דודו אלהרר - שיר השירים - תערוכה

invatation

 

 

פתיחה חגיגית והשקת ספר השמע "פרקים נבחרים בתנ"ך"

בהפקת סוניקבוקס

 

"הגלריה החדשה"  - בית אבא חושי, חיפה

במעמד כב' רה"ע מר יונה יהב

חמישי, 18.10.2012 בשעה 19:00

פתיחה 9.10.2012

התערוכה תינעל ב- 7.11.2012

 

במהלך הקלטות ספר השמע של פרקים נבחרים בתנ"ך האזינה אוצרת תערוכה, אביבה שמר, לביצוע של דודו אלהרר ל"שיר השירים" ובקשה ממנו לעצב עבודות בנושא שיר השירים. הרעיון הצית את הדמיון ומאליהם עלו משפטים מופלאים ומפורסמים מתוך שיר השירים ועימם אופנים שונים של עיצוב. יכול להיות שזו אינה "אמנות" במובנה הידוע, אבל זו מלאכת "אוּמָנוּת" שיש בה יגיעה רבה וסיפוק אין דומה לו.

שיר השירים, כשמו, הוא השיר הניצב בראש כל השירים מתוצרת עם ישראל. משוררי תור הזהב, רבי יהודה הלוי, שלמה אבן גבירול, אברהם אבן עזרא – כתבו את שיריהם בהשפעת שיר השירים ואף ציטטו מתוכו. את שיר השירים קוראים בכל ערב שבת בבתי הכנסת ברחבי העולם. ובגלל רוח האביב הנושבת מן הטקסט, אנו נוהגים לקרוא ואף ללמוד את שיר השירים בחג הפסח. גם אם נקבל את פרשנות חז"ל בדבר הקשר בין הקדוש ברוך-הוא לצאן מרעיתו המובע בשיר השירים – אי אפשר להתעלם מגילויי האהבה העזים בין איש לאשה שבאים לידי ביטוי במגילה המרהיבה הזאת.

בשביל להתמודד עם היצירה הזאת צריך היה ללמוד את מגילת שיר השירים על כל פרשניה, להעלות על מסך המחשב פסוקים מתוך המגילה המופלאה הזאת ולטפל בכל אות מאותיותיה. נעים היה לי לחשוב שאנשים ייתלוּ עבודות כאלו על קירות סלון ביתם או אפילו בחדר המיטות.

דודו

 

קישור לפרטים על התערוכה של דודו אלהרר

 

בריאת העולם - קורא : דודו אלהרר; הקלטה ועריכה: ליאת שנפ, סוניקבוקס