אינדקס יוצרים - ה - ז

אינדקס יוצרים - ה - ז (93)

prettyphoto

~הדני תום

משורר

תום הדני הוא פסיכולוג ומשורר. ספרו הראשון, "פרא בית החזה", ראה אור במהדורה אינטרנטית.

מידע נוסף

~הדר יוסף

מלחין (2006-1926)

יוסף הדר היה מלחין ומנצח מקהלות שהקדיש את חייו לטיפוח החינוך המוזיקלי בארץ. הלחין עשרות שירים ובהם "ערב של שושנים", "שיר הנוקדים", "אל העין" ו"תפוח חינני" (מוכר כ"נד אילן"). שיריו בוצעו בין השאר על ידי הארי בלאפונטה, ננה מושקורי ולהקת "לוס פאראגוויוס". הדר הוא חתן פרס אקו"ם ("נוצת הזהב") למפעל…

מידע נוסף

~הוֹלָפָּה פֶּנְטִי

משורר

פֶּנְטִי הוֹלָפָּה הוא מחשובי המשוררים והסופרים הפינים בימינו. פרסם ספרי שירה, רומנים וספרי מאמרים ומסות. שימש שר תרבות בארצו. זכה בפרס פינלנדיה על הרומן "דיוקן החבר". אחדים משיריו כלולים באנתולוגיה "בני קוואפיס ונכדיו" בתרגום רמי סערי (כרמל, 2015).

מידע נוסף

~הוּבֵּנִי מאיה

משוררת

מאיה הובני עוסקת בטיפול במוזיקה בילדים. בעלת תואר שני בספרות עברית מאוניברסיטת בן-גוריון, בוגרת לימודי תרפיה במוזיקה בסמינר לוינסקי וקורס בימוי ב"תיאטרון החדר" של אמיר אוריין. ספר שיריה הראשון, "כריעת שמע", ראה אור בהוצאת אבן חושן ב-2014.

מידע נוסף

~הודס פלחן גאולה

משוררת

גאולה הודס-פלחן, משוררת ומתרגמת. פרסמה שמונה ספרים בהוצאת עקד ושבעה ספרים בהוצאת פיוטית. ספרה ה-16 "הדממה מצאה בי בית" רואה אור בימים אלה בהוצאת פיוטית. היא ילידת ברית המועצות ולמדה פילוסופיה והיסטוריה רוסית באוניברסיטה העברית.

מידע נוסף

 • כותרת משנה משוררת
 • קישורים באתר

  מה חדש בשירה  
  סופ"ש שירה 96

 • מייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

~הוכשטט כהן איה

משוררת

איה מתגוררת באנגליה עם משפחתה. מרצה לשעבר במוסדות אקדמיים בארץ ובאנגליה. כיום דירקטור בחברה בריטית העוסקת בעיצוב תערוכות. ספר שיריה הראשון "לונדון בלוז" יראה אור בקרוב בהוצאת פרדס.

מידע נוסף

 • כותרת משנה משוררת
 • קישורים באתר

  חידשיר 1

~הולנדר יעקב

מלחין (2014-1928)

יעקב הולנדר היה מלחין בזמר העברי, מעבד מוזיקלי ומורה. היה מהאבות המייסדים של חבורות הזמר בארץ ושימש במשך עשרות שנים מעבד קולי ומנצח של מקהלות והרכבים קוליים רבים. שלושה שירים שהלחין זכו בפרס הראשון בפסטיבל הזמר: "ילדתי אמרי", "מי יודע כמה" ו"פתאום עכשיו, פתאום היום" ("אהבתיה").

מידע נוסף

~הולצברג אבשלום

סופר

אבשלום (אבי) הולצברג (שמו הספרותי א.ה. הונזה) למד הנדסה באוניברסיטת בן-גוריון. נפצע אנושות בשירותו הצבאי והשתקם. לפרנסתו הוא בעליה של תחנת דלק בערד. ספרו הראשון, "והשמיים צלולים ממעל", ראה אור בשנת 2014. ספרו השני, "רוח על פני תהום", ראה אור בשנת 2017.

מידע נוסף

~היימן נחום

מלחין

נחום היימן נחשב לאחד מגדולי המלחינים בזמר העברי. חתן פרס ישראל לזמר עברי. ייסד את העמותה למורשת הזמר העברי. בין לחניו: "כמו צמח בר" ו"אילו כל האוהבים". שיתף פעולה עם המשורר נתן יונתן (כגון: "חופים", "החול יזכור").

