אינדקס יוצרים (826)

 

prettyphoto

 האינדקס בהכנה

~זוננברג ברונשטיין שולמית

משוררת

ד"ר שולמית זוננברג (1966) היא וטרינרית, מורה לאיינגאר יוגה, מרצה וראש חוג במכללת רופין. כתבה את הרומן "האיכר מכפר פסגה" (סטימצקי, 2014), שראה אור בעקבות זכייתה בפרס הסיפור הקצר על "אהבה בין אפריל לספטמבר". ספרה השני, "תמונות מכביש 90" (ספרי עתון 77, 2018), הוא ספר שירה בעריכת אלי הירש.

מידע נוסף

~סְטְרָטִיס פַּסְכָלִיס

משורר

סְטְרָטִיס פַּסְכָלִיס נולד בבירת יוון בשנת 1958 למשפחה שמוצאה באי מִיטִילִינִי. הוא למד מדע המדינה באוניברסיטת אתונה ועסק בעיקר בתרגום מצרפתית ובכתיבה ספרותית ועיתונאית. פרסם, בין השאר, את ספרי השירה "חפירה" (1984), "עצי דובדבן בחשכה" (1991), "פרחי מים" (1994) ו"מיכאל" (1996).

מידע נוסף

אֵדֶל יצחק

מלחין (1973-1896)

יצחק אֵדֶל היה מלחין, מורה ומחנך. עבד כמורה למוזיקה בבית היתומים של יאנוש קורצ'אק, ולימד בסמינר לוינסקי למורים ובקונסרבטוריון בתל אביב. כמלחין כתב שירי ילדים, מוזיקה ווקאלית ומוזיקה קאמרית ותזמורתית. זכה בפרס "דיפלומה די מריטו" על יצירתו התזמורתית "קאפריצ'ו".

מידע נוסף

אֶזְקָן אִימִיט

משורר

אִימִיט אֶזְקָן, משורר טורקי, עבד במשך שנים רבות במשרד החוץ הטורקי ושירת בין השאר בטהרן ובקהיר. כמו כן הרבה לעסוק בשירה ובקולנוע. ספר שיריו "כל דבר בא בגפו" ראה אור באיסטנבול בשנת 2006.

מידע נוסף

אַקְטָשׁ בּוּרְג'וּ

משוררת

בּוּרְג'וּ אַקְטָשׁ, ילידת 1980, למדה אנתרופולוגיה חברתית באוניברסיטת איסטנבול, והיא כיום אחת היוצרות הבולטות בטורקיה. אַקְטָשׁ התפרסמה בעיקר כמשוררת וכסופרת ילדים, אולם היא עוסקת גם בעריכה ספרותית ובפעילות שוטפת כעורכת תוכניות בתחנת רדיו. פרסמה, בין השאר, את הספרים "ואלס בתחנה" ו"הבית העקום".

מידע נוסף

אביאל צבי

משורר (2013-1928)

צבי אביאל עסק בחינוך, בהוראה ובניהול מוסדות חינוך במשך עשרות שנים. בשנות ה-60 ייסד וניהל את בית הספר התיכון להנדסאים שליד אוניברסיטת תל אביב ואף זכה בפרס החינוך מטעם עיריית תל אביב. נוסף על פעילותו החינוכית פרסם שבעה ספרי שירה.

מידע נוסף

אבידן אילי

משורר

אילי אבידן הוא חוקר מגדר, תיאוריה קווירית ולימודים טרנסג'נדריים. מפרסם בעיקר בכתב העת לשירה וספרות "הו!" וזכה במקום השלישי בפרויקט "שירה על הדרך" של עיריית ת"א. בנו של השופט עדי אזר שנרצח ב-2004.

מידע נוסף

אביו שלמה

משורר

שלמה אביו כותב שירה ומתרגם מאנגלית, ספרדית, קטלאנית, לאדינו וטורקית. זכה בציון לשבח בתחרות ספרות בלאס פאלמאס שבספרד, בפרס ראש הממשלה ובפרס הרפז על ספרו "מעין הבטחה". 

מידע נוסף

אבן טוב-ישראלי אילנה

משוררת

אילנה אבן טוב-ישראלי היא משוררת, מנחה סדנאות כתיבה, חוקרת ומרצה בתחום תהליכי כתיבה. פרסמה עשרה ספרים, מהם שלושה בתחום הכתיבה היצירתית. ספריה "המקום הסודי שלי", "תנו לי לדבר" ו"הקול הפנימי - מסע אישי דרך קריאה וכתיבה" הם אבני דרך בטיפוח תהליכי כתיבה. זכתה בין השאר בפרס "זאב" לספרות ילדים.

מידע נוסף

אבן יסמין

מלחינה

יסמין אבן היא משוררת, זמרת ומלחינה, ששמה נודע בזכות שיתופי פעולה מוסיקליים, בין השאר עם נתן סלור. כתבה מוסיקה לסרטים ולהצגות תיאטרון וזכתה פעמיים בפרס אקו"ם לעידוד היצירה. ספר שיריה הראשון, "אישה באלכסון", יצא בהוצאת כרמל.

מידע נוסף

אבן-חן גליה

משוררת

גליה אבן-חן היא משוררת. ספר שיריה "אישה מטורפת" יצא בהוצאת ספרא, ושירים וסיפורים שכתבה פורסמו בכתבי עת כדוגמת "שבו", "מאזניים" ו"גג". כמה משיריה הולחנו על ידי אריאל הורביץ, טובה גרטנר ואחרים.

מידע נוסף

אבניאל נחום

משורר

נחום אבניאל (יליד 1983) כותב ומפרסם שירה וביקורות ספרות ותרבות. בעל הבלוג "אחר כך נחום". בימים אלה הוא עורך את ספר שיריו הראשון.

מידע נוסף

אברהם איתן רחלי

משוררת

רחלי אברהם איתן היא משוררת, דוקטור לפילוסופיה מאוניברסיטת בר-אילן. עוסקת בתחומי החינוך וההוראה ובמחקר הספרות העברית. פרסמה ספרי שירה ועיון ומאמרים על שירה ופרוזה. מנחה סדנאות כתיבה, שופטת בתחרויות ספרות ונבחרה למשוררת-אורחת של משרד החינוך.

מידע נוסף

אברמסון דבורה

שחקנית

דבורה אברמסון היא שחקנית טלנובלות ארגנטינאית שעלתה לישראל. השתתפה בין השאר בתוכנית ללימוד ספרדית בערוץ "ויווה" וכקריינית בפרויקט המוסיקלי של נילי דגן, "קונצרט שירה בארבעה קולות".

מידע נוסף

אגמון אורן

משורר

אורן אגמון עוסק בשינוי תהליכים חינוכיים לתלמידים ונוער מוחלש ובתהליכי אימון אישי. ספר שיריו "הכול מיהר לדרכו הסודית" נכתב במשך 15 שנה בארצות שונות (פרדס, 2014). "מתוך הקובץ עולה זעקה של מחאה חברתית ופוליטית, אך בראש ובראשונה אנושית" (טל ניצן).

אגמון חיים

מלחין (1948–2014)

חיים אגמון היה מנצח מקהלות, מעבד מוזיקלי ומלחין. שירת בלהקת הנח"ל כאקורדיוניסט. היה מנהל מוזיקלי של להקת "הגבעתון" והלחין לה את השירים "ים השיבולים" ו"עמק שלי". כמו כן היה מנצח ומנהל מוזיקלי של חבורת הזמר גבעתיים.

מידע נוסף

אגסי יוסף

פילוסוף

יוסף אגסי הוא פילוסוף, פרופסור אמריטוס בחוג לפילוסופיה של אוניברסיטת ת"א. תרומתו בעיקר בתחומי הלוגיקה, השיטה המדעית והפילוסופיה של המדע, אך גם בשאלות חברה ולאום. בעל דוקטורט מבית הספר לכלכלה של לונדון בהנחיית קרל פופר. שימש ראש החוג לפילוסופיה באוניברסיטת הונג קונג ופרופסור באוניברסיטת בוסטון ובאוניברסיטת יורק שבטורונטו. בין ספריו:…

מידע נוסף

אגסי עוזי

מו"ל

עוזי אגסי הוא היסטוריון ואוצר. ב-1994 הקים את הוצאת אבן חושן, המיועדת להוצאה והפצה של ספרים בפורמט אמנותי: ספרי שירה, פרוזה, סיפורת קצרה וספרים על קליגרפיה ועל טיפוגרפיה במהדורות מצומצמות. אבן חושן גם מוציאה לאור את כתב העת "שבו".

מידע נוסף

אגסי עידו

אמן ספר

עידו אגסי הוא אמן ספר ואחראי לעיצוב הכריכות בהוצאת אבן חושן. הוא כורך ספרים לאמנים בסדנאות תחריט ולאספנים, ומעורב בהפקות דפוס בארץ ובעולם. בין השאר עיצב את המארז לספר השירה של נילי דגן, "בכל אדם יש ארבעה בנים", שהוצג ביריד הספרים של פרנקפורט ב-2008.

אדלהייט עמוס

משורר

ד"ר עמוס אדלהייט הוא משורר, עורך, מבקר וחוקר. נמנה עם המייסדים של כתב העת לספרות "עמדה". החל לפרסם שירים בכתבי עת ובמוספים ספרותיים בסוף שנות ה-80. פרסם ביקורות גם בשם בדוי: שרגא נרו.

מידע נוסף

אדלר דוד

משורר

ד"ר דוד אדלר כיהן כמנהל האגף למכשור, הנדסה רפואית ותקשורת במרכז הרפואי הדסה בירושלים. עבודות המחקר שלו התמקדו במודלים לפעולת הלב ובפיתוח מכשור רפואי. ספר שיריו הראשון, "סקיצות לתמונה בלתי שלמה", זכה בפרס רמת גן לספרות (2013) בקטגוריית שירת ביכורים.

אדם רוני

משוררת

רוני אדם נולדה וגדלה ברחובות. מורה לספרות ומנחת סדנאות כתיבה. בוגרת בית הספר לשירה "הליקון". חברה ב"קבוצת יום רביעי" שחבריה כותבים ומפרסמים למעלה מעשור.

מידע נוסף

אדמון ידידיה

מלחין (1982-1894)

ידידיה אדמון היה ממניחי היסודות של הזמר העברי בראשית המאה ה-20. חתן פרס ישראל למוזיקה. שילב ביצירתו אלמנטים אירופיים וחסידיים לצד אלמנטים ערביים. בין שיריו: "שדמתי", "עץ הרימון", "כך הולכים השותלים", "שושנת יעקב" ו"שמחה רבה".

מידע נוסף

אדמוני רעיה

סופרת

רעיה אדמוני היא שדרנית רדיו ומדבבת ותיקה. היא עורכת ומגישה תוכניות ילדים ומבוגרים ברשת א', ובהן "שיר ישיר", "עוד סיפור אחד ודי" ו"בית הוריי", וכותבת שירים וסיפורים, בעיקר לילדים. ב-2013 ראה אור הרומן ההיסטורי שכתבה, "חלומות", המתאר שלושה דורות בעיירה יהודית בפולין.

מידע נוסף

אהרונוביץ קרפנוס שרה

סופרת

שרה אהרונוביץ קרפנוס היא סופרת, משוררת וציירת. הציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל ומכהנת בהנהלת אגודת הציירים והפסלים חולון. פרסמה שלושה ספרי ילדים, ארבעה ספרי שירה וספר אוטוביוגרפי. כמו כן, הקימה את קבוצת "שיר-א-שיר" בפייסבוק להפקת תקליטורים לכותבי שירה.

מידע נוסף

אהרוני עדה

משוררת

עדה אהרוני היא סוציולוגית, סופרת, משוררת, מחזאית, מפיקת סרטים, מתרגמת ופעילת ציבור. חוקרת בתחום הספרות, תולדות יהודי מצרים וסוציולוגית התרבויות. פרופסור אמריטה, אוניברסיטת פנסילבניה, ארצות הברית. סוציולוגית בתחום פתרון סכסוכים והחינוך לתרבות השלום. עד הפרישה, הרצתה בטכניון בחיפה ובאוניברסיטת חיפה.  הוציאה לאור 35 ספרים שתורגמו לשפות רבות וזכו בפרסים, מחציתם קובצי שירה.

מידע נוסף

אהרוני רולנד דין

משוררת

דין אהרוני רולנד היא צלמת, מוזיקאית, יזמת וכותבת. הקימה את הרכב הנשים "טרנטינה" שבו ניגנה בס, כתבה, הלחינה ושרה. "שוט ויסקי ושמלה מנייר", שראה אור בהוצאת עיתון 77 (2019), הוא ספר שיריה הראשון.

מידע נוסף

אוז קובי

מוזיקאי

קובי אוז (יליד 17 בספטמבר 1969) הוא זמר, פזמונאי, מלחין, מוזיקאי, סופר ומפיק מוזיקלי ישראלי. לעיקר פרסומו זכה מחברותו בלהקת "טיפקס", שבה הוא הסולן וכותב השירים העיקרי. בשנת 2000  זכה בפרס אקו"ם לפזמונאי.

מידע נוסף

אוחיון משה

משורר

משה אוחיון הוא משורר, מוסיקאי, מורה ומרצה. ספרי שיריו הם "חול ולימונים" (עם עובד, 2006) ו"ארבעים על האדמה" (קשב לשירה, 2010). זכה בפרס היצירה לסופרים עבריים, הוציא אלבומים שבהם שר משיריו וזכה בתעודת הוקרה על תוכנית לימודים שיזם, הכוללת סדנאות כתיבה לילדים.

מידע נוסף

אור אמיר

משורר

אמיר אור הוא משורר ישראלי, מתרגם ועורך, ממקימי עמותת הליקון. שיריו זיכו אותו, בין השאר, בספר הכבוד של הפליאדות על תרומתו לשירת העולם, במלגת פולברייט ליוצרים, בפרס ראש הממשלה, בפרס ברנשטיין ועוד.

אור סלילת תמרה

משוררת

תמרה אור סלילת היא משוררת, ציירת ומורה לאנגלית. בעלת תואר שני בספרות אנגלית וכתיבה יוצרת מאוניברסיטת בר-אילן. זכתה בפרס עידוד היצירה של עמק הירדן. 

מידע נוסף

אורבך ניקולא

משורר

ניקולא יוזגוף-אורבך הוא משורר, מבקר ספרות, עיתונאי, חוקר וד"ר לדמוגרפיה וגאוגרפיה. מרצה באוניברסיטת חיפה ובמכללת נתניה לאמנויות ומשמש כחוקר בקתדרת חייקין למחקרים גאואסטרטגיים. נולד למשפחה חרדית בצפת ופרסם בגיל 17 את ספר שיריו הראשון, "ילדי הלילה" (סער, 2002).

מידע נוסף

אוריה יהודית

משוררת

יהודית אוריה היא משוררת, מוסיקאית ומרפאת בשיאצו. מתגוררת בקליפורניה. ספר שיריה "חלל מושלם" ראה אור בהוצאת תמוז-אגודת הסופרים (1994). ספרה "רשימותיה של חוה" ראה אור בהוצאת כרמל ב-2003.

מידע נוסף

אורן יוסף

חוקר ומבקר ספרות

יוסף אורן היה מרצה לספרות ולחינוך במכללות להכשרת מורים עד לפרישתו לגמלאות. פרסם מאות מאמרי ביקורת בעיתונים יומיים ובכתבי עת לספרות. פרסם עד כה 25 ספרים, 21 מהם בסדרה המחקרית-ביקורתית "תולדות הסיפורת הישראלית". זכה פעמיים בפרס הביקורת ע"ש ברנשטיין ופעמיים בפרס היצירה ע"ש לוי אשכול.

