דודי בן עמי הוא משורר, מדריך בחברה להגנת הטבע ומדריך סדנאות בסיתות כלי צור, אמנות פרהיסטורית וראשית הכתב. היה חבר מערכת "עיין ערך שירה", כתב עת מקוון לשירה בעריכת שרית שץ.

מידע נוסף

~בן-חור יאיר

משורר, סופר, עורך ספרות ועורך לשון

יאיר בן־חור הוא עורך לשון, עורך ספרות ושירה, נקדן, סופר ומשורר. בעל תואר שני בלשון עברית ותואר ראשון בלשון וספרות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.   העורך הראשי של כתב העת מוטיב וחבר צוות כתב העת ליריקה. הוציא לאור עד כה חמישה ספרי שירה וספר הגות. שיריו וסיפוריו פורסמו באכסניות שונות, מקוונות…

מידע נוסף

  • כותרת משנה משורר, סופר, עורך ספרות ועורך לשון

~בן-חיים יאיר

משורר

יאיר בן־חיים הוא משורר ואמן, עורך שירה ומו"ל חדרים – בית הוצאה לאור. פרסם עד כה שני ספרי שירה, "דוֹרֵשִׁירָה" ו"להשתגע באמצע היום". כתביו ושיריו התפרסמו בעיתונות ובכתבי עת לשירה וספרות. כמו כן, הוא עורך "המסדרון", כתב עת לשירה, פרוזה, תרבות ואמנות.

מידע נוסף

~בנאי אהוד

זמר - יוצר

אהוד בנאי נולד ב-31 במרץ 1953, הוא זמר-יוצר ישראלי, בן למשפחת בנאי. בנאי כותב ומלחין כמעט את כל שיריו. במוזיקה של בנאי, ניכרות השפעות של רוק ובלוז משנות השישים וגם השפעות עתיקות יותר ממוזיקה הודית וערבית. בספטמבר 2012  החל בנאי להגיש תוכנית שבועית בתחנת הרדיו גלי צה"ל בשם "זה המקום"…

מידע נוסף

~בנאי סיגלית

במאית ומשוררת

סיגלית בנאי היא במאית טלוויזיה, מרצה לקולנוע וחוקרת קולנוע ישראלי ומזרח תיכוני. פרסמה סיפורים על תרבות מזרח תיכונית וכן מסות ושירים בכתבי העת "הכיוון מזרח" ו"עיתון 77". ספר שיריה "שכונת התקווה, קהיר" הועלה כמופע שירה מדוברת בביצועה.

מידע נוסף

~בנקין רביד יערה

משוררת

רביד יערה בנקין, ילידת ירושלים. כותבת ומאיירת, מנחה בתחום תקשורת בינאישית, הופעה בפני קהל וחשיבה יצירתית.

מידע נוסף

~בסמן בן-חיים רבקה

משוררת

רבקה בסמן בן-חיים כותבת את שיריה ביידיש ונחשבת לנציגת דור חדש בספרות יידיש שצמח בארץ. היא היתה ממייסדות הקבוצה הספרותית "יונג ישראל" ופרסמה את יצירותיה בכתב העת "די גאלדענע קייט" בכל שנותיו (1949 עד 2000).

מידע נוסף

~בסקין סיון

משוררת

סיון בסקין היא משוררת ומתרגמת שירה ופרוזה ברוסית. עד כה פרסמה משיריה בשני ספרים ובכתבי העת "הו!", "שבו" ו"הליקון". חברת מערכת בכתב העת "הו!". עבדה ככלכלנית וכעת כמנתחת מערכות מידע.

מידע נוסף

~בק יורם

משורר

יורם בק הוא היסטוריון, משורר ומסאי. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת פריז (נאנטר). פרסם כ-20 ספרי שירה, ומסותיו ראו אור בעיתונות היומית ובכתבי עת לספרות. עבד בסוכנות היהודית ושימש עורך במוסד "ביאליק" ומרצה באוניברסיטאות.