מידע נוסף

~הירש אלי

משורר

אלי הירש הוא עורך ספרותי, מבקר ספרות, מתרגם ומשורר. פרסם ספרי שירה, היה עורך ראשי של הוצאת מודן ומבקר ספרים במקומון "העיר", ב"מעריב" וכעת ב"ידיעות אחרונות". נוסף על כך, הוא מנחה סדנאות שירה.

~הירש נוי מיכל

משוררת

מיכל הירש-נוי היא משוררת, סופרת ופסלת קרמיקה. עבדה כגננת במשך כ-30 שנה. פרסמה חמישה ספרי שירה ושלושה ספרי ילדים, בהם "סטוציקדנטי – פיית השיניים של נועה" שראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד ועובד למחזמר.שיריה פורסמו גם בעיתונים ובביטאונים ספרותיים. פסלי הקרמיקה שלה, בהם חפצי יודאיקה, הוצגו בתערוכות ונמכרים לחובבי אמנות.

מידע נוסף

~הירש נורית

מלחינה

נורית הירש חיברה יותר מאלף לחנים לטובי הפזמונאים והמשוררים בארץ. בין שיריה: "אבניבי" (שזכה באירוויזיון), "ללכת שבי אחרייך", "ושוב אתכם" ו"מקהלה עליזה". זכתה בפרס אקו"ם להלחנה, פרס על מפעל חיים מאוניברסיטת בר-אילן ופרס רוזנבלום על מפעל חיים.

מידע נוסף

~הלוי אורי

משורר

אורי הלוי הוא משורר ואדריכל. ספרו "מסעות במקום" (קשב לשירה, 2012) זכה בפרס המשורר הצעיר ע"ש אליעזר שרייבמן מטעם אגודת הסופרים.

מידע נוסף

~הלוי גון

מוזיקאי

גוֹן הלוי הוא זמר ופסנתרן, סטודנט למוזיקה בבית הספר מאנס בניו יורק. מופיע עם הזמרת רוני גינוסר במופע משירי סשה ארגוב. השירים יצאו גם באלבום מחווה למלחין.

מידע נוסף

~הלל אלון

מוזיקאי

אלון הלל הוא אחד המתופפים הבולטים בישראל ומעבד מוסיקלי. בשנות ה-90 היה מתופף להקת הליווי של רמי קלינשטיין, "המועצה". הלל השתתף בפרויקט המוסיקלי של נילי דגן, "קונצרט שירה בארבעה קולות".

מידע נוסף

~הלפרין חגית

חוקרת ספרות

פרופ' חגית הלפרין היא חוקרת ספרות ישראלית, עמיתת מחקר באוניברסיטת ת"א. ניהלה במשך 42 שנה את ארכיוני הסופרים של מרכז קיפ לחקר הספרות והתרבות העברית באוניברסיטת ת"א ומלמדת בתואר השני של מדעי הרוח במכללת סמינר הקיבוצים. פרסמה ביוגרפיות על המשוררים אלכסנדר פן ואברהם שלונסקי (שזיכתה אותה בפרס ס' יזהר לספרי…

מידע נוסף

~הנוקד שרון

משוררת

שרון הנוקד למדה מדעי המחשב ומתמטיקה ועבדה כמתכנתת ובודקת תוכנה. כותבת שירה ופרוזה ומשתתפת בערבי שירה. בשנת 2013 זכתה בפרס פסח מילין למשוררים בראשית דרכם.

מידע נוסף

~הנמן אבנר

סופר

אבנר הנמן, יליד 1976, פרסם סיפורים ושירים ב"גג" "מאזנים" "מעין" "עיתון 77" "מעריב" ועוד. זוכה מלגה ב"קמרה אובסקורה", סטודנט מצטיין ב"מנשר לאמנות", בוגר בית ספר לתסריטאות ולומד כתיבה ב"כנפים". ספרו "הדברת מזיקים בע"מ" זכה בפרס איגוד הסופרים, בתואר "תגלית השנה של איגוד הסופרים" ובפרס ארגון נכי צה"ל. ספר שיריו "…

מידע נוסף

~הס אמירה

משוררת

אמירה הס היא משוררת, ציירת ושחקנית. אמה היא בת למשפחת בית-אדוני שהעמידה בעיראק שושלת מקובלים ומשוררים. אמירה הס פרסמה עד כה שבעה ספרי שירה ונחשבת לאחת המשוררות המייצגות של המזרחיות של הפמיניזם המזרחי. זכתה בפרס לוריא, פרס אח"י, פרס קוגל ופעמיים בפרס היצירה.