מידע נוסף

אורפלי רפאל הדר

משורר

רפאל הדר אורפלי הוא כלכלן במקצועו, המתגורר בציריך. פרסם משיריו בכתבי עת. ספרו "בפוזת בן חורין" ראה אור בהוצאת "ספרי עתון 77" בשנת 2015.

מידע נוסף

אושרת קובי

מלחין

קובי אושרת הוא מוזיקאי, מלחין, מעבד מוזיקלי ומנצח. חתן פרס אקו"ם ופרס "אמי". הלחין מאות שירים, רובם בשיתוף הפזמונאים אהוד מנור ושמרית אור, ובהם "דרך ארוכה", "גשם בעתו", "גלגל ענק" וכמובן "הללויה" שזכה באירוויזיון.      

מידע נוסף

אזולאי לימור

משוררת

לימור אזולאי ילידת טבעון (1970), מטפלת טיפולים אנרגטיים מרחוק ועוסקת בניהול וכספים בעסק משפחתי. כותבת שירה, מחזאות וסיפורת. למדה בבית הספר לכתיבת דרמה ומחזאות. את השיר הראשון כתבה לאחר מות אמה, בגיל שש וחצי. מאז הכתיבה היא אמצעי ביטוי ותקשורת עם העולם הפנימי והחיצוני.

מידע נוסף

אטינגר אסתר

משוררת

אסתר אטינגר היא משוררת, סופרת ומבקרת ספרות. מלבד ספרי השירה כתבה אטינגר רומן אחד, "פלא לילה", ושני רומנים בלשיים עם הסופרת רות אלמוג. זכתה פעמיים בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, זכתה בפרס עמיחי לשירה ובפרס נשיא המדינה לספרות.

מידע נוסף

אטלס יהודה

משורר וסופר

יהודה אטלס, יליד 1937, משורר וסופר לילדים,מתרגם, מרצה, מבקר, חוקר ספרות ילדים, עיתונאי לשעבר ב'ידיעות אחרונות'. הספר שהביא לפרסומו הרב הוא "והילד הזה הוא אני"(1977) הפרויקט החשוב שבו הוא עוסק זה כארבע שנים: חקר וכתיבת שירים על ילדים בסיכון; יהודה אטלס נטל על עצמו לספר על מצוקתם, מפיהם. 

מידע נוסף

איזנברג אריה (אריק א.)

משורר

אריק א. הוא משורר ומתכנת מחשבים במקצועו. שירת בצה"ל כקצין ביחידה 8200 ולמד לתואר ראשון בתולדות האמנות באוניברסיטת תל אביב. הוציא לאור ספרים אחדים ומפרסם בעיקר בכתבי העת "עכשיו" ו"עמדה" (שאותו יסד ב-1994 עם עמוס אדלהייט ורן יגיל).

מידע נוסף

איזקסון ח. מירון

משורר

מירון ח. איזקסון הוא איש עסקים, משורר, סופר ופרופסור לספרות עברית באוניברסיטת בר-אילן. זוכה פרס נשיא המדינה לספרות. פרסם עשרה ספרי שירה ושלושה רומנים. רבים משיריו הולחנו ובוצעו ע"י עוזי חיטמן ואחרים.

מידע נוסף

אייל קובי

שדרן

קובי אייל הוא מומחה בשירה ישראלית, מרצה בנושא ומנחה ערבי שירי משוררים. משדר בתחנת הרדיו קול יזרעאל את התוכנית "נוף פתוח", שבה הוא מארח משוררים וקורא משיריהם.

מידע נוסף

אילון לאה

משוררת

לאה אילון למדה ספרות השוואתית באוניברסיטה העברית. עובדת בבית הספרים הלאומי בגבעת רם. פרסמה כ-20 ספרים, רובם ספרי שירה. זכתה בכמה פרסים, בהם פרס ירושלים ופרס ראש הממשלה.

מידע נוסף

אילת אברהם

אמן

אברהם אילת הוא אמן רב-תחומי ואוצר. הציג למעלה מ-60 תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובחו"ל. עבודותיו נמצאות באוספים של המוזיאונים המרכזיים בארץ וכן בספרייה הלאומית בפריז, מוזיאון לודוויג בקלן, מוזיאון אוניברסיטת תמה בטוקיו ועוד.

מידע נוסף

אילת דפנה

מלחינה (2002-1938)

דפנה אילת היתה מלחינה, פזמונאית, משוררת, שחקנית ומתרגמת. כתבה שירים רבים לשלישיית "גשר הירקון" ולאריק אינשטיין וכמו כן לתוכניות טלוויזיה כמו "רגע עם דודלי" ו"פרפר נחמד".

מידע נוסף

איתמר יואב

משורר

יואב איתמר הוא עורך, מתרגם, כותב ומורה לכתיבה. מוציא לאור ועורך את כתב העת הספרותי "מקף" עם חני שטרנברג. ספרו "חוד הלב" יצא בהוצאת קשב לשירה (2012).

מידע נוסף

איתן עופר

צלם

עופר איתן הוא צלם ציפורים. מצלם במצלמת Canon EOS70D ועדשת Canon 400mm Prime.

מידע נוסף

איתן רויטל

במאית

ד"ר רויטל איתן מרצה 20 שנה במכללת סמינר הקיבוצים, שם היא מלמדת בימוי ומשחק, תיאטרון פוליטי וחברתי, תיאטרון ומגדר ועוסקת במחקר. שיחקה בתיאטרון המקצועי וביימה בתיאטרון הקהילתי.

מידע נוסף

אלאל קורין

מלחינה

קורין אלאל היא זמרת, מלחינה, מעבדת, נגנית ותמלילנית. בשנת 2003 זכתה בפרס אקו"ם למפעל חיים כמלחינה. בין להיטיה, "הטבעת נפלה", "ארץ קטנה עם שפם", "אין לי ארץ אחרת" ו"זן נדיר".

מידע נוסף

אלברשטיין חוה

זמרת - יוצרת

חוה אלברשטיין (נולדה ב-8 בדצמבר 1946 בשצ'צין, פולין) היא זמרת-יוצרת ישראלית משפיעה, הפעילה מאז שנות ה-60. אלברשטיין הוציאה לאור קרוב לשישים אלבומים, מהם שמונה באידיש ואחד באנגלית. בפברואר 2011 קיבלה את פרס אקו"ם על מפעל חיים.

מידע נוסף

אלג'ם יעקב

משורר (1942-2017)

יעקב אָלָגֶ'ם הוא משורר יליד בולגריה. עבד כמנהל חשבונות, שרטט והיה גם צייר. הוציא שני ספרי שירה: "באחיזת עיניים בנוף" (עקד, 1990) ו"שירים באור הנעול" (ספרי "עיתון 77", 2012). חבר באיגוד הסופרים.

מידע נוסף

אלדן אנדד

משורר

אנדד אלדן כתב 15 ספרי שירה. שיריו תורגמו לשפות רבות, בהן אנגלית, ערבית, ספרדית, יידיש ויפנית. ב-2010 יצא לאור ספר שיריו "באורו זורם הפרי בעורי", כ-50 שנה לאחר צאת ספרו הראשון, "חושך זורם ופרי", ומקיים עמו דיאלוג. אלדן הוא חתן פרס ראש הממשלה.

מידע נוסף

אלהרר דודו

מפיק מוזיקלי

דודו אלהרר הוא זמר, מוסיקאי, שחקן, שדרן רדיו, מנחה טלוויזיה, מפיק מוסיקלי ומספר סיפורים. זכה בפרס תמוז של תעשיית המוסיקה הישראלית על פועלו. הפיק אלבומים לגידי גוב, "הברירה הטבעית", יוני רכטר, יוסי בנאי ורבים אחרים.

אלוני יפתח

משורר

יפתח אלוני הוא משורר, סופר ומו"ל הוצאת אפיק - ספרות ישראלית. אלוני הוא יזם "מעבורת" - פרויקט דיגיטלי רב-לשוני חדש לסיפורים קצרים, המציג סיפורים עכשוויים וקלאסיים ממקומות שונים על גבי הגלובוס בשפת המקור שלהם ובתרגום לאנגלית ולעברית.

אלוני עמית

צלם

עמית אלוני הוא צלם המתמחה בצילום אורבני (צילום רחוב). צילם בין השאר בקובה, תאילנד, וייטנאם ואתיופיה. למד בבית הספר לצילום של אלון קירה.

מידע נוסף

אלטר נפתלי

מלחין

נפתלי אלטר הוא מלחין, מפיק, תסריטאי ובמאי קולנוע. כתב בין השאר שירים לזמר אושיק לוי ("יונתן סע הביתה") וכן תסריטים ומוזיקה לסרטים של אסי דיין. עמד בראש קרן הקולנוע הישראלי וניהל את מחלקת הדרמה של "הוט" ו"רשת".

מידע נוסף

אליאני שורוק פנינה

משוררת

פנינה אליאני-שורוק למדה ספרות עברית וספרות משווה לתואר ראשון ושני באוניברסיטת בר-אילן. עסקה בהוראה בתיכון, הנחתה מורים וניהלה פרויקטים לקידום נוער בעיריית בת ים ובעליית הנוער מטעם הסוכנות היהודית בירושלים. עמדה בראש סניף הרצליה ליוצאי יהדות מרוקו. ספר שיריה השישי, "משוטטת בדעתי", ראה אור בהוצאת עקד, ב-2017.

מידע נוסף

אליהו אלי

משורר

אלי אליהו הוא בוגר אוניברסיטת תל אביב בפילוסופיה יהודית ובספרות עברית ולמד עריכה ותרגום במכללת עלמא. פרסם עד כה שני ספרי שירה וזכה בפרס היצירה לסופרים עבריים. שיריו הופיעו בכתבי עת ספרותיים כמו "שבו", "קשת החדשה", "הליקון", "הכיוון מזרח", "משיב הרוח" ו"מאזניים". עוסק בעריכה ובכתיבה בעיתון "הארץ".

אליעזר ורדה

משוררת

ורדה אליעזר פרסמה עד כה שלושה ספרי שירה בעריכת רפי וייכרט: "תגיד לי עוד" (עמדה, 2021), "כשהשמש ברא צל" (ג'וקר, 2020) ו"זכוכית השמיים הכחולה" (2018, בסיוע הוצאת מוטיב ספרים). כמו כן פרסמה את "גן השעשועים לכל הצורות והצבעים" (הוצאת צמרת, 2012), ספר ילדים על נושא השונות. היא מוסמכת אוניברסיטת ת"א…

מידע נוסף

אלירז ישראל

משורר (1936-2016)

ישראל אלירז הוא משורר, מחזאי, מורה ומתרגם. ספריו הראשונים היו רומנים, קובצי סיפורים ומחזות, ואחר כך כתב ליברטות לאופרות שהלחין יוסף טל. אל השירה הגיע בשנות ה-80, ומאז פרסם כ-25 ספרי שירים. חתן פרס ביאליק לספרות ופרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.

מידע נוסף

אלכסנדר (שפרעם) ללי

משוררת

ללי אלכסנדר (שפרעם) היא פסיכותרפיסטית בהבעה ויצירה, מטפלת משפחתית וזוגית, מטפלת בנפגעות תקיפה מינית ומנחת קבוצות טיפוליות. בוגרת בצלאל, עוסקת באמנות ובכתיבה. מנחת סדנאות המשלבות לימוד טקסט ויצירה ופעילה במסגרות של יהדות מתחדשת וצדק חברתי. ספר שיריה "אבנים" ראה אור בהוצאת פרדס (2018).

מידע נוסף

אלמגור סתיו

יוצרת

סתיו אלמגור יוצרת. בוגרת החוג לאמנות והוראה בסמינר הקיבוצים. אמנית, מעצבת גרפית, פמיניסטית, טבעונית וחובבת חתולים.

מידע נוסף

אלמן רבקה

משוררת

רבקה אלמן פרסמה משיריה ברבעון "שדמות" וב"על המשמר" כשהייתה בת 17, ובגיל 22 פורסם ספרה הראשון, "חג עולה מתהום", בספרית פועלים (שעורך השירה שלה היה אברהם שלונסקי). שלושת ספרי שיריה האחרונים פורסמו בהוצאת גוונים. עוסקת בחינוך מיוחד.

מידע נוסף

אלנקווה שגיא

משורר

שגיא אלנקווה פרסם ארבעה ספרי שירה. הראשון שבהם, "קונכייה", זיכה אותו בפרס שרת התרבות לספרי ביכורים. שיריו פורסמו בכתבי עת ספרותיים רבים, ובהם "עיתון 77", "שבו", "עמדה", "הליקון" ו"מטעם".

מידע נוסף

אלעד איתי

משורר

איתי אלעד פרסם עד כה שני ספרי שירה: "קרבה מדרגה ראשונה" ("עיתון 77", 2012) ו"תותב נהרה" (כרמל, 2007). שיריו התפרסמו גם במדור "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ" ובכתבי עת. כתב רשימות על ספרות ואמנות ב"מעריב" ומלמד בסדנאות כתיבה.

מידע נוסף

אלפי יוסי

משורר

יוסי אלפי הוא איש תיאטרון, סופר, משורר, מורה ומספר סיפורים. המייסד והמנהל האמנותי של פסטיבל מספרי סיפורים. נחשב לאבי התיאטרון הקהילתי בארץ. הרצה בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א וייסד את תיאטרון גבעתיים. פרסם עד כה כ-25 ספרי שירה, פרוזה וספרי עיון בתיאטרון.

מידע נוסף

אלפנדרי רוני

משורר

ד"ר רוני אלפנדרי הוא עובד סוציאלי קליני ומרצה באוניברסיטת בר-אילן. מחבר הרומן "אהבה זה לא עונש" (2000) וספר השירים "בזכות הספק" (2004).

מידע נוסף

אלקיים אבי

אבי אלקיים, ראש המחלקה למחשבת ישראל,אוניברסיטת בר־אילן; ראש מרכז שלמה מוסיוף לחקר הקבלה, אוניברסיטת בר-אילן. מראשי קבוצת דרך אברהם – לדיאלוג רוחני לשלום ולסובלנות בין היהדות והאסלאם.

מידע נוסף

אלקלעי-גוט קרן

משוררת

קרן אלקלעי-גוט היא משוררת זוכת פרסים, חוקרת ספרות, מבקרת ספרות, מתרגמת ופרופסור לספרות אנגלית באוניברסיטת תל אביב. כותבת באנגלית ובעברית, ומכהנת כיו"ר אגודת הסופרים כותבי אנגלית בישראל. משתפת פעולה עם מוסיקאים והוציאה דיסק משותף עם הפסנתרנית ליז מגנס.

מידע נוסף

אמדורסקי אסף

מלחין

אסף אמדורסקי הוא זמר, מלחין, מעבד ומפיק מוזיקת רוק ומוזיקה אלקטרונית. בוגר בית הספר רימון. זכה בפרס אופיר על הלחנת המוזיקה בסרט "איים אבודים". בנו של הזמר בני אמדורסקי.

מידע נוסף

אמיר דנה

משוררת

ד"ר דנה אמיר היא פסיכולוגית, פסיכואנליטיקאית ומשוררת. עוסקת בקריאה פסיכואנליטית של יצירות ספרות וחוקרת את הקשר בין פסיכופתולוגיה לשפה. זכתה בין השאר בפרס הבינלאומי ע"ש פרנסיס טסטין לכתיבה פסיכואנליטית בנושא אוטיזם ופרס ראש הממשלה לסופרים עבריים.

מידע נוסף

אמריליו מוני

מלחין

מוני אמריליו הוא מלחין ומעבד מוזיקלי, חתן פרס אקו"ם על מפעל חיים. משיריו הנודעים: "בארץ אהבתי", "ההר הירוק תמיד", "רקפת" ו"פרח משוגע". את רוב שיריו הלחין לזמרות דורית ראובני, רוחמה רז וחוה אלברשטיין.

מידע נוסף

אנטל יולנדה

אמנית

יולנדה אנטל היא אמנית ילידת פולין, המתגוררת כיום באילת. למדה אמנות ותיאטרון באוניברסיטה העברית וכמו כן למדה אמנות באקדמיה לאמנויות יפות באיטליה. אמנותה משלבת פיסול בברונזה וציור וכן ציור על בדי קנבס ומשי. עבודותיה הוצגו במוזיאונים לאמנות ובתערוכות רבות בארץ ומחוצה לה.

מידע נוסף

אנטמן אביגיל

משוררת

אביגיל אנטמן היא משוררת, מורה לספרות ומחנכת. בעלת תואר שני בכתיבה יוצרת ומנחה סדנאות כתיבה בהשראת המקרא ובשילוב מדיטציה. חברת ארגון קולך – פורום נשים דתיות, חברת הנהלה בעמותת נשות הכותל. פסוקי המקרא משמשים תיבת תהודה מרכזית לשירי ספרה: "בחיים החדשים שיהיו לי" (אבן חושן, 2014).

מידע נוסף

אנקרי אתי

מלחינה

אתי אנקרי היא זמרת-יוצרת, מלחינה, פזמונאית ושחקנית. משיריה הידועים: "רואה לך בעיניים", "מיכאל", "לך תתרגל איתה" ו"לוליטה". חזרה בתשובה ונמנית עם חסידות ברסלב.

מידע נוסף

אס שרון

משוררת

שרון אס היא משוררת, מרצה, מנחה ועורכת. בעלת תואר שני בתכנית ללימודי הדתות. מרצה לספרות ומלמדת בתכנית לכתיבה באוניברסיטת תל אביב. ספריה זיכו אותה בפרס ביאליק ובפרס ראש הממשלה. עוד זכתה בפרס לספר ביכורים מטעם המועצה למינהל התרבות ובמלגת הליקון ע"ש חזי לסקלי לספר ראשון.

מידע נוסף

אסולין יאיר

משורר

יאיר אסולין הוא סופר ומשורר. ספרו "נסיעה" (חרגול/עם עובד) זיכה אותו בפרס ספיר לספרי ביכורים ב-2011. ספרו השני, "הדברים עצמם" (חרגול/מודן), התפרסם ב-2014. שיריו התפרסמו בכתבי עת לספרות ובמוספי הספרות בעיתונים.

מידע נוסף

אסייג סלין

סופרת

סלין אסייג לומדת לתואר שני בכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון ועובדת בתחום המכונות. ספרה הראשון הוא "צעקה הפוכה" (הוצאת אחוזת בית, 2014).

מידע נוסף

אסף אורי

משורר

אסף אורי הוא דוקטור לכימיה. עבד במחקר באוניברסיטה העברית בשנים 1969–2002. כיום עוסק בכתיבה (בהונגרית), בציור, בהוראה ובתרגום. עד כה פרסם קובץ פרוזה לירית, "קפקא בתמונות" (הוצאת כרמל, 2017, מהונגרית: רמי סערי), וחמישה קובצי שירה בהונגרית.

מידע נוסף

אפלבאום בועז

משורר

בועז אפלבאום הוא סופר, משורר, חוקר פוליטי ותסריטאי. בעבר כיהן כראש לשכת ראש הממשלה שמעון פרס וכנשיא המכון הישראלי לקולנוע. בין יוזמותיו: ביטול הצנזורה על הצגות תיאטרון והנחת היסודות להקמת הקרן לעידוד סרטי איכות. כתב שבעה ספרי שירה ופרוזה ופרסם מאות רשימות פובליציסטיות בעיתונות. 

מידע נוסף

אפפל שולמית

משוררת

שולמית אפפל פרסמה בגיל 17 את ספר שיריה הראשון, "שעת ילדה" (עכשיו, 1965). ב-1975 הקימה וניהלה את הגלריה לאמנות "נינווה" בתל אביב, שבה התקיימו ערבי ספרות ושירה. ב-1982 זכתה בפרס קוגל לשירה וב-1987 בפרס ראש הממשלה.

מידע נוסף

ארבל-אלון שגית

משוררת

ד"ר שגית ארבל-אלון היא רופאת נשים מומחית לאונקולוגיה בבית החולים הדסה, מנהלת מרכז "בת עמי" לטיפול בנפגעי תקיפה מינית ומתנדבת בארגון "רופאים ללא גבולות". זכתה בפרס לידר לשירה מטעם מכון ויצמן. ספר שיריה הראשון, "מחוץ למעגל", ראה אור בהוצאת כרמל ב-2013.

מידע נוסף

ארגוב אלכסנדר סשה

מלחין (1995-1914)

סשה ארגוב נחשב לאחד מגדולי המלחינים בזמר העברי. חתן פרס ישראל לזמר עברי. הלחין יותר מ-1,200 שירים המאופיינים בהרמוניה ובמנגינה מיוחדת. בין שיריו הידועים: "הרעות", "הוא לא ידע את שמה" ו"כשאור דולק בחלונך".

מידע נוסף

ארד נילי

משוררת

נילי ארד (ילידת 1943) היא משפטנית ישראלית, שכיהנה כנשיאת בית הדין הארצי לעבודה מנובמבר 2010. ב-2013 בהגיעה לגיל 70, פרשה לגמלאות. בצעירותה למדה בקורס שירה שהנחו יהודה עמיחי ומנחם בן. בשנת 2016 ראה לאור בהוצאת "אבן חושן" ספר שיריה "על גב הנמר" בעריכת אלי הירש  ובו שירים שכתבה לאחר פרישתה…

מידע נוסף

ארז נעמה

משוררת

נעמה ארז כתבה נובלה וספרי שירה, פרסמה סיפורי ילדים ב"דבר לילדים" ושירים ב"דבר" ו"על המשמר". עובדת כיועצת חינוכית ומטפלת בגישה קוגניטיבית-התנהגותית. עוסקת בתרגול ומחקר של תורות רוחניות, דבר שבא לביטוי גם בכתיבתה.

מידע נוסף

אריאל מאיר

(1942-1999) מלחין

מאיר אריאל היה פזמונאי, מלחין וזמר ישראלי בעל סגנון ייחודי. כונה בשלבים שונים של הקריירה שלו "הצנחן המזמר" ו-הטרובדור הנודד". נחשב לאחד היוצרים הבולטים בתחום בשנות ה-80 וה-90. לאחר מותו בוצעו שיריו על ידי אמנים רבים של הזמר העברי.

מידע נוסף

ארמוני דפנה

זמרת

דפנה ארמוני היא זמרת, שחקנית וציירת. פעילה כזמרת מסוף שנות ה-70, אז גם השתתפה בסרט "הלהקה". משנות ה-90 עוסקת בציור והציגה את עבודותיה ב-16 תערוכות. כמו כן הצטרפה ללהקת שחקני תיאטרון הבימה ומשתתפת בין השאר במחזות זמר.

מידע נוסף

ארמוני מיכל

מיכל ארמוני למדה מדעי המחשב ובעלת תואר דוקטור מבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל אביב. כיום חוקרת במחלקה להוראת המדעים במכון ויצמן ברחובות. במקביל עסקה במשך השנים ברישום וציור, שירה ודרמה יוצרת. "אי-עקביות" הוא ספר שיריה הראשון (גוונים, 2015).

מידע נוסף

אשד רחל

משוררת

רחל אשד היא ציירת ומשוררת. למדה אמנות בלונדון, תיאטרון באוניברסיטת תל אביב וצילום אמנותי בקמרה אובסקורה וב"מימד לאמנות חזותית". ספרה "הבטחות קטנות" זכה בפרס אקו"ם ליצירות שהוגשו בעילום-שם, וספרה "שקופה בחלון" זכה בפרס ברנשטיין לשירה עברית מקורית.

מידע נוסף

אשדות יזהר

מלחין

יזהר אשדות הוא מלחין, מפיק מוזיקלי וזמר. התפרסם כחבר בלהקת "תיסלם" ולאחר מכן פיתח קריירת סולו לצד עבודה כמעבד ומפיק. בין היתר הלחין את השירים "לראות אותה היום", "רדיו חזק" (עם יאיר ניצני), "תפסיק לכוון אליי", "חצבים פורחים" ו"דרכנו".

מידע נוסף

אשכנזי רוזנבלום מוריה

משוררת

מוריה אשכנזי-רוזנבלום, משוררת ואמנית יוצרת. עבודותיה הוצגו בתערוכות שונות ושיריה התפרסמו בכתב העת 'עתר'. למדה עיצוב קרמי ב'בצלאל' ולימודי אסיה לתואר שני באוניברסיטת חיפה. זכתה בפרס 'פולונסקי' ובמלגת קרן 'שרת' לאמנים. אם לארבעה, נמסרה לאימוץ בינקותה וגדלה בקיבוץ דתי.

מידע נוסף

אשל כהנסקי ענבל

משוררת

ענבל אשל כהנסקי כתבה ספרי שירה ופרסמה משיריה, בין השאר, ב"דג אנונימי" ו"אוקפי" המקוונים וב"משיב הרוח" ו"כרמל" המודפסים. חלק משיריה עוסקים במחלה שממנה היא סובלת, אסנשל מיוקלונוס, תנועות בלתי-רצוניות בכל הגוף.

אשפיז שיר

ציירת

שיר אשפיז חלתה בגיל 12 בווירוס אלים שגרם לה לשיתוק בעמוד השדרה, ולאחר שנה של שיקום החלה לבנות את חייה מחדש באמצעות לימודי ציור. הציגה בתערוכה משותפת עם המורה שלה, הצייר מיכאל חזין.

מידע נוסף

בֵּר דנית

סופרת

דנית בר היא פסיכותרפיסטית למעלה מ-40 שנה. נמנתה עם צוות ההקמה של ביה"ח הדסה הר הצופים וניהלה את השירות הסוציאלי שם עד פרישתה. פיתחה גישה חדשה לתופעת ההורות המרעילה וחיברה את הספר "ילדות של נסיכה – סיפורי חיים של ילדים להורים מרעילים" (הקיבוץ המאוחד, 2019).

מידע נוסף

באומגרטן דניאל

משורר

דניאל באומגרטן, עו"ד ופעיל ב"מאבק המשוררים", פרסם את ספר ביכוריו "למרות שהמשורר הזהיר" בהוצאת גוונים (2011). שיריו התפרסמו ב"הארץ", "מאזנים" ו"גג" ובאתרים "העוקץ", "במחשבה שנייה" וב"מכתבים לורן".

מידע נוסף

באסמן בן-חיים רבקה

משוררת

רבקה באסמן בן-חיים כותבת את שיריה ביידיש ונחשבת לנציגת דור חדש בספרות יידיש שצמח בארץ. היא היתה ממייסדות הקבוצה הספרותית "יונג ישראל" ופרסמה את יצירותיה בכתב העת "די גאלדענע קייט" בכל שנותיו (1949 עד 2000).

מידע נוסף

בהר אלמוג

משורר

אלמוג בֶּהַר הוא משורר, סופר ומבקר ספרות. חתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. זכה במקום הראשון בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" ובציון לשבח בפסטיבל השירה במטולה. מלמד בבית הספר קדמה בקטמונים ומנחה קבוצת פיוט באוניברסיטת בר-אילן.

מידע נוסף

בוזגלו שמעון

משורר

שמעון בוזגלו כתב ספרי שירים ותרגם שירה ומחזות. כמו כן תרגם ספרים מהפילוסופיה היוונית העתיקה. זכה בפרסים רבים ובהם פרס ברנשטיין על מחזה מקורי, פרס התיאטרון לתרגום, פרס ראש הממשלה ליצירה, פרס עמיחי לשירה ופרס קרן ירושלים לספרות יפה.

מידע נוסף

בוחבוט דוד (ניאו)

משורר

דוד (ניאו) בוחבוט הוא משורר, עיתונאי, מורה לכתיבה, עורך ומבקר שירה. פרסם רשימות ביקורת שירה ב"הארץ" וכתבות ב"גלריה שישי". עורך ראשי של סדרת הספרים "רף" לשירה, הגות וביקורת וכן עורך ומפיק את פסטיבל ת"א לשירה (לצד עודד כרמלי). ספרו הראשון, "באישון ליל נצח", ראה אור בסדרת "ריתמוס" של "הקיבוץ המאוחד"…

מידע נוסף

בוכמן עדנה

סופרת

עדנה בוכמן פרסמה עד כה שלושה ספרים. ספרה "האם יש משהו בינינו" הועלה בתיאטרון תמונע, וספרה "נדדה האהבה" עובד למופע בקפה-תיאטרון הקאמרי עם השחקנית אסתי זקהיים. בוכמן עבדה כיועצת אופנה לסגל הדיפלומטי בארץ וכקניינית של אבני חן.

מידע נוסף

בולוקון איתן

איתן בולוקן מלמד בחוג ללימודי מזרח אסיה שבאוניברסיטת ת"א. תחום מחקרו הוא פילולוגיה ופילוסופיה בודהיסטית, בעיקר של מסורת הזן היפנית, גם בהקשר הרחב של מחקר השוואתי של דתות. מבין ספריו: "בתוך השלג הדק: שירת הזן של דוגן וריוקאן" (הוצאת קשב, 2011), "ליל טל: שירת ההייקו של מיטסו סוזוקי" (הוצאת קשב,…

מידע נוסף

בוסי דודו

סופר

דודו בוסי פרסם עד כה חמישה ספרים. ספרו הראשון, "הירח ירוק בוואדי", זיכה אותו בפרס לסיפורת חדשה של עם עובד והופק כסרט בתמיכת קרן הקולנוע הישראלי. כמו כן זכה בוסי בפרס ראש הממשלה. בוסי הוא בוגר בית הספר למשחק של יורם וינשטיין והשתתף בסדרת הדוקו-ריאליטי "מחוברים".

מידע נוסף

בורשטיין דרור

סופר

דרור בורשטיין הוא סופר, עורך ומתרגם. פרסם כעשרה ספרים, בהם רומנים, ספרי עיון וספר ילדים. עורך את פרסומי "הליקון". כתב עבודת דוקטור על יצירתו של יעקב שבתאי ומלמד ספרות באוניברסיטת תל אביב. זכה בפרס לספרות ע"ש זבולון המר מטעם עיריית ירושלים ובפרס שר החינוך והתרבות לשירה.

מידע נוסף

בז'רנו מאיה

משוררת

מאיה בז'רנו היא משוררת שזכתה בפרסים ספרותיים רבים, ובהם פרס היצירה מטעם ראש הממשלה, פרס ברנשטיין ופרס הספרות הישראלית. ב-2002 זכתה בפרס ביאליק על מכלול יצירתה. שיריה תורגמו לשפות זרות, ובהן סינית, ערבית ויוונית.

מידע נוסף

ביאלסקי אליס

סופרת

אליס ביאלסקי נולדה במוסקבה ועלתה לישראל בשנת 1990. היא בוגרת החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב וביימה את הסרטים הדוקומנטריים "סבבה", "מונה ליזה", "געגוע ליום המחר" ו"הומונים". ספרה הראשון "ראינו לילה" ראה אור בהוצאת אפיק וזכה בשבחים רבים.

מידע נוסף

ביגמן אפרת

משוררת

אפרת ביגמן (1981) היא משוררת, הכותבת שירה מאז שלמדה להחזיק את העיפרון, ומטפלת מוסמכת בביבליותרפיה. תושבת מעלה גלבוע, נשואה ואם לשלושה. למדה תואר ראשון בספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני בביבליותרפיה באוניברסיטת חיפה. אפרת ביגמן מפרסמת שירה בכתבי עת שונים מאז שנת 2001 , בוגרת המחזור הראשון של כיתת…

מידע נוסף

ביטון ארז

משורר

ארז ביטון הוא משורר, סופר ועורך כתב העת הספרותי "אפיריון". אחד היוצרים הראשונים שייצגו את "הקול המזרחי". זכה בפרס מפעל חיים לשירה ע"ש יהודה עמיחי ובפרס ביאליק לשירה ולמפעל חיים. כעובד סוציאלי ופסיכולוג שיקומי עבד בין השאר עם נפגעי פעולות איבה כמותו (הוא התעוור בילדותו וידו נקטעה).

מידע נוסף

ביטון יעקב

משורר

יעקב ביטון פרסם עד כה שני ספרי שירה. כמו כן, שיריו הופיעו בכתב העת "מטעם" ובאנתולוגיית השירה המעמדית "אדומה". זכה בפרס לעידוד היצירה של משרד התרבות בקטגוריה "משוררים בתחילת דרכם" ובפרס "טבע" לשירה.

מידע נוסף

בינג היידקר ליאורה

משוררת

ליאורה בינג היידקר היא משוררת ומתרגמת מצרפתית וגרמנית. כמו כן היא עוסקת בהוראת בלט ובחקר המחול. ספר שיריה הראשון, "חצאי ירחים", זכה בפרס משרד החינוך והתרבות ליצירת ביכורים.

מידע נוסף

בכר שחר רונית

משוררת

רונית בכר שחר היא משוררת ומורה לאמנות המתגוררת במיאמי, פלורידה. זכתה בציון לשבח בתחרות פסח מילין למשוררים בראשית דרכם. שיריה התפרסמו בכתב העת "גג".

בלומברג רונן

משורר

רונן בלומברג פרסם עד כה את ספרי השירה "שירים שבורים" (גוונים, 2009) ו"המשוגע בעליית הגג" (ספרי עתון 77, 2013) ואת קובץ הסיפורים "הדחויים" (גוונים, 2011).

מידע נוסף

בלומרט רות

(1943-2014) משוררת

רות בלומברט למדה מיקרוביולוגיה וביוכימיה בבר-אילן והיא מוסמכת בית המדרש לרבנים באמריקה בספרות עברית. פרסמה ספרי שירה ופרוזה וזכתה בפרס ראש הממשלה ובפרס ירושלים לספרות.

מידע נוסף

בלייר לוינהוף אירנה

משוררת

אירנה בלייר לוינהוף, ילידת אורווגאי, עבדה שנים רבות במערכת הבריאות, בצד פעילות חברתית-פוליטית. פרסמה שלושה ספרי שירה באורוגוואי, ועד כה שלושה ספרי שירה בישראל: ״שפת אם״, מבחר מהשירים שפורסמו באורוגוואי, בתרגום טל ניצן, ״לשון שבורה" בעריכת עודד וולקשטיין ו״סוף המשמרת״ בעריכת לי ממן, שלושתם בהוצאת פרדס.

מידע נוסף

בן אהרון יפתח

משורר

יפתח בן אהרון הוא משורר המתגורר בקיבוץ הרדוף. הוציא ספרי שירה ופרסם משיריו בכתבי העת "עכשיו", "הליקון", "עיתון 77" ועוד. יפתח בן אהרון הוא בנו של הסופר יריב בן אהרון ונכדו של מנהיג תנועת הפועלים יצחק בן אהרון.

מידע נוסף

בן ארי אלכס

משורר

אלכס בן ארי למד מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן והוא בוגר כיתת השירה של הליקון. ספר שיריו "ימים סמויים"(2008) צוין לשבח בפסטיבל השירה של מטולה, וזכה בפרס הליקון ע"ש המשורר רמי דיצני.

מידע נוסף

בן ארי בן

משורר

בן בן-ארי הוא משורר הכותב בעברית ובאנגלית. שיריו הופיעו בספרים למבוגרים ולילדים ובכתבי עת כמו "מאזניים" ו"חדשות בן עזר" ואף זיכו אותו בפרסים בתחרויות שירה בינלאומיות באנגלית. הוא חבר באגודת הסופרים העברים, אקו"ם ו-ASCAP, עו"ד בעבר ואיש עסקים בחו"ל.

מידע נוסף

בן בסה שלמה

משורר

שלמה בן בסה נולד בעיר איסטנבול. פרסם משיריו בכתבי עת ספרותיים, בהם "פועם" ו"זוטא". "לצייר בדידות בקו אחד", שראה אור בהוצאת עיתון 77, הוא קובץ שיריו הראשון.

מידע נוסף

בן דוד יערה

משוררת

יערה בן-דוד היא משוררת, מבקרת ספרות ואמנית קולאז'ים. פרסמה שמונה ספרי שירה ואסופות מאמרים. באחרונה ראה אור ספר שיריה "איזון שביר" (הקיבוץ המאוחד, 2015). ספריה זיכו אותה בפרס ראש הממשלה ובפרס טשרניחובסקי. חלק משיריה הולחן בידי משה זורמן, מיכאל וולפה, אייל באט ואחרים, ובוצע על ידי זמרת הסופרן גילה ירון.

מידע נוסף

בן הראש מואיז

משורר

מואיז בן הראש הוא סופר, מתרגם ומשורר. ספריו עוסקים בשאלות של זהות ושייכות, הגירה וקיפוח. זכה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים ובפרס יהודה עמיחי. כתביו תורגמו לספרדית, אנגלית, צרפתית, אורדו, סינית ופורטוגלית.

מידע נוסף

בן חור יאיר

משורר

יאיר בן חור הוא משורר ועורך לשון. משמש העורך הראשי של כתב העת "עיבריתון" היוצא בהוצאת פיוטית. ספר שיריו הראשון, "תחילת הזריעה", פורסם בהוצאת פיוטית.

מידע נוסף

בן חיים יאיר

משורר

יאיר בן חיים הוא משורר, סופר ואמן, מו"ל חדרים הוצאה לאור וכתב העת "המסדרון". עורך פרויקט "ספרא טבא", תיעוד מצולם של תהליך הוצאה לאור של ספר.

מידע נוסף

בן חנן עדינה

משוררת

עדינה בן חנן היא בוגרת החוג לעיצוב קרמי בבצלאל ובעלת תואר שני בספרות עברית והשוואתית מאוניברסיטת חיפה. בעבר יצרה בקרמיקה והיום עוסקת בהנחיית כתיבה יוצרת ובעריכה לשונית. ספרה "ושום מקום אחר לא בית" ראה אור בהוצאת גוונים (2010).

בן טובים רענן

משורר

רענן בן טובים הוא עורך דין ומשורר, המוביל את מאבק המשוררים. עוסק גם בתחומי הקרימינולוגיה, הקולנוע והכתיבה הספרותית. שיריו עוסקים בין השאר בנושא הרשעת החף מפשע בישראל.

בן יאיר סיגל

משוררת

סיגל בן יאיר פרסמה את ספרי השירים "לא מעודן" (הליקון, 2011, בעריכת אמיר אור), שזכה בפרס "טבע" לשירה, ו"אין עדות" (הקיבוץ המאוחד: קרן רבינוביץ לאמנויות, 2014, בעריכת יצחק לאור). שיריה תורגמו וראו אור באנתולוגיות. זכתה בפרס ראש הממשלה לסופרים עבריים לשנת 2015.

מידע נוסף

בן יצחק ליאורה

משוררת

ליאורה בן יצחק היא משוררת ומנחה סדנאות כתיבה לנוער ומבוגרים. צ'לנית בעברה. הוציאה לאור ארבעה ספרי שירה ופרסמה משיריה בכתבי עת ספרותיים, ובהם "מטעם" ו"מאזנים".

מידע נוסף

בן ישי הגר

יוצרת

הגר בן ישי, בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר (2010), מעצבת גרפית, מאיירת ואמנית רחוב.

מידע נוסף

בן לולו אילה

משוררת

אילה בן לולו פרסמה סיפורים ושירים ב"קשת החדשה", "שבו", "הליקון", "הו!", "מאזנים" ו"מעריב". ספר שיריה הראשון, "ילדות מקוצרת", יצא בסדרת "כתוב" של הוצאת פרדס (2013).

מידע נוסף

בן משה יקיר

משורר

יקיר בן משה הוא משורר, עורך ועיתונאי. חתן פרס ראש הממשלה לספרות. מנהל אמנותי של פסטיבל "שער" לשירה, מנחה סדנאות כתיבה וכותב רשימות וביקורות תרבות בעיתונים ובכתבי עת.

מידע נוסף

בן סימון דניאל

סופר

דניאל בן סימון הוא סופר ועיתונאי. ב-2009 נבחר לכנסת מטעם מפלגת העבודה. בוגר אוניברסיטת חיפה במדע המדינה וסוציולוגיה, מוסמך בית הספר לתקשורת של אוניברסיטת בוסטון. ספריו: "ארץ אחרת" על הפוליטיקה השבטית, "קסם על שפתי מלך" על שלטונו של בנימין נתניהו, "עסקה אפלה בדרום" על מצוקת יישובי הדרום (כתר, 2002) ו"נשיכה…

מידע נוסף

בן עמי דודי

משורר

דודי בן עמי הוא משורר, מדריך בחברה להגנת הטבע ומדריך סדנאות בסיתות כלי צור, אמנות פרהיסטורית וראשית הכתב. היה חבר מערכת "עיין ערך שירה", כתב עת מקוון לשירה בעריכת שרית שץ.

מידע נוסף

בנאי אהוד

זמר - יוצר

אהוד בנאי נולד ב-31 במרץ 1953, הוא זמר-יוצר ישראלי, בן למשפחת בנאי. בנאי כותב ומלחין כמעט את כל שיריו. במוזיקה של בנאי, ניכרות השפעות של רוק ובלוז משנות השישים וגם השפעות עתיקות יותר ממוזיקה הודית וערבית. בספטמבר 2012  החל בנאי להגיש תוכנית שבועית בתחנת הרדיו גלי צה"ל בשם "זה המקום"…

מידע נוסף

בנאי סיגלית

במאית

סיגלית בנאי היא במאית טלוויזיה, מרצה לקולנוע וחוקרת קולנוע ישראלי ומזרח תיכוני. פרסמה סיפורים על תרבות מזרח תיכונית וכן מסות ושירים בכתבי העת "הכיוון מזרח" ו"עיתון 77". ספר שיריה "שכונת התקווה, קהיר" הועלה כמופע שירה מדוברת בביצועה.

מידע נוסף

בסקין סיון

משוררת

סיון בסקין היא משוררת ומתרגמת שירה ופרוזה ברוסית. עד כה פרסמה משיריה בשני ספרים ובכתבי העת "הו!", "שבו" ו"הליקון". חברת מערכת בכתב העת "הו!". עבדה ככלכלנית וכעת כמנתחת מערכות מידע.

מידע נוסף

בק יורם

משורר

יורם בק הוא היסטוריון, משורר ומסאי. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת פריז (נאנטר). פרסם כ-20 ספרי שירה, ומסותיו ראו אור בעיתונות היומית ובכתבי עת לספרות. עבד בסוכנות היהודית ושימש עורך במוסד "ביאליק" ומרצה באוניברסיטאות.

מידע נוסף

בר אלון

משורר

אלון בר הוא משורר, עורך ומנהל אמנותי. שירים וטקסטים פרי עטו התפרסמו בעיתונים, בכתבי עת (הליקון, מעין, עיתון 77) ובאנתולוגיות. ספרו הראשון, "כל יום דבר נופל", ראה אור בשנת 2016 בהוצאת הליקון-אפיק בעריכת דרור בורנשטיין וזיכה את בר בפרס שרת התרבות למשוררים בתחילת דרכם ובפרס הליקון ע"ש רמי דיצני לספר…

מידע נוסף

בר חיים ראובן

משורר (-2019)

עו"ד ראובן בר-חיים, עלה מעיראק בשנות החמישים לארץ. לשעבר סגן בכיר לפרקליט המדינה ומרצה באוניברסיטה העברית בירושלים בדיון פלילי ובדיני ראיות וסגן עורך של כתב העת "משפטים" של הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. ראובן בר-חיים הוציא לאור את ספרו "תוונסו-תהנו", הציור על העטיפה מאת בנו – האומן חיים לורן בר-חיים.…

מידע נוסף

בר יוסף חמוטל

משוררת

פרופ' חמוטל בר יוסף היא משוררת, סופרת, מתרגמת, חוקרת ספרות ישראלית ומרצה באוניברסיטאות בישראל ובעולם. פרסמה קובצי שירים וסיפורים, ספרי מחקר ומאמרים. זכתה בפרסים על שירתה, ובהם פרס אקו"ם למפעל חיים, פרס ויצ"ו לאישה היוצרת, פרס הנשיא ופרס ברנר.

בר כוכב ישראל

משורר

ישראל בר כוכב הוא משורר ופסיכולוג. פרסם כעשרה ספרי שירה, וכמו כן שיריו מופיעים בכתבי עת ובעיתונות היומית. זכה בפרס הרי הרשון של האוניברסיטה העברית ובפרס היצירה מטעם ראש הממשלה. נבחר לקרוא מיצירתו לפני הפרלמנט האירופי בוועידה לשלום במזה"ת, סיציליה.

בר שלום דור

בנייה ועיצוב אתרים

דור בר שלום הוא בוגר בית ספר רימון למוסיקה ובעל תואר ראשון ב-Music Performance מאוניברסיטת Suny ניו יורק. בונה אתרים ובעל סטודיו ברנדור לעיצוב אינטראקטיבי.

מידע נוסף

בר שלמה

מלחין

שלמה בר הוא זמר ומלחין שיצר סגנון מוזיקלי המשלב מוזיקה ערבית וצפון אפריקאית, סגנונות הודיים ופרסיים ומזמורי תפילה, רוק ומוזיקה קלאסית. בין להיטיו עם להקת "הברירה הטבעית": "ילדים זה שמחה" ו"אצלנו בכפר טודרא". היה שותף למאבקים חברתיים ואמנותיים עם המשורר ארז ביטון והבמאי גבריאל בן שמחון.

מידע נוסף

בר-זאב איליה

משורר

איליה בר-זאב פרסם את ספר שיריו הראשון בהיותו בן 75. בעברו היה מורה לחינוך גופני, מרכז מגמת אתלטיקה בבית ספר למאמנים בווינגייט, ואף פרסם עשרות מאמרים מקצועיים בתחום זה.

מידע נוסף

בראל נוית

משוררת

נוית בראל היא משוררת, חוקרת ספרות ועורכת ספרותית. משמשת עורכת ספרי המקור של הוצאת ידיעות ספרים ולומדת לדוקטורט באוניברסיטת תל אביב. הייתה חברה בקבוצת המשוררים "גרילה תרבות" ואחת הכותבות המרכזיות בכתב העת "מטעם". שיריה תורגמו לאנגלית, גרמנית, רומנית, ערבית וספרדית.

מידע נוסף

בראשטר מרלנה

משוררת

מרלנה בראשטר עוסקת בכתיבה, תרגום, מחקר והוראה. כותבת שירים בשפה הצרפתית וזכתה בפרסים בינלאומיים על שירתה. מכהנת כיו"ר אגודת הסופרים הישראלים כותבי צרפתית וחברת הנהלה של המרכז לחקר השירה הצרפתית בת-זמננו באוניברסיטת חיפה.

מידע נוסף

ברבי דוד

משורר

דוד ברבי החל לכתוב שירה ב-2009 לאחר שאביו נפטר. ספרו הראשון, "חוויה מתקנת", יצא בשנת 2011. מלחין ושר חלק משיריו ושירי משוררים. מגדל פרחים ליצוא.

מידע נוסף

ברג יונתן

משורר

יונתן ברג הוא משורר. ספרו הראשון, "מפרשים קשים", זיכה אותו בפרס יהודה עמיחי. שיריו פורסמו בעיתונות היומית ובכתבי העת הספרותיים "כתובת" ו"שבו". גדל במשפחה דתית ביישוב פסגות ועזב את לימודיו בישיבה התיכונית בגיל 16.

מידע נוסף

ברג'ס קן

מלחין

קן ברג'ס (אברהם בר) גדל בבריטניה ועבד שם כמלחין ומעבד. נשוי לזמרת "הנשמות הטהורות" נאוה ברוכין. בישראל הפיק ועיבד תקליטים של דורון מזר, דני ליטני, דודו פישר ועוד. אחראי לעיבוד המוסיקלי בפרויקט של נילי דגן, "קונצרט שירה בארבעה קולות".

מידע נוסף

ברגר ורדה

אמנית

ורדה ברגר הציגה כ-15 תערוכות יחיד בארץ ותערוכות קבוצתיות בארץ ובעולם, השתתפה בסימפוזיונים בינלאומיים רבים לציור וזכתה במדליית קפקא לאמנויות בפראג. חברה באגודת הציירים והפסלים, בפורום לאמנות אקולוגית ובאגודה הבינלאומית לאמנים אירופים.

מידע נוסף

ברהמס יעל

עורכת

יעל ברהמס היא ד"ר לפילוסופיה ועורכת. עוסקת בעריכת תוכן ולשון ומתמחה בעריכה אקדמית ועיונית וכמו כן לקטורית של ספרים באנגלית. בעבר הייתה חוקרת בכירה במרכז דדו לחשיבה צבאית בינתחומית. במשך 15 שנה עבדה בתחום המחשבים וקודם לכן הייתה קצינה בממר"מ ומפקדת קורס תכנות מחשבים.

מידע נוסף

ברונשטיין-זוננברג שולמית

סופרת

ד"ר שולמית ברונשטיין-זוננברג (וטרינרית בהכשרתה) זכתה בפרס הסיפור הקצר בתחרות "נשים כותבות" מטעם "ליידי גלובס" בשיתוף סטימצקי. ספרה הראשון, "האיכר מכפר פסגה", הוא רומן היסטורי.

מידע נוסף

ברזילי גל

משורר

גל ברזילי הוא אמן פלסטי בוגר בצלאל, שהציג תערוכות יחיד במוזיאון חיפה, ובגלריות בבודפשט, מרסיי ות"א. מרצה אורח בבצלאל ועוסק בשיקום נכי צה"ל נפגעי ראש באמצעות אמנות. ספר שיריו הראשון, "על משכבי", ראה אור בהוצאת פרדס (2013). ספרו השני הוא "אני הגבר עם הקמליות" (הוצאת ספרי עיתון 77, 2016).

מידע נוסף

ברזילי יעקב

משורר

יעקב ברזילי, יועץ מס לשעבר, החל לפרסם שירה בגיל מבוגר. ספריו תורגמו לכמה שפות, ורבים משיריו הולחנו ומבוצעים ע"י הרכבים קאמריים, תזמורות ומקהלות. הוא מרצה במוסדות שונים על שואת יהדות הונגריה וחבר מועצת יד ושם.

מידע נוסף

ברכה ניסים

משורר

ניסים ברכה, יליד דימונה, פרסם ספר שירים ראשון: "אני ניסים ברכה כותב שירה". הספר ראה אור בהוצאת "ספרי עתון 77" בשנת 2015.

מידע נוסף

ברם שחר

משורר

שחר ברם הוא ד"ר לספרות השוואתית באוניברסיטה העברית בירושלים ומרצה לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה. פרסם בין השאר ספרי עיון וכמה ספרי שירה: "עיר אהבה" (הוצאת כרמל), "פריחת הזכרון" (עם עובד), "גדרות" (נהר ספרים), "הזמנים המתים" (כרמל) ו"שעון הציפורים" (אפיק).

מידע נוסף

ברנע שולה

משוררת

שולה ברנע, בוגרת החוג ללשון עברית ומקרא באוניברסיטה העברית בירושלים, יועצת חינוכית, מנחה בתחום הורות, זוגיות וגיל שלישי. "קרוב אל האמת" הינו ספר שיריה השלישי. קדמו לו "מילה (2009) ו"קורים" (2011)

מידע נוסף

ברנשטיין אורי

משורר (1936-2017)

אורי ברנשטיין הוא משורר וסופר העוסק גם בתרגום שירה ובהוראתה. הוא פרופסור לספרות עברית, עורך דין ושימש כמנכ"ל חברת אמקור. חיבר כ-20 ספרי שירה, וזכה בפרס עמיחי לשירה על מכלול שירתו.

מידע נוסף

ברסון בנימין

משורר

בנימין ברסון כתב ספרי שירה ופרסם משיריו גם ב"הליקון", "קשת החדשה", "גג" וב-ARC (מגזין איגוד סופרים ישראלים כותבי אנגלית). כמו כן הוא עוסק בהלחנה של מוסיקה. עסק בניהול ובייעוץ לחברות עסקיות.

מידע נוסף

ברצלר חיה

משוררת

סטודנטית לתואר שני בתרבות דיגיטלית במכון כהן, אוניברסיטת תל אביב.

מידע נוסף

ברק עידית

משוררת

עידית ברק פרסמה עד כה שני ספרי שירה: "עד השמיים ובחזרה" (בת אור, 2016) ו"להיאחז בענף הקרוב" (פרדס, 2018). שיריה נלמדים בסדנאות כתיבה ובבתי ספר, מופיעים בכתבי עת ספרותיים ובאנתולוגיות, ואף תורגמו לשפות שונות. במקצועה היא מתאמת במעבדה המרכזית של מכבי שירותי בריאות.

מידע נוסף

ברקאי יונתן

משורר

יונתן ברקאי הוא משורר, שחקן תיאטרון ומורה בתיכון. החל לכתוב שירה ב-1990, ומצא בכך מפלט מסיוטי השואה. פרסם את שיריו בספרים ובכתבי עת ספרותיים. מלבד זאת, שיריו פורסמו בתרגום לפולנית.

מידע נוסף

ברקוביץ אילן

משורר

אילן ברקוביץ הוא משורר ומבקר שירה. שיריו קובצו בספרים ופורסמו בעיתונות ובכתבי עת לשירה, בהם "שבו", "מאזנים" ו"הליקון". כותב את המדור "משורר בשטח" בעיתון "הארץ" ומשמש חוקר במרכז קיפ לחקר הספרות באוניברסיטת תל אביב.

ברקני חיים

מלחין (2001-1923)

חיים ברקני (הניק פוקשיבה) היה מורה למוזיקה, מלחין, מאייר, קריקטוריסט וגרפיקאי, חבר קיבוץ שער הגולן. הלחין כ-80 שרים למילים שכתב המשורר יוסף נצר. ברקני התפרסם בזכות השיר "ביתי אל מול גולן" שכתב ב-1962 למחזמר לציון 25 שנה להקמת קיבוץ שער הגולן, וזכה לכ-40 ביצועים עד היום.

מידע נוסף

ברקת נועה

משוררת

נועה ברקת היא יועצת ביוגרפית, עורכת ספרים ומשוררת. חיברה את הספר "מבטן ומלידה – נשים מדברות על הריון ולידה" והקימה אתר לסיפורי לידה. מיוזמות פרויקט "אם לאם בקהילה" ו"הבית הפתוח" במשגב ובכרמיאל.

מידע נוסף

ברתנא אורציון

משורר

פרופ' אורציון ברתנא הוא משורר, מסאי וחוקר ספרות עברית. כתב בין השאר כעשרה ספרי שירה, ושיריו תורגמו ל-13 שפות. זכה בפרסים ספרותיים רבים, ובהם פרס וולנדרוד, פרס ברנר, פרס ראש הממשלה ופרס ברנשטיין על ביקורת ספרותית.

מידע נוסף

בת אליעזר חגית

משוררת

חגית בת-אליעזר הוציאה עד כה 4 ספרי שירה: "השקת ספינת ציפייה", "התנסויות", "בעזרת חברים", "כח משיכה". היא מפרסמת את שיריה בכתבי עת ספרותיים. בעלת תואר שני במתמטיקה מהטכניון ועובדת בתעשיית המחשבים.

מידע נוסף

בת-אדם דלית

משוררת

דלית בת-אדם  היא משוררת ושחקנית. עוסקת גם במוסיקה, בצילום ובמחול. עד כה הוציאה שני ספרי שירה. שיריה התפרסמו גם במוספי עיתונים, בכתבי עת ובאנתולוגיות. מקיימת סדנאות לכתיבה יוצרת ודרמה ומשתתפת בערבי קריאה.

מידע נוסף

ג'אן דורית שירה

משוררת

דורית שירה ג'אן פרסמה עד כה שלושה ספרי שירה: "עד מאה ועשרים שירים", "ציפור תכולת כנף" ו"המגיד". שיריה נלמדו בקורס "ספרות ורפואה" באוניברסיטת תל אביב. זכתה בפרס אח"י לשירה 2019.

מידע נוסף

ג'רופי אפרת

משוררת

אפרת ג'רופי היא בוגרת לימודי ספרות עברית וחינוך באוניברסיטת תל אביב ולומדת שם לתואר שני בחוג לנשים ומגדר. עורכת לשונית במגזין "שישבת" בעיתון "ישראל היום" וגם עורכת בו את מדורי האוכל.

מידע נוסף

גֵרֵבִיץ' אַנְדְרָשׁ

משורר

אַנְדְרָשׁ גֵרֵבִיץ' הוא משורר הונגרי המחלק את זמנו בין הונגריה ללונדון. לומד קולנוע ועוסק בכתיבה ובתרגום. מבחר משיריו מתפרסם ב"בני קוואפיס ונכדיו", אנתולוגיה לשירה הומוסקסואלית שתרגם רמי סערי (כרמל, 2015).

מידע נוסף

גָמוֹנֵדָה אַנְטוֹנְיוֹ

משורר

אַנְטוֹנְיוֹ גָמוֹנֵדָה הוא מחשובי המשוררים הספרדים במחצית השנייה של המאה ה-20 וחתן פרס סרוונטס לשנת 2006. פרסם לפי שעה 18 ספרי שירה וכן מסות רבות. הספר "אם כי כבר מאוחר", אסופה מקיפה משירתו של גמונדה, ראה אור בתרגום רמי סערי ובהוצאת כרמל בשנת 2004.

מידע נוסף

גבע אורנה

אמנית

אורנה גבע היא אמנית, יועצת ארגונית, מתמחה בתהליכי ניהול ושיתוף ידע.  בעלת תואר שני מאוניברסיטת תל אביב, לימודים לא פורמליים בתחום האמנות. הציגה בתערוכות בארץ ובעולם.

מידע נוסף

גבריאלוב מיקי

מלחין

מיקי גבריאלוב החל את דרכו בלהקת "הצ'רצ'ילים", והמשיך בשיתוף פעולה פורה עם הזמר אריק איינשטיין. גבריאלוב הלחין ועיבד לאיינשטיין שירים רבים, ובהם "אני ואתה", "אני רואה אותך בדרך לגימנסיה" ו"אמא אדמה". כזמר ויוצר עצמאי הוציא גבריאלוב 20 אלבומים. קיבל מאקו"ם פרס על מפעל חיים ופרס כמלחין ע"ש מרדכי זעירא.

מידע נוסף

גדיר עודד

מלחין

עודד גדיר הוא זמר-יוצר, מלחין, פסנתרן ומפיק מוסיקלי. כתב והלחין מאות שירים, והפיק מוסיקלית אלבומים לעצמו וליוצרים אחרים. השתתף בהצגות תיאטרון רבות כמלחין, פסנתרן, מנהל מוסיקלי ומעבד. הלחין משירי רפי וייכרט בדיסק משותף שלהם.

מידע נוסף

גוטמן שוקי

משורר

שוקי גוטמן הוא משורר ואיש חינוך, מרצה לאינטליגנציה פואטית, מנחה סדנאות לכתיבת שירה ומאמן יוצרים. שופט בתחרויות סיפורים קצרים ושירה לנוער. שיריו התפרסמו בקובצי שירה ובכתבי עת ובארבעה ספרי שירה. בשנת 2016 ייסד את "אשכולות פואטיקה – שירה עברית לעם", בית לשירה וליצירתיות. למד בסדנאות השירה של הליקון. בעל תואר ראשון במדעי…

מידע נוסף

גולדמן רוני

משורר

רוני גולדמן עסק בפרסום ובייעוץ שיווקי במשך שלושה וחצי עשורים. בעל תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב עם התמחות בשיווק. שני ספרים פרי עטו ראו אור: "שירים של כל אחד" וספר הילדים "צוף לומד על שיתוף".

מידע נוסף

גולדרינג נגה ב.

משוררת

נגה ב. גולדרינג בעלת תואר דוקטור בביוכימיה מטעם האוניברסיטה העברית. עבדה במחקר בארץ ובלונדון, שם עשתה תואר שני במדעי הסביבה. ספר שיריה הראשון, "הגשם לי הרוח", ראה אור בהוצאת פרדס, 2014.

מידע נוסף

גולן טליה מרים

סופרת

טליה מרים גולן היא אשת חינוך וחוקרת בתחום המגדר. חיברה את הגדת פסח "והגדת לבתך", המפארת את פועלן של נשים מרשימות לאורך ההיסטוריה היהודית. גולן היא אם לשישה בנים ומתגוררת ביישוב תקוע שבגוש עציון.

מידע נוסף

גולן רות

משוררת

רות גולן היא פסיכולוגית, פסיכואנליטיקאית ומשוררת. היתה בין מייסדי "המקום הפסיכואנליטי ביפו", שהפגיש בין הפסיכואנליזה לתחומי תרבות אחרים. כתבה כמה ספרי שירה וכמו כן ספרי עיון על פסיכואנליזה שראו אור בהוצאת רסלינג.

מידע נוסף

גונן מיכל

משוררת

מיכל גונן, ילידת 1981, שחקנית וציירת. חיה בתל אביב. ספר שיריה הראשון "אני להקת לביאות" ראה אור בספרי עתון 77, 2016

מידע נוסף

גופר גיל

צלם

גיל גופר הוא צלם טבע ותרבויות, הרפתקן ומטייל. צילומיו התפרסמו בעיתונים "גרדיאן" ו"דיילי מייל" ונבחרו כמועדפות על ידי שופטים בתחרויות של "נשיונל ג'יאוגרפיק". ב-2016 הציג בגלריה SOCCA בתל אביב תערוכת צילומים דוקומנטריים המסכמת מסע של חמש שנים באפריקה.

מידע נוסף

גור טל

מלחין

טל גור הוא מוזיקאי ויוצר ישראלי, מטפל במוזיקה, בוגר תואר ראשון בביצוע מהאקדמיה למוסיקה בירושלים ותואר שני בטיפול במוזיקה מאוניברסיטת בר-אילן  וסיים גם תוכנית המשך במרכז נורדאוף-רובינס לתראפיה באוניברסיטת ניו יורק. הופיע בישראל במופע המשלב מוזיקה משני אלבומיו, האלבום הראשון מכיל קטעים אינסטרומנטליים ובאלבומו השני שירים מקוריים ושירי משוררים, שאותם…

מידע נוסף

גורביץ זלי

משורר

זלי גורביץ, יליד ברקלי, קליפורניה, הוא פרופסור לאנתרופולוגיה ומשורר. מרצה באוניברסיטה העברית ועיקר עיסוקו באנתרופולוגיה של שיחה ומקום. זכה בפרס קוגל לספרות על ספר שיריו, "יום יום". כמו כן, כותב מסות על שפה וכתיבה ומתרגם משוררים אמריקאים.

מידע נוסף

גורי חיים

משורר (1923-2018)

חיים גורי הוא משורר וסופר, פזמונאי, עיתונאי וקולנוען. חתן פרס ישראל לשירה לשנת 1988. זכה בפרס ביאליק, פרס סוקולוב ופרס ניומן. שיריו הם חלק בלתי נפרד מהאתוס הישראלי: "הנה מוטלות גופותינו" והפזמונים "הרעות" ו"באב אל וואד". פרסם יותר מ-12 ספרי שירה, 10 ספרי פרוזה, רשימות ותרגומי שירה צרפתית, פרוזה ומחזות.

מידע נוסף

גורל יונתן חיים

משורר

יונתן חיים גורל הוא משורר ומבקר. כתב ספרי שירה וספרי לימוד ושימש כמרצה באוניברסיטה העברית ובמוסדות נוספים. זכה בפרס יצחק למדן, פרס הרי הרשון, פרס עמנואל אולסוונגר, פרס קרן בן גוריון, קרן בית הנשיא ועוד.

מידע נוסף

גז רונית

חוקרת ספרות

ד"ר רונית גז היא חוקרת ספרות ומרצה במחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון. פרסמה מאמרים בארץ ובעולם ומרצה בכנסים בינלאומיים. בעלת תואר שני מאוניברסיטת בן-גוריון במגדר וספרות ומאוניברסיטת בר אילן בלימודי משפטים, ודוקטורט מאוניברסיטת בן-גוריון בספרות ומגדר. עסקה בחינוך בתיכון במשך כשלושה עשורים.

מידע נוסף

גזית ארגוב רות

משוררת (-2017)

רות גזית ארגוב היא בוגרת הסדנאות של המשוררים רחל חלפי, מאיה בז'רנו, נורית זרחי ורפי וייכרט. ספרה "תצאי כשאתן לך סימן" פורסם ב-2013 בהוצאת עמדה. ספרה השני, "קטיפת ירח", פורסם ב-2014 בהוצאת עולם חדש. מלהקת שחקנים במקצועה.

מידע נוסף

גידלי אורית

משוררת

אורית גידָלי כתבה ספרי שירה וספר ילדים. המופע "ארזת לבד", שהוצג בפסטיבל עכו, מבוסס על ספר שיריה "עשרים נערות לקנא". היא מנחה סדנאות כתיבה ומלמדת במחלקה לתקשורת באוניברסיטאות תל אביב ואריאל.

גינדי גלית

אמנות הבישול

גלית גינדי משלבת בין אוכל לאמנות וממציאה מתכונים המותאמים לאמנים בהשראת יצירותיהם. למדה אמנות באוניברסיטת תל אביב ובישול בבית הספר Lenôtre בצרפת. מייסדת האתר cookerit

מידע נוסף

 • כותרת משנה אמנות הבישול
 • קישורים באתר

  ספוטלייט

גינוסר רוני

זמרת

רוני גינוסר התפרסמה כשהופיעה בתוכנית "כוכב נולד" לגילוי זמרים צעירים. אובחנה באוטיזם. מופיעה בשירי סשה ארגוב עם גון הלוי. שרה שירים מקוריים, ג'ז וקלאסיקה ישראלית.

מידע נוסף

גינזבורג כרמי אירית

משוררת

אירית גינזבורג כרמי זכתה בפרס טשרניחובסקי על ספר שיריה הראשון, "משוררות אינן כותבות אחר מותן" (תמוז, 1995). ב-2015 פרסמה את ספר שיריה השני, "זמן התהוות", בהוצאת פרדס. כמו כן כתבה ספר ילדים, "קשת החלומות של נעמה" (ספריית פועלים, 1992). מלבד זאת, היא מעצבת ומייצרת בגדי נשים וילדים לחנות שלה, "אחו".

מידע נוסף

גל אשר

משורר

אשר גל הוא מורה לקולנוע, יוצר סרטים ומשורר. מוסמך אוניברסיטת תל אביב בקולנוע וספרות ובוגר כיתת השירה הראשונה של הליקון. כותב בעברית וביידיש, ושירתו התפרסמה בכתבי עת בשתי השפות. כמו כן מתרגם שירה מיידיש. על שיריו זכה בפרס השני בתחרות "שירים באור מלא" של מפעל הפיס.

מידע נוסף

גל זיוה

משוררת

זיוה גל היא משוררת. שיריה שודרו בבימת שיר וכן פורסמו בכתבי עת כמו "עמדה ביטאון לספרות", "יקום תרבות", "פסיפס", "הליקון", "פואמה", "זוטא", "נתיבים", "כאוס", "ליריקה", "עיתון 77" ועוד.

מידע נוסף

גלאור אלדר

סופר

אלדר גלאור למד משפטים ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ותואר שני בספרות אנגלית. כתב מחזות שהועלו בפסטיבלים ובתיאטראות פרינג' בישראל. ספרו "מדריך לגידול ילד" ראה אור בהוצאת אפיק.

מידע נוסף

גלדמן מרדכי

משורר

מרדכי גלדמן הוא פסיכולוג, משורר ומבקר אמנות. ספריו זיכו אותו בפרס חומסקי לשירה, פרס ראש הממשלה, פרס ברנר, פרס עמיחי ופרס ביאליק למפעל חיים בשירה. נכלל באלמנך המופיע במונגוליה עם הנודעים במשוררי העולם. כתב גם ספרי עיון בפסיכולוגיה ואמנות.

מידע נוסף

גלוברמן יעל

משוררת

יעל גלוברמן היא משוררת, סופרת ומתרגמת. על שירתה זכתה בין השאר בפרס אקו"ם לעידוד פרסום יצירה ובפרס מפעל הפיס. שיריה תורגמו לשפות רבות ומתפרסמים בכתבי עת באירופה ובארה"ב. היא בין הבולטים במתרגמי השירה האנגלוסקסית בארץ.

גלזר מרדכי

משורר

מרדכי גלזר למד ספרות עברית ומקרא באוניברסיטה העברית. שימש מנהל בית הסופר במשך 32 שנים, אמרכל אגודת הסופרים העברים, מזכ"ל (הראשון) של התאחדות אגודות הסופרים במדינת ישראל ומדריך בסדנאות לכתיבה יוצרת. בין ספריו: "שרעפים עולים ויורדים", "לאות באפידרמיס האכול" ו"ממשיך בהליכה". כמו כן פורסמו שיריו בכתבי עת ובאנתולוגיות ותורגמו לשפות…

מידע נוסף

גליל (אל-עמי) לילך

משוררת

לילך גליל (אל-עמי) כותבת שירה וסיפורת ועוסקת בהנחיית כתיבה ליחידים ולקבוצות, בעיר ובמדבר. פרסמה חמישה ספרי פרוזה, בהם שלושה רומנים. ספר שיריה הראשון ראה אור בשנת 2014. זכתה בפרס הרי הרשון לכתיבת פרוזה לקובץ סיפוריה הראשון. זכתה במיזם "הסדנה 1" באתר של נילי דגן.

מידע נוסף

גלילי מרדכי

משורר

מרדכי גלילי פרסם את שיריו בכתבי העת "עכשיו" ו"סימן קריאה", שם ראה אור ספרו "שירים" בעריכת מנחם פרי. ספריו הנוספים: "שני קולאז'ים" (עם עובד, עורך מאיר ויזלטיר), "מסע שנגמר בריקוד" (ידיעות ספרים, עורכת עליזה ציגלר), "רציתי לרשום נוף אחר", מבחר (מוסד ביאליק, עורך דן מירון). גלילי השתתף בצוות ההקמה של…

מידע נוסף

גליקסברג שרהל'ה

ציירת

שרהל'ה גליקסברג היא ציירת ופעילה חברתית. פעלה בין השאר למען שחרורו של גלעד שליט. למדה רפואה אלטרנטיבית במשך שבע שנים.

מידע נוסף

גלעד הדס

משוררת

הדס גלעד עוסקת בכתיבה ובהילינג, מנחה סדנאות לכתיבה יוצרת ומגישה תוכניות ספרות ברדיו. ספר שיריה הראשון, "כל אור בעצם" בעריכת טל ניצן, ראה אור בהוצאת פרדס (2013).

מידע נוסף

גלעד יובל

משורר

יובל גלעד הוא משורר, מבקר שירה ועורך ספרותי. פרסם כמה ספרי שירה. פרסם ביקורות שירה פרי עטו באתר "יקום תרבות" ורשימות ספרותיות ("סדנאות קריאה") שכתב פורסמו באתר nrg בבלוג של רן יגיל. הוא משתתף קבוע בכתבי העת "עמדה" ו"עיתון 77".

מידע נוסף

גלעד מירי

משוררת

מירי גלעד, בעלת תואר דוקטור בספרות משווה מאוניברסיטת בר-אילן, מרצה בנושאים רב-תחומיים במוסדות תרבות. ספרה "שעה אחת ביום" (הקיבוץ המאוחד, תשנ"ז) זיכה אותה בפרס לספר ביכורים מטעם המועצה לתרבות ואמנות של משרד החינוך.

מידע נוסף

גלעד רות

משוררת

רות גלעד עבדה כמורה לאנגלית. פרסמה משיריה במוסף הספרותי של "דבר" ובכתבי העת "מאזניים", "עיתון 77", "עתר" ואחרים. ספרה "נקודה אחת של חסד" (צ'ריקובר, 1988) זיכה אותה בפרס ניומן לביכורי יצירה מטעם בית הסופר ע"ש חיים הזז בירושלים. ספריה הנוספים הם "פינת חיים נסתרת" (כרמל, 2005) ו"מול לובן המרחבים" ("ספרי…

מידע נוסף

גלעדי תמר

מוזיקאית

תמר גלעדי התפרסמה בשיר "האהבה מתה" שהיה שיר השנה של אקו"ם. הוציאה כמה אלבומים ובהם "בלוז לנעמי – תמר גלעדי שרה נעמי שמר", הכולל משיריה של נעמי שמר בעיבוד ג'ז.

מידע נוסף

גלקין סמית עליזה

סופרת

עליזה גלקין סמית היא ציירת, פסלת וסופרת. בעלת תואר בספרות ספרדית וצרפתית. עבדה במחשבים ועברה לעסוק בתרפיה באמנות. "מונולוג של איש שמן", שראה אור בהוצאת מנדלי ב-2016, הוא ספרה השישי.

מידע נוסף

גמזו יוסי

משורר

יוסי גמזו הוא משורר, מתרגם ופזמונאי. פרופסור לספרות עברית. זכה בפרסים רבים, ובהם שלוש פעמים בפרס אקו"ם לשירה, בפרס אקו"ם לסיפורת ובפרס קרן ראש הממשלה לסופרים צעירים. בנו של מבקר האמנות והתיאטרון ד"ר חיים גמזו.

גמליאל טובה

סופרת

ד"ר טובה גמליאל היא אנתרופולוגית, מרצה באוניברסיטת בר-אילן. ספריה הם: "זיקנה עם זיק בעיניים" (על דיור מוגן), "סוף הסיפור: משמעות, זהות, זיקנה" ו"אסתטיקה של צער: תרבות הקינה של נשות תימן בישראל".

מידע נוסף

גנן משה

משורר

משה גנן הוא סופר, משורר, מסאי וחוקר טקסטים. כתב כמה ספרים ופרסם שירים, סיפורים, ביקורות ומאמרים בכתבי עת רבים. תרגם משירי אלתרמן, פנחס שדה, פואמות שומריות ועוד.

מידע נוסף

גרבוז יאיר

סופר

פרופ' יאיר גרבוז הוא צייר, מורה לאמנות, סופר ופובליציסט. הציג עשרות תערוכות יחיד והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם. שימש ראש בית הספר לאמנות "המדרשה" והיה חתן פרס א.מ.ת.

מידע נוסף

גרובמן מיכאיל

משורר

מיכאיל גרובמן הוא משורר וצייר, ממייסדי תנועת האוונגרד הרוסי השני. ייסד בירושלים את קבוצת האמנים וכתב העת "לוויתן" ופעיל בכתב העת ברוסית "זרקאלו". זכה בפרס דיזנגוף לציור. פרסם משיריו בספרים וכתבי עת.

מידע נוסף

גרוניך שלמה

מלחין

שלמה גרוניך הוא מלחין מחונן ופורץ גבולות ופסנתרן מצוין. שיתף פעולה עם המלחין מתי כספי ("מאחורי הצלילים"), היה חבר בהרכב "קצת אחרת", והלחין שירים, מוזיקה לסרטים (זכה פעמיים בפרס אופיר) וקטעים אינסטרומנטליים במגוון סגנונות (מוזיקה חסידית, ערבית, ג'ז, אופרה וכו').

מידע נוסף

גרוסמן חגית

משוררת

חגית גרוסמן למדה ציור במדרשה לאמנות וספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון. ספרה הראשון, "תשעה שירים לשמואל", התפרסם בהשראת מסע הפרידה מאביה (הוצאת פלונית, 2007). מלמדת בבית הספר לאמנות "מוסררה" בירושלים.

מידע נוסף

גרינברג ליאור שרון

משוררת

תסריטאית, משוררת וכותבת ילידת חיפה. מנחה סדנאות כתיבה וקריאה ומנחה אישית של כותבים. בעלת תואר ראשון בקולנוע מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בכתיבה יצירתית מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.

מידע נוסף

גרינברג תמיר

משורר

תמיר גרינברג הוא משורר, מחזאי ואדריכל. מכהן כראש המכללה הטכנולוגית שנקר הנדסאים וכראש המחלקה לאדריכלות ועיצוב פנים בשנקר. פרסם ספרי שירה: "דיוקן עצמי עם קוונט וחתול מת" (עם עובד, 1993) ו"על הנפש הצמאה" (עם עובד, 2000). שיריו תורגמו והופיעו בכתבי עת ואנתולוגיות. מחזהו "חברון" הוצג כקו-פרודוקציה של הבימה והקאמרי.

מידע נוסף

גריפל גיורא

משורר

גיורא גריפל הוא מדען ואיש עסקים, אב לארבעה ילדים. מתגורר בפרינסטון, ניו ג'רזי. שיריו התפרסמו בין השאר בכתבי העת "פרוזה" ו"נתיבים". ספרו "פגיע, לקט שירים 2014-1975" יצא בהוצאת ספרי עתון 77.

מידע נוסף

גרנות אלעזר

משורר (2013-1927)

אלעזר גרנות היה חבר כנסת ומשורר. נבחר לכנסת מטעם מפ"ם והמערך וכיהן כשגריר ישראל בדרום אפריקה. פרסם ספרי שירה ומאמרים בעיתונות. 

מידע נוסף

גרשטיין דוד

אמן

דוד (דודו) גרשטיין הוא אמן שעיסוקו בגבול שבין ציור לפיסול. פיתח סגנון המכונה פוסט-פופ ארט, המתאפיין בציור בצבעים עזים על מגזרות מתכת. יצירותיו הוצגו במוזיאונים בישראל, ומוצגות כיום ברחבי העולם במקומות ציבוריים ובגלריות.

מידע נוסף

מידע נוסף

דגון גדי

צלם

גדי דגון הוא מהצלמים הבולטים בישראל. בעל מנעד מקצועי רחב: פרסום, עיתונות, ספורט, אופנה וצילום דיוקנאות. מתמחה בצילום אמנויות הבמה: תיאטרון, אופרה ומחול. משמש צלם הבית של להקת בת-שבע, תיאטרון החאן, תיאטרון תמונע ותיאטרון גשר.

מידע נוסף

דגן נילי

משוררת

נילי דגן היא משוררת ויזמת פרויקטים לשירה, המשתפת פעולה עם יוצרים, משוררים, מוסיקאים, שחקנים, צלמים ואמנים פלסטיים. מנהלת את "האתר של נילי דגן", המשמש בית ליוצרים ועורכת האנתולוגיה המקוונת לשירה עברית.        

מידע נוסף

 • כותרת משנה משוררת
 • קישורים באתר

  סופ"ש שירה 60  
  סופרי הרצליה

 • מייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

דגן קניאל אסתר

משוררת

אסתר דגן קניאל פרסמה ספרי שירה, כתבה טורים אישיים בעיתונות וביימה והפיקה אירועים חינוכיים ותרבותיים. כיום היא מספרת סיפורים מפרי עטה ומופיעה עם הרכב מוסיקלי. למדה חינוך מיוחד ועבדה עם ילדים חריגים ונוער בסיכון ובחינוך המשלים.

מידע נוסף

דדון מאיר

משורר

מאיר דדון עובד בחברת היי-טק. פרסם שלושה ספרי שירה: "הייתי קרוב, הייתי רחוק" (גוונים-טרקלין, 2009), "קצר על אהבה" (גוונים, 2010) ו"שוקולד מריר" (ספרי עתון 77, 2015).

מידע נוסף

דה-ריטה סברינה

משוררת

סברינה דה-ריטה היא משוררת, ציירת ומלחינה ילידת קנדה. למדה באוניברסיטה היסטוריה ואמנות. כמו כן למדה מוסיקה באקדמיה בירושלים. פרסמה כמה ספרי שירה והשתתפה בעריכת "קורות" - אנתולוגיית שירי משפחה (אחוזה, 2012). מארגנת ערבים ספרותיים בחיפה.

מידע נוסף

דהן רון

משורר

רון דהן ייסד את אינדיבוק, חנות הספרים העצמאית ברשת. החנות חרטה על דגלה לתת תגמול גבוה למחברים ומחירים הוגנים לקונים וכן לקדם הוצאה לאור של ספרים דיגיטליים וספרי קינדל בעברית. דהן פרסם ספרי שירה ורומן.

דוברת בן-עזרא ענת

משוררת

ענת דוברת בן עזרא, ילידת ארגנטינה ותושבת ירושלים, היא משוררת, תסריטאית, עורכת פרוזה ויועצת תקשורת לארגונים חברתיים. דרמת הטלוויזיה "חלבה" שכתבה זכתה בפרס מיוחד בפסטיבל תל אביב לקולנוע. הוציאה כמה ספרי שירה, וכמו כן פורסמו שיריה בעיתונים, בכתבי עת ובאנתולוגיות והושמעו מעל גלי האתר.

מידע נוסף

דוכין ארקדי

מלחין

ארקדי דוכין הוא זמר-יוצר ומפיק מוזיקלי יליד בלארוס. היה סולנה של להקת הרוק "החברים של נטשה", שחזרו להופיע יחד ב-2013. במקביל ניהל קריירה עצמאית והוציא 11 אלבומים (אלבום זהב ל"רוצה ויהיה" משירי ולדימיר ויסוצקי), וכמו כן כתב והלחין לזמרים כמו נורית גלרון, פבלו רוזנברג, שם טוב לוי ויוסי בנאי.

מידע נוסף

דור משה

משורר

משה דור הוא משורר, עיתונאי, עורך ומתרגם. שימש במשך שנים רבות כעורך הספרותי של עיתון "מעריב", וכיהן כנספח לענייני תרבות בשגרירות ישראל בלונדון. כתב ספרי שירה למבוגרים ולילדים, סיפורת וביוגרפיה. זכה בפרס חולון, פרס ראש הממשלה ליצירה ופרס ביאליק.

מידע נוסף

דורון מיכל

גרפולוגית

מיכל דורון היא גרפולוגית מומחית יותר מ-25 שנה וחברה באגודה לגרפולוגיה מדעית. בעלת משרד לייעוץ ואבחון גרפולוגי ועוסקת במשאבי אנוש, הכוונה תעסוקתית וגרפולוגיה משפטית. מרצה בכנסים של גופים עסקיים ומלמדת גרפולוגיה.

מידע נוסף

דורקם זיו

סופר

זיו דורקם, סופר. "משא האשמה" הוא ספרו השני בהוצאת הקיבוץ המאוחד. קדם לו הספר "דודי מפחד מהרוח", שראה אור בשנת 2010.

מידע נוסף

דותן שי

משורר

שי דותן הוא משורר וכלכלן בשירות הציבורי. חבר בקבוצת "כתובת" המפעילה את "מקום לשירה" בשכונת אוהל משה בירושלים, ומנחה סדנאות שירה לנוער ולמבוגרים. ספרו "על קצה המותר" (עם עובד, 2005) זכה בפרס שרת החינוך לספר ביכורים.

מידע נוסף

דידובסקי ש. דידו

משורר

דידו (שלמה דידובסקי) כותב שירים וסיפורים קצרים נמנה עם הזוכים בפרס ראש הממשלה לשירה (2015). כמו כן זכה בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ" ובתחרות פרס עינת לסיפורת ספקולטיבית קצרה. קובץ שיריו "האיש מבבל" זיכה אותו בפרס אקו"ם ליצירה המוגשת בעילום שם. דידו הוא גנן במקצועו ועוסק בחינוך.

מידע נוסף

דיין אסי

משורר (2014-1945)

אסי דיין היה במאי, תסריטאי, שחקן, סופר, פזמונאי, משורר, עיתונאי ופובליציסט. בנו של השר והרמטכ"ל לשעבר משה דיין. מאז סוף שנות ה-60 נחשב דיין לאחד מאנשי הקולנוע החשובים בארץ ולאחד השחקנים הבולטים בקולנוע ובטלוויזיה.

מידע נוסף

דין בן-עברי יעל

משוררת

יעל דן בן-עברי עובדת ביחסי הציבור של הוצאת כתר ולומדת לתואר שני בספרות באוניברסיטת תל אביב. פרסמה שירים ב"כתובת", "מאזניים", "הליקון", Ynet, "החוטם" ו"שחרזדה".

מידע נוסף

דינור חני

מלחינה

חני דינור היא זמרת, מוסיקאית ופסיכולוגית חינוכית. הוציאה אלבומים שבהם כתבה והלחינה חלק מהשירים. היתה שותפה להפקת ערבי משוררים במועדון בארבי בכפר סבא, ויזמה את הפרויקט "משוררים בדואט", שבו הלחינה שירי משוררים וביצעה אותם בדואט עם כלי נגינה.

דינצמן ש' רונית

מאיירת

רונית ש' דינצמן היא כותבת ומאיירת. בעבר עסקה בקופירייטינג. בוגרת לימודי ביולוגיה. ספרה "הדינוזאור מרמת-גן" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד (2016).

מידע נוסף

דיקשטיין רסל

עורכת ספרותית ולשונית

רסל דיקשטיין למדה קולנוע במכללת ספיר ועסקה בכתיבה שיווקית. כיום עורכת ספרותית ולשונית. עורכת ראשית בהוצאת הספרים "איפבליש".

מידע נוסף

 • כותרת משנה עורכת ספרותית ולשונית
 • קישורים באתר

  ספוטלייט

דנון גילי

משורר

גילי א. דנון הוא איש קולנוע, משורר ואמן וידאו. היה בין יוצרי הסרט התיעודי המוערך "החולמות", שביימה בת זוגו אפרת שלום-דנון. השניים הם גם הבעלים של חברת הפקות. ספר שיריו של דנון, "האיש מטנזניה", פורסם בהוצאת גוונים (2012).

מידע נוסף

דסקל ריקי

משוררת

ריקי דסקל היא משוררת, שחקנית תיאטרון, יוצרת ומרצה. בוגרת החוגים לתיאטרון, ספרות וחינוך ומוסמכת בלימודי יהדות. שיריה פורסמו בספרים ובכתבי עת. זכתה בפרס "אלף" לשירה מטעם אגודת הסופרים העברים ובפרס לעידוד פרסום היצירה מטעם אקו"ם.

מידע נוסף

דפני אמוץ

משורר

אמוץ דפני הוא משורר ופרופסור אמריטוס לבוטניקה בחוג לביולוגיה אבולוציונית וסביבתית באוניברסיטת חיפה. עוסק בחקר יחסי הגומלין בין פרחים לחרקים ובפולקלור בוטני. פרסם כמה קובצי שירה. חבר באגודת הסופרים.

מידע נוסף

דקל צחי

סופר

צחי דקל, יליד העיר אילת, הוא מוזיקאי, פסנתרן ומלחין. בעל חברה לאספקת נגנים, "נבל - המאגר המוסיקאלי". ספרו הראשון, "ממלכת הזבל", ראה אור ב-2015.

מידע נוסף

דרור-בנאי פרץ

משורר

פרץ דרור-בנאי הוציא כ-15 ספרי שירה ומרבה לתרגם לעברית שירה וספרות ערבית מודרנית. שיריו תורגמו ל-20 שפות. זכה בפרסים ספרותיים ובמלגות שאותן תרם למוסדות תרבות בקהילה. נמנה עם מקימי איגוד הסופרים הכללי. עובד כמידען אינטרנט וספרן עיון.

מידע נוסף

דריגס יהודית

משוררת

יהודית דריגס למדה ספרות אנגלית וצרפתית, כתיבה יוצרת ועריכה ספרותית. בוגרת בית הספר לשירה "הליקון". "שעת הסדקים" (כרמל, 2010) הוא ספר השירים הראשון שלה.

מידע נוסף

הדני תום

משורר

תום הדני הוא פסיכולוג ומשורר. ספרו הראשון, "פרא בית החזה", ראה אור במהדורה אינטרנטית.

מידע נוסף

הדר יוסף

מלחין (2006-1926)

יוסף הדר היה מלחין ומנצח מקהלות שהקדיש את חייו לטיפוח החינוך המוזיקלי בארץ. הלחין עשרות שירים ובהם "ערב של שושנים", "שיר הנוקדים", "אל העין" ו"תפוח חינני" (מוכר כ"נד אילן"). שיריו בוצעו בין השאר על ידי הארי בלאפונטה, ננה מושקורי ולהקת "לוס פאראגוויוס". הדר הוא חתן פרס אקו"ם ("נוצת הזהב") למפעל…

מידע נוסף

הוֹלָפָּה פֶּנְטִי

משורר

פֶּנְטִי הוֹלָפָּה הוא מחשובי המשוררים והסופרים הפינים בימינו. פרסם ספרי שירה, רומנים וספרי מאמרים ומסות. שימש שר תרבות בארצו. זכה בפרס פינלנדיה על הרומן "דיוקן החבר". אחדים משיריו כלולים באנתולוגיה "בני קוואפיס ונכדיו" בתרגום רמי סערי (כרמל, 2015).

מידע נוסף

הוּבֵּנִי מאיה

משוררת

מאיה הובני עוסקת בטיפול במוזיקה בילדים. בעלת תואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון, בוגרת לימודי תרפיה במוזיקה בסמינר לוינסקי וקורס בימוי ב"תיאטרון החדר" של אמיר אוריין. ספר שיריה הראשון, "כריעת שמע", ראה אור בהוצאת אבן חושן ב-2014.

מידע נוסף

הודס פלחן גאולה

משוררת

גאולה הודס-פלחן, משוררת ומתרגמת. פרסמה שמונה ספרים בהוצאת עקד ושבעה ספרים בהוצאת פיוטית. ספרה ה-16 "הדממה מצאה בי בית" רואה אור בימים אלה בהוצאת פיוטית. היא ילידת ברית המועצות ולמדה פילוסופיה והיסטוריה רוסית באוניברסיטה העברית.

מידע נוסף

 • כותרת משנה משוררת
 • קישורים באתר

  מה חדש בשירה   
  סופ"ש שירה 96

 • מייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

הוכשטט כהן איה

משוררת

איה מתגוררת באנגליה עם משפחתה. מרצה לשעבר במוסדות אקדמיים בארץ ובאנגליה. כיום דירקטור בחברה בריטית העוסקת בעיצוב תערוכות. ספר שיריה הראשון "לונדון בלוז" יראה אור בקרוב בהוצאת פרדס.

מידע נוסף

 • כותרת משנה משוררת
 • קישורים באתר

  חידשיר 1

הולנדר יעקב

מלחין (2014-1928)

יעקב הולנדר היה מלחין בזמר העברי, מעבד מוזיקלי ומורה. היה מהאבות המייסדים של חבורות הזמר בארץ ושימש במשך עשרות שנים מעבד קולי ומנצח של מקהלות והרכבים קוליים רבים. שלושה שירים שהלחין זכו בפרס הראשון בפסטיבל הזמר: "ילדתי אמרי", "מי יודע כמה" ו"פתאום עכשיו, פתאום היום" ("אהבתיה").

מידע נוסף

הולצברג אבשלום

סופר

אבשלום (אבי) הולצברג (שמו הספרותי א.ה. הונזה) למד הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון. נפצע אנושות בשירותו הצבאי והשתקם. לפרנסתו הוא בעליה של תחנת דלק בערד. ספרו הראשון, "והשמיים צלולים ממעל", ראה אור בשנת 2014. ספרו השני, "רוח על פני תהום", ראה אור בשנת 2017.

מידע נוסף

היימן נחום

מלחין

נחום היימן נחשב לאחד מגדולי המלחינים בזמר העברי. חתן פרס ישראל לזמר עברי. ייסד את העמותה למורשת הזמר העברי. בין לחניו: "כמו צמח בר" ו"אילו כל האוהבים". שיתף פעולה עם המשורר נתן יונתן (כגון: "חופים", "החול יזכור").

מידע נוסף

הירש אלי

משורר

אלי הירש הוא עורך ספרותי, מבקר ספרות, מתרגם ומשורר. פרסם ספרי שירה, היה עורך ראשי של הוצאת מודן ומבקר ספרים במקומון "העיר", ב"מעריב" וכעת ב"ידיעות אחרונות". נוסף על כך, הוא מנחה סדנאות שירה.

הירש נורית

מלחינה

נורית הירש חיברה יותר מאלף לחנים לטובי הפזמונאים והמשוררים בארץ. בין שיריה: "אבניבי" (שזכה באירוויזיון), "ללכת שבי אחרייך", "ושוב אתכם" ו"מקהלה עליזה". זכתה בפרס אקו"ם להלחנה, פרס על מפעל חיים מאוניברסיטת בר-אילן ופרס רוזנבלום על מפעל חיים.

מידע נוסף

הלוי אורי

משורר

אורי הלוי הוא משורר ואדריכל. ספרו "מסעות במקום" (קשב לשירה, 2012) זכה בפרס המשורר הצעיר ע"ש אליעזר שרייבמן מטעם אגודת הסופרים.

מידע נוסף

הלוי גון

מוזיקאי

גוֹן הלוי הוא זמר ופסנתרן, סטודנט למוזיקה בבית הספר מאנס בניו יורק. מופיע עם הזמרת רוני גינוסר במופע משירי סשה ארגוב. השירים יצאו גם באלבום מחווה למלחין.

מידע נוסף

הלל אלון

מוזיקאי

אלון הלל הוא אחד המתופפים הבולטים בישראל ומעבד מוסיקלי. בשנות ה-90 היה מתופף להקת הליווי של רמי קלינשטיין, "המועצה". הלל השתתף בפרויקט המוסיקלי של נילי דגן, "קונצרט שירה בארבעה קולות".

מידע נוסף

הלפרין חגית

חוקרת ספרות

פרופ' חגית הלפרין היא חוקרת ספרות ישראלית, עמיתת מחקר באוניברסיטת ת"א. ניהלה במשך 42 שנה את ארכיוני הסופרים של מרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית באוניברסיטת ת"א ומלמדת בתואר השני של מדעי הרוח במכללת סמינר הקיבוצים. פרסמה ביוגרפיות על המשוררים אלכסנדר פן ואברהם שלונסקי (שזיכתה אותה בפרס ס' יזהר לספרי…

מידע נוסף

הנוקד שרון

משוררת

שרון הנוקד למדה מדעי המחשב ומתמטיקה ועבדה כמתכנתת ובודקת תוכנה. כותבת שירה ופרוזה ומשתתפת בערבי שירה. בשנת 2013 זכתה בפרס פסח מילין למשוררים בראשית דרכם.

מידע נוסף

הס אמירה

משוררת

אמירה הס היא משוררת, ציירת ושחקנית. אמה היא בת למשפחת בית-אדוני שהעמידה בעיראק שושלת מקובלים ומשוררים. אמירה הס פרסמה עד כה שבעה ספרי שירה ונחשבת לאחת המשוררות המייצגות של המזרחיות של הפמיניזם המזרחי. זכתה בפרס לוריא, פרס אח"י, פרס קוגל ופעמיים בפרס היצירה.

מידע נוסף

הר-שפי אבישר

משורר

אבישר הר-שפי הוא משורר, מחנך, עורך ספרותי וד"ר לספרות הזוהר. ספר שיריו הראשון, "סוסי אש", יצא ב-2004. בעבר ערך את כתב העת "משיב הרוח" לשירה יהודית ישראלית. נשוי למשוררת סיון הר-שפי.

מידע נוסף

הר-שפי סיון

משוררת

סיון הר-שפי היא משוררת המתגוררת באפרת. מרצה לספרות, מנחה סדנאות כתיבה ועורכת את כתב העת "עתר". זכתה בפרס הרי הרשון של האוניברסיטה העברית, פרס אקו"ם, פרס שרת החינוך ופרס ראש הממשלה. נשואה למשורר אבישר הר-שפי.

הראבן גיל

סופרת

גַיל הראבן היא סופרת ועיתונאית. זכתה בפרס ספיר על ספרה "שאהבה נפשי" (כתר, 2002) ובפרס ראש הממשלה. פרסמה כ-15 ספרים וכתבה טורים בעיתונות, בעיקר ב"מעריב".

מידע נוסף

הראל מיקי

משוררת

מיקי הראל היא משוררת ואמנית רב-תחומית. למדה עיצוב פנים בטכניון בחיפה ועבדה בתחום כ-12 שנה. למדה ציור בקולג' מונטגומרי בפנסילבניה ובמדרשה לאמנות ברמת השרון. מלמדת ציור בסטודיו שלה ובבית הגמלאי בהרצליה. יצירותיה הוצגו בתערוכות רבות, בהן תערוכות ששילבו שירה וציור. שיריה פורסמו בכתבי עת ובספרים "נקרע ענן לאלפי כבשים" (2018)…

מידע נוסף

הראל עמית

מוזיקאי

עמית הראל הוא מפיק מוסיקלי ופסנתרן/קלידן. עבד ועובד עם אמנים רבים מהשורה הראשונה של תעשיית המוסיקה בישראל כמפיק וכנגן  כמו נורית גלרון, שולי רנד יונתן רזאל, אלון אולארצ'יק, אייל גולן, גלי עטרי, דני סנדרסון, גידי גוב, משה פרץ, דני ליטני, בועז שרעבי, יעקב שוויקי, מתי כספי ועוד רבים אחרים.

מידע נוסף

הראל ציפי

משוררת

ציפי הראל למדה פילוסופיה ופסיכולוגיה (BA) באוניברסיטת בן־גוריון וסוציולוגיה (MA) באוניברסיטת בר־אילן. יועצת ומרצה בפרויקטים פדגוגיים. שיריה וסיפוריה פורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת. ספר שיריה "אֵיךְ זֶה שֶׁהַמַּיִם שְׁקֵטִים" יצא לאור ב-2017 בהוצאת פיוטית. קובץ סיפורים פרי עטה, "הגשם אינו ממציא סיפורים", יראה אור בקרוב.

מידע נוסף

הרבנד צופיה

משוררת

צופיה הרבנד היא משוררת ומעצבת גרפית, בעלת סטודיו "עפעף" לעיצוב ספרים. ספר ביכוריה "קידת העולם" ראה אור בשנת 2019 בהוצאת "פרדס".

מידע נוסף

הרכבי חדוה

משוררת

חדוה הרכבי היא בוגרת בצלאל ויצירותיה הוצגו בארץ ובחו"ל. אצרה תערוכות של יוצרים פגועי נפש, אוטיסטים ובעלי תסמונת דאון, ותערוכה אחת מביניהן ייצגה את ישראל בז'נבה. שיריה תורגמו, הופיעו באנתולוגיות, ואף זיכו אותה בפרס רחל ניומן, פרס ואלנרוד, פרס ראש הממשלה (פעמיים), פרס יהודה עמיחי, פרס רמת גן לשירה ופרס…

מידע נוסף

הרלינג עוזי

משורר

עוזי הרלינג עבד במשך 37 שנים בתעשייה האווירית כאיש תוכנה, וגולת הכותרת של עבודתו היא אחריות על סימולציות של החץ. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במתמטיקה שימושית ממכון ויצמן. ספר שיריו הראשון, "הלום תקווה", ראה אור בהוצאת עתון 77 בשנת 2015.

מידע נוסף

הרמן אנה

משוררת

אנה הרמן היא משוררת ושותפה במערכת כתב העת לשירה "הו!" שעורך דורי מנור. זכתה בפרס ראש הממשלה ליצירה. כתבה עם מנור את הליברית לאופרה "אלפא ואומגה" שהלחין גיל שוחט.

מידע נוסף

הרפז לאה

משוררת

לאה הרפז למדה ציור, תולדות האמנות וקולנוע ועבדה כמעצבת בקולנוע ובטלוויזיה. פרסמה ספרי שירה וקובצי סיפורים. הציגה תערוכת יחיד, "מחוץ ובתוך המילים", ובה ציורים המבוססים על שיריה.

מידע נוסף

הרפז רחל

משוררת

רחל הרפז לימדה נגינה בפסנתר ועוסקת בכתיבת שירה ופרוזה מאז מותו של בעלה, ניסן הרפז. הקימה לזכר בעלה קרן לפרס ספרותי לשירה עברית מטעם אגודת הסופרים העברים. פרסמה ספרי שירה ורומנים.

מידע נוסף

הררי אביטל

משוררת

אביטל הררי עבדה כעורכת דין ובהמשך עברה להוראת ספרות והשתלמה בגישור וטבע תרפיה. כיום לומדת ספרות לתואר שני. ספר שיריה הראשון, "מחילת הארנב" (פרדס, 2015), נבחר לאחד מספרי השירה המומלצים של הספרייה הלאומית לשנת 2016. שיר מתוכו, "חשבתי", נבחר על ידי אשת נשיא המדינה, נחמה ריבלין, להיקרא באירוע של עמותת…

מידע נוסף

וִיאֶיְרָה אַרְמֶנְיוּ

משורר

המשורר, הסופר, העיתונאי והמורה אַרְמֶנְיוּ וִיאֶיְרָה נולד ב-1941 בעיר פְּרָאיה, בירת איי כף ורדה. הוא פירסם בין השאר את ספרי השירה "שירים" (1981), "מיתוגרפיות" (2007) ו"השיר, המסע, החלום" (2010) ואת הרומנים "בחיר השמש" (1989) ו"בתופת" (1997). על יצירתו זכה וִיאֶיְרָה ב-2009 בפרס קמואש, הפרס החשוב ביותר ליצירה בלשון הפורטוגלית.

מידע נוסף

וִיקִילָה יוּקָה

משורר

יוּקָה וִיקִילָה, משורר, סופר ומחזאי פיני עטור פרסים. נולד בשנת 1973 בהלסינקי. למד תיאטרון בבירת פינלנד ופרסם רומן וחמישה ספרי שירה.

מידע נוסף

וֵלִי קָנִיק אוֹרְחָן

משורר

אורחן ולי קניק הוא מגדולי משורריה של טורקיה המודרנית. כתב שירים ליריים בלשון עממית. שיריו יצאו לאור ב-60 מהדורות ורבים מהם הולחנו והוקלטו על ידי הזמר והמלחין זִילְפִי לִיוָנֵלִי. כתב גם מסות ועסק בתרגום.

מידע נוסף

וֶנְהוֹ יוֹהַנָּה

משוררת

יוֹהַנָּה וֶנְהוֹ נולדה בפינלנד בשנת 1971 ומתגוררת בהלסינקי. היא למדה ביולוגיה וספרות באוניברסיטאות של הלסינקי וייבסקילה וקיבלה את תואר המוסמך בזכות עבודתה המתמקדת בשירה האירית. במשך יותר מעשור עבדה כמבקרת קולנוע, אבל חלק גדול מפרסומה נודע לה עקב פעילותה בתחום העריכה הספרותית. פרסמה לפי שעה שנים-עשר ספרי ילדים, חמישה קובצי…

מידע נוסף

ובר אוהד

משורר

אוהד ובר הוא משורר ושחקן, בוגר סטודיו ניסן נתיב למשחק. זכה בפרס הליקון לשירה בקטגוריית המשורר המבטיח. שיריו פורסמו בכתבי עת ובמוסף "תרבות וספרות" של "הארץ".

מידע נוסף

וולפה מיכאל

מלחין

מיכאל ווֹלפֶה (נולד ב-1960) הוא מלחין, מעבד, מורה ומנצח ישראלי. כתב מגוון רחב של יצירות להרכבים שונים, סימפוניים, קאמריים וווקאליים.  בולטת ביצירתו הנטייה להשראה הבאה מכתבי הקודש העבריים ומהשירה העברית החדשה. מיכאל וולפה ניצח כמה שנים על מקהלות שונות ועל תזמורת נתניה - הקאמרית הקיבוצית.

מידע נוסף

וולפסון עדי

משורר

עדי וולפסון הוא משורר, פרופסור להנדסה כימית ופעיל בנושאי איכות הסביבה והקיימוּת. שותף לפרויקטים סביבתיים בעיר באר שבע, שבה הוא מתגורר. שיריו הופיעו בספרים ובכתבי עת ספרותיים כגון "עיתון 77", "הליקון" ו"שבו".

מידע נוסף

ויג שושנה

משוררת

שושנה ויג היא משוררת, סופרת, עורכת ספרותית וסופרת צללים. בשנת 2009 ייסדה את הוצאת "פיוטית", שבין כותביה גם בעלי מוגבלויות. ערכה כ-60 ספרי שירה ופרוזה. פרסמה 11 ספרים. ספריה זכו בתמיכת משרד הביטחון ויד ושם ובמלגות מנשיא המדינה, מפעל הפיס וקרן גולדברג.

מידע נוסף

ויזלטיר מאיר

משורר

מאיר ויזלטיר הוא מהבכירים שבמשוררים והמתרגמים בישראל. זוכה פרס ישראל לספרות ושירה לשנת 2000. משמש כפרופסור חבר בחוג לספרות עברית והשוואית באוניברסיטת חיפה. התפרסם בשירים פוליטיים, בשירי אהבה ובשיריו העירוניים.

מידע נוסף

ויזן יהודה

משורר

יהודה ויזן הקים עם עודד כרמלי את כתב העת "כתם" ב-2006, וייסד את כתב העת והוצאת הספרים "דחק לספרות טובה" ב-2011. רומן הביכורים שלו, "פֶּקַח", בהוצאת אחוזת בית, זיכה אותו ואת ההוצאה בפרס שרת התרבות ב-2016. ויזן הוא חתן פרס היצירה לסופרים בראשית דרכם לשנת תשע"ה.

מידע נוסף

וייטהיל-בשן רוברט

משורר

רוברט וייטהיל-בשן נולד בארצות הברית, חי בה וכותב שירה עברית. בעל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת טקסס ותואר נוסף בספרות אנגלית. למד עברית בגיל 15 והחל לפרסם שירים בעברית בשנות ה-70. תרגם לאנגלית מיצירותיו של אהרן מגד.

מידע נוסף

וייכרט רפי

משורר

רפי וַיְיכֶרְט הוא מתרגם, משורר, מסאי, פרופסור לספרות באוניברסיטת חיפה, במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות בטכניון ובמכללה האקדמית לחינוך אורנים, ומוציא לאור. 

ויינברג מאיה

משוררת

ד"ר מאיה ויינברג היא וטרינרית ומשוררת. צוינה לשבח במסגרת פרס עידוד היצירה הספרותית בין מדענים לזכר פרופ' עפר לידר, וסיפור שכתבה נכלל בספר "סודות מאחורי דלתות נעולות" (בית אריאלה, 2013).

מידע נוסף

וייס אורנה

משוררת

אורנה וייס היא משוררת ועוסקת בתרפיה במוסיקה. השתתפה בפסטיבל השירה הבינלאומי "שער", ושיריה התפרסמו ברשימת המומלצים של "מקור ראשון". ספרה הראשון, "האוניות שוקעות לאט", יצא בהוצאת פרדס (2014).

מידע נוסף

וייס טלי

משוררת

טלי וייס היא משוררת, עורכת ספרותית ולשונית ומנחת סדנאות כתיבה. זכתה בתחרות שירה לצעירים ע"ש עמליה פנדריך. ספרה "שירים שקטים" (2010) פורסם גם כאפליקציה וזכה לאלפי הורדות. זהו ספר שירה ישראלי ראשון באפסטור .פרסמה גם את הספרים "סיאם" (1997), "כמו נוצה" (2013), "טבורו של הלילה" (אבן חושן, 2015) וה"השעה היפה" (עמדה,…

מידע נוסף

וייס רוחמה

משוררת

ד"ר רוחמה וייס היא חוקרת ומרצה לתלמוד. מלמדת בין השאר באוניברסיטה העברית ובהיברו יוניון קולג' בירושלים. עורכת הסדרה "יהדות כאן ועכשיו" בהוצאת ידיעות אחרונות. פרסמה ספרי שירה ומחקר.

מידע נוסף

וייס רות דולורס

משוררת

רות דולורס וייס היא זמרת-יוצרת השרה בעברית ובאנגלית. סגנונה הוא שילוב בין ג'ז, בלוז, מוסיקת נשמה, פולק ורוק.          

מידע נוסף

וייס רני

משורר

רני וייס כתב את ספר השירים "לעוף כמו דולפין", המוקדש לבנו האוטיסט, אורי. הספר ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד בשיתוף ספרית הפועלים, 2015.

מידע נוסף

ויכנסקי נועה

מאיירת

נועה ויכנסקי היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ומאז סיום לימודיה איירה לעיתונים, מגזינים, הוצאות ספרים, לומדות וחברות משחקים.

מידע נוסף

וילנסקי משה

מלחין (1997-1910)

משה וילנסקי הוא אחד מגדולי המלחינים של הזמר העברי. חתן פרס ישראל לזמר עברי וחתן פרס אקו"ם למפעל חיים. כתב יותר מ-1,000 לחנים לטובי הפזמונאים והזמרים, ועיקר גדולתו הייתה בעיבודיו ובתזמור שיצר לשיריו.

מידע נוסף

וינקלר מאיר

משורר וסופר

ד"ר מאיר וינקלר, רופא פנימאי, הוא מראשוני שירותי רפואה משלימה שיר"מ ומתמחה בצמחי מרפא. ספר שיריו הראשון, "באותו יום", ראה אור בשנת 2013.