מידע נוסף

~בר אלון

משורר

אלון בר הוא משורר, עורך ומנהל אמנותי. שירים וטקסטים פרי עטו התפרסמו בעיתונים, בכתבי עת (הליקון, מעין, עיתון 77) ובאנתולוגיות. ספרו הראשון, "כל יום דבר נופל", ראה אור בשנת 2016 בהוצאת הליקון-אפיק בעריכת דרור בורנשטיין וזיכה את בר בפרס שרת התרבות למשוררים בתחילת דרכם ובפרס הליקון ע"ש רמי דיצני לספר…

מידע נוסף

~בר חיים ראובן

משורר (-2019)

עו"ד ראובן בר-חיים, עלה מעיראק בשנות החמישים לארץ. לשעבר סגן בכיר לפרקליט המדינה ומרצה באוניברסיטה העברית בירושלים בדיון פלילי ובדיני ראיות וסגן עורך של כתב העת "משפטים" של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. ראובן בר-חיים הוציא לאור את ספרו "תוונסו-תהנו", הציור על העטיפה מאת בנו – האומן חיים לורן בר-חיים.…

מידע נוסף

~בר יוסף חמוטל

משוררת

פרופ' חמוטל בר יוסף היא משוררת, סופרת, מתרגמת, חוקרת ספרות ישראלית ומרצה באוניברסיטאות בישראל ובעולם. פרסמה קובצי שירים וסיפורים, ספרי מחקר ומאמרים. זכתה בפרסים על שירתה, ובהם פרס אקו"ם למפעל חיים, פרס ויצ"ו לאישה היוצרת, פרס הנשיא ופרס ברנר.

~בר כוכב ישראל

משורר

ישראל בר כוכב הוא משורר ופסיכולוג. פרסם כעשרה ספרי שירה, וכמו כן שיריו מופיעים בכתבי עת ובעיתונות היומית. זכה בפרס הרי הרשון של האוניברסיטה העברית ובפרס היצירה מטעם ראש הממשלה. נבחר לקרוא מיצירתו לפני הפרלמנט האירופי בוועידה לשלום במזה"ת, סיציליה.

~בר שלום דור

בנייה ועיצוב אתרים

דור בר שלום הוא בוגר בית ספר רימון למוסיקה ובעל תואר ראשון ב-Music Performance מאוניברסיטת Suny ניו יורק. בונה אתרים ובעל סטודיו ברנדור לעיצוב אינטראקטיבי.

מידע נוסף

~בר שלמה

מלחין

שלמה בר הוא זמר ומלחין שיצר סגנון מוזיקלי המשלב מוזיקה ערבית וצפון אפריקאית, סגנונות הודיים ופרסיים ומזמורי תפילה, רוק ומוזיקה קלאסית. בין להיטיו עם להקת "הברירה הטבעית": "ילדים זה שמחה" ו"אצלנו בכפר טודרא". היה שותף למאבקים חברתיים ואמנותיים עם המשורר ארז ביטון והבמאי גבריאל בן שמחון.

מידע נוסף

~בר-זאב איליה

משורר

איליה בר-זאב פרסם את ספר שיריו הראשון בהיותו בן 75. בעברו היה מורה לחינוך גופני, מרכז מגמת אתלטיקה בבית ספר למאמנים בווינגייט, ואף פרסם עשרות מאמרים מקצועיים בתחום זה.

מידע נוסף

~בראון יחזקאל

מלחין

יחזקאל בראון היה מלחין ופרופסור מן המניין באקדמיה למוזיקה בתל אביב. חתן פרס ישראל למוזיקה תשס"א. כתב מוזיקה ווקאלית, תזמורתית וקאמרית, כמו גם מוזיקה לתיאטרון, לקולנוע ולטלוויזיה. ביצירותיו ניכרת השפעת מוזיקה מסורתית, יהודית ומזרח-תיכונית.

מידע נוסף

~בראל נוית

משוררת

נוית בראל היא משוררת, חוקרת ספרות ועורכת ספרותית. משמשת עורכת ספרי המקור של הוצאת ידיעות ספרים ולומדת לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. הייתה חברה בקבוצת המשוררים "גרילה תרבות" ואחת הכותבות המרכזיות בכתב העת "מטעם". שיריה תורגמו לאנגלית, גרמנית, רומנית, ערבית וספרדית.

מידע נוסף

~בראשטר מרלנה

משוררת

מרלנה בראשטר עוסקת בכתיבה, תרגום, מחקר והוראה. כותבת שירים בשפה הצרפתית וזכתה בפרסים בינלאומיים על שירתה. מכהנת כיו"ר אגודת הסופרים הישראלים כותבי צרפתית וחברת הנהלה של המרכז לחקר השירה הצרפתית בת-זמננו באוניברסיטת חיפה.

מידע נוסף

~ברבי דוד

משורר

דוד ברבי החל לכתוב שירה ב-2009 לאחר שאביו נפטר. ספרו הראשון, "חוויה מתקנת", יצא בשנת 2011. מלחין ושר חלק משיריו ושירי משוררים. מגדל פרחים ליצוא.

מידע נוסף

~ברג יונתן

משורר

יונתן ברג הוא משורר. ספרו הראשון, "מפרשים קשים", זיכה אותו בפרס יהודה עמיחי. שיריו פורסמו בעיתונות היומית ובכתבי העת הספרותיים "כתובת" ו"שבו". גדל במשפחה דתית ביישוב פסגות ועזב את לימודיו בישיבה התיכונית בגיל 16.

מידע נוסף

~ברג'ס קן

מלחין

קן ברג'ס (אברהם בר) גדל בבריטניה ועבד שם כמלחין ומעבד. נשוי לזמרת "הנשמות הטהורות" נאוה ברוכין. בישראל הפיק ועיבד תקליטים של דורון מזר, דני ליטני, דודו פישר ועוד. אחראי לעיבוד המוסיקלי בפרויקט של נילי דגן, "קונצרט שירה בארבעה קולות".

מידע נוסף

~ברגר ורדה

אמנית

ורדה ברגר הציגה כ-15 תערוכות יחיד בארץ ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, השתתפה בסימפוזיונים בינלאומיים רבים לציור וזכתה במדליית קפקא לאמנויות בפראג. חברה באגודת הציירים והפסלים, בפורום לאמנות אקולוגית ובאגודה הבינלאומית לאמנים אירופים.

מידע נוסף

~ברהמס יעל

עורכת

יעל ברהמס היא ד"ר לפילוסופיה ועורכת. עוסקת בעריכת תוכן ולשון ומתמחה בעריכה אקדמית ועיונית וכמו כן לקטורית של ספרים באנגלית. בעבר הייתה חוקרת בכירה במרכז דדו לחשיבה צבאית בינתחומית. במשך 15 שנה עבדה בתחום המחשבים וקודם לכן הייתה קצינה בממר"מ ומפקדת קורס תכנות מחשבים.

מידע נוסף

~ברהמס יעל

עורכת

יעל ברהמס היא ד"ר לפילוסופיה ועורכת. עוסקת בעריכת תוכן ולשון ומתמחה בעריכה אקדמית ועיונית וכמו כן לקטורית של ספרים באנגלית. בעבר הייתה חוקרת בכירה במרכז דדו לחשיבה צבאית בינתחומית. במשך 15 שנה עבדה בתחום המחשבים וקודם לכן הייתה קצינה בממר"מ ומפקדת קורס תכנות מחשבים.

מידע נוסף

~ברונשטיין-זוננברג שולמית

סופרת

ד"ר שולמית ברונשטיין-זוננברג (וטרינרית בהכשרתה) זכתה בפרס הסיפור הקצר בתחרות "נשים כותבות" מטעם "ליידי גלובס" בשיתוף סטימצקי. ספרה הראשון, "האיכר מכפר פסגה", הוא רומן היסטורי.

מידע נוסף

~ברזילי גל

משורר

גל ברזילי הוא אמן פלסטי בוגר בצלאל, שהציג תערוכות יחיד במוזיאון חיפה, ובגלריות בבודפשט, מרסיי ות"א. מרצה אורח בבצלאל ועוסק בשיקום נכי צה"ל נפגעי ראש באמצעות אמנות. ספר שיריו הראשון, "על משכבי", ראה אור בהוצאת פרדס (2013). ספרו השני הוא "אני הגבר עם הקמליות" (הוצאת ספרי עיתון 77, 2016).

מידע נוסף

~ברזילי יעקב

משורר

יעקב ברזילי, יועץ מס לשעבר, החל לפרסם שירה בגיל מבוגר. ספריו תורגמו לכמה שפות, ורבים משיריו הולחנו ומבוצעים ע"י הרכבים קאמריים, תזמורות ומקהלות. הוא מרצה במוסדות שונים על שואת יהדות הונגריה וחבר מועצת יד ושם.

מידע נוסף

~ברכה ניסים

משורר

ניסים ברכה, יליד דימונה, פרסם ספר שירים ראשון: "אני ניסים ברכה כותב שירה". הספר ראה אור בהוצאת "ספרי עתון 77" בשנת 2015.

מידע נוסף

~ברם שחר

משורר

שחר ברם הוא ד"ר לספרות השוואתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה. פרסם בין השאר ספרי עיון וכמה ספרי שירה: "עיר אהבה" (הוצאת כרמל), "פריחת הזכרון" (עם עובד), "גדרות" (נהר ספרים), "הזמנים המתים" (כרמל) ו"שעון הציפורים" (אפיק).

מידע נוסף

~ברנס רונה

משוררת

רונה ברנס היא משוררת וסופרת, ילידת 1987, חיפה. עורכת שותפה בסדרת "עירובין" לספרות ואמנות, ביחד עם אמיר מנשהוף ושי מנדלוביץ'. חיה בירושלים. "חצץ אדמה" ראה אור בהוצאת "חבר לעט" 2017

מידע נוסף

~ברנע שולה

משוררת

שולה ברנע, בוגרת החוג ללשון עברית ומקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, יועצת חינוכית, מנחה בתחום הורות, זוגיות וגיל שלישי. "קרוב אל האמת" הינו ספר שיריה השלישי. קדמו לו "מילה (2009) ו"קורים" (2011)

מידע נוסף

~ברנשטיין אורי

משורר (1936-2017)

אורי ברנשטיין הוא משורר וסופר העוסק גם בתרגום שירה ובהוראתה. הוא פרופסור לספרות עברית, עורך דין ושימש כמנכ"ל חברת אמקור. חיבר כ-20 ספרי שירה, וזכה בפרס עמיחי לשירה על מכלול שירתו.

מידע נוסף

~ברסון בנימין

משורר

בנימין ברסון כתב ספרי שירה ופרסם משיריו גם ב"הליקון", "קשת החדשה", "גג" וב-ARC (מגזין איגוד סופרים ישראלים כותבי אנגלית). כמו כן הוא עוסק בהלחנה של מוסיקה. עסק בניהול ובייעוץ לחברות עסקיות.

מידע נוסף

~ברסון בנימין

משורר

בנימין ברסון כתב ספרי שירה ופרסם משיריו גם ב"הליקון", "קשת החדשה", "גג" וב-ARC (מגזין איגוד סופרים ישראלים כותבי אנגלית). כמו כן הוא עוסק בהלחנה של מוסיקה. עסק בניהול ובייעוץ לחברות עסקיות.

מידע נוסף

~ברצלר חיה

משוררת

סטודנטית לתואר שני בתרבות דיגיטלית במכון כהן, אוניברסיטת תל אביב.שירה 'איש בטחון' פורסם באנתולוגיה "את לא נולדת אישה" יצירה נשית בשירה ובצילום.

מידע נוסף

~ברק עידית

משוררת

עידית ברק פרסמה עד כה שני ספרי שירה: "עד השמיים ובחזרה" (בת אור, 2016) ו"להיאחז בענף הקרוב" (פרדס, 2018). שיריה נלמדים בסדנאות כתיבה ובבתי ספר, מופיעים בכתבי עת ספרותיים ובאנתולוגיות, ואף תורגמו לשפות שונות. במקצועה היא מתאמת במעבדה המרכזית של מכבי שירותי בריאות.

מידע נוסף

~ברקאי יונתן

משורר

יונתן ברקאי הוא משורר, שחקן תיאטרון ומורה בתיכון. החל לכתוב שירה ב-1990, ומצא בכך מפלט מסיוטי השואה. פרסם את שיריו בספרים ובכתבי עת ספרותיים. מלבד זאת, שיריו פורסמו בתרגום לפולנית.

מידע נוסף

~ברקוביץ אילן

משורר

אילן ברקוביץ הוא משורר ומבקר שירה. שיריו קובצו בספרים ופורסמו בעיתונות ובכתבי עת לשירה, בהם "שבו", "מאזנים" ו"הליקון". כותב את המדור "משורר בשטח" בעיתון "הארץ" ומשמש חוקר במרכז קיפ לחקר הספרות באוניברסיטת תל אביב.

~ברקוביץ אילן

משורר

אילן ברקוביץ הוא משורר ומבקר שירה. שיריו קובצו בספרים ופורסמו בעיתונות ובכתבי עת לשירה, בהם "שבו", "מאזנים" ו"הליקון". כותב את המדור "משורר בשטח" בעיתון "הארץ" ומשמש חוקר במרכז קיפ לחקר הספרות באוניברסיטת תל אביב.

~ברקני חיים

מלחין (2001-1923)

חיים ברקני (הניק פוקשיבה) היה מורה למוזיקה, מלחין, מאייר, קריקטוריסט וגרפיקאי, חבר קיבוץ שער הגולן. הלחין כ-80 שרים למילים שכתב המשורר יוסף נצר. ברקני התפרסם בזכות השיר "ביתי אל מול גולן" שכתב ב-1962 למחזמר לציון 25 שנה להקמת קיבוץ שער הגולן, וזכה לכ-40 ביצועים עד היום.

מידע נוסף

~ברקת נועה

משוררת

נועה ברקת היא יועצת ביוגרפית, עורכת ספרים ומשוררת. חיברה את הספר "מבטן ומלידה – נשים מדברות על הריון ולידה" והקימה אתר לסיפורי לידה. מיוזמות פרויקט "אם לאם בקהילה" ו"הבית הפתוח" במשגב ובכרמיאל.

מידע נוסף

~ברתנא אורציון

משורר

פרופ' אורציון ברתנא הוא משורר, מסאי וחוקר ספרות עברית. כתב בין השאר כעשרה ספרי שירה, ושיריו תורגמו ל-13 שפות. זכה בפרסים ספרותיים רבים, ובהם פרס וולנדרוד, פרס ברנר, פרס ראש הממשלה ופרס ברנשטיין על ביקורת ספרותית.

מידע נוסף

~בת אליעזר חגית

משוררת

חגית בת-אליעזר הוציאה עד כה 4 ספרי שירה: "השקת ספינת ציפייה", "התנסויות", "בעזרת חברים", "כח משיכה". היא מפרסמת את שיריה בכתבי עת ספרותיים. בעלת תואר שני במתמטיקה מהטכניון ועובדת בתעשיית המחשבים.

מידע נוסף

~בת-אדם דלית

משוררת

דלית בת-אדם  היא משוררת ושחקנית. עוסקת גם במוסיקה, בצילום ובמחול. עד כה הוציאה שני ספרי שירה. שיריה התפרסמו גם במוספי עיתונים, בכתבי עת ובאנתולוגיות. מקיימת סדנאות לכתיבה יוצרת ודרמה ומשתתפת בערבי קריאה.

מידע נוסף