מידע נוסף

~הר-שפי אבישר

משורר

אבישר הר-שפי הוא משורר, מחנך, עורך ספרותי וד"ר לספרות הזוהר. ספר שיריו הראשון, "סוסי אש", יצא ב-2004. בעבר ערך את כתב העת "משיב הרוח" לשירה יהודית ישראלית. נשוי למשוררת סיון הר-שפי.

מידע נוסף

~הר-שפי סיון

משוררת

סיון הר-שפי היא משוררת המתגוררת באפרת. מרצה לספרות, מנחה סדנאות כתיבה ועורכת את כתב העת "עתר". זכתה בפרס הרי הרשון של האוניברסיטה העברית, פרס אקו"ם, פרס שרת החינוך ופרס ראש הממשלה. נשואה למשורר אבישר הר-שפי.

~הראבן גיל

סופרת

גַיל הראבן היא סופרת ועיתונאית. זכתה בפרס ספיר על ספרה "שאהבה נפשי" (כתר, 2002) ובפרס ראש הממשלה. פרסמה כ-15 ספרים וכתבה טורים בעיתונות, בעיקר ב"מעריב".

מידע נוסף

~הראל מיקי

משוררת

מיקי הראל היא משוררת ואמנית רב-תחומית. למדה עיצוב פנים בטכניון בחיפה ועבדה בתחום כ-12 שנה. למדה ציור בקולג' מונטגומרי בפנסילבניה ובמדרשה לאמנות ברמת השרון. מלמדת ציור בסטודיו שלה ובבית הגמלאי בהרצליה. יצירותיה הוצגו בתערוכות רבות, בהן תערוכות ששילבו שירה וציור. שיריה פורסמו בכתבי עת ובספרים "נקרע ענן לאלפי כבשים" (2018)…

מידע נוסף

~הראל עמית

מוזיקאי

עמית הראל הוא מפיק מוסיקלי ופסנתרן/קלידן. עבד ועובד עם אמנים רבים מהשורה הראשונה של תעשיית המוסיקה בישראל כמפיק וכנגן  כמו נורית גלרון, שולי רנד יונתן רזאל, אלון אולארצ'יק, אייל גולן, גלי עטרי, דני סנדרסון, גידי גוב, משה פרץ, דני ליטני, בועז שרעבי, יעקב שוויקי, מתי כספי ועוד רבים אחרים.

מידע נוסף

~הראל ציפי

משוררת

ציפי הראל למדה פילוסופיה ופסיכולוגיה (BA) באוניברסיטת בן־גוריון וסוציולוגיה (MA) באוניברסיטת בר־אילן. יועצת ומרצה בפרויקטים פדגוגיים. שיריה וסיפוריה פורסמו באנתולוגיות ובכתבי עת. ספר שיריה "אֵיךְ זֶה שֶׁהַמַּיִם שְׁקֵטִים" יצא לאור ב-2017 בהוצאת פיוטית. קובץ סיפורים פרי עטה, "הגשם אינו ממציא סיפורים", יראה אור בקרוב.

מידע נוסף

~הרבנד צופיה

משוררת

צופיה הרבנד היא משוררת ומעצבת גרפית, בעלת סטודיו "עפעף" לעיצוב ספרים. ספר ביכוריה "קידת העולם" ראה אור בשנת 2019 בהוצאת "פרדס".

מידע נוסף

~הרטל מרדכי

משורר

מרדכי הרטל החל לפרסם שירים בשנות ה-80 ולכתוב סיפורים בשנות ה-90. פרסם שני קובצי סיפורים בהוצאת עיתון 77: "ההריון הבא יהיה במינכן" ו"מחויבותה האישית של שני ברנר", ושני ספרי שירה: "מן הטעם הפשוט" בספריית פועלים ו"לעומת זאת" בהוצאת הקיבוץ המאוחד. עובד כמורה לספרות.

מידע נוסף

~הרכבי חדוה

משוררת

חדוה הרכבי היא בוגרת בצלאל ויצירותיה הוצגו בארץ ובחו"ל. אצרה תערוכות של יוצרים פגועי נפש, אוטיסטים ובעלי תסמונת דאון, ותערוכה אחת מביניהן ייצגה את ישראל בז'נבה. שיריה תורגמו, הופיעו באנתולוגיות, ואף זיכו אותה בפרס רחל ניומן, פרס ואלנרוד, פרס ראש הממשלה (פעמיים), פרס יהודה עמיחי, פרס רמת גן לשירה ופרס…

מידע נוסף

~הרלינג עוזי

משורר

עוזי הרלינג עבד במשך 37 שנים בתעשייה האווירית כאיש תוכנה, וגולת הכותרת של עבודתו היא אחריות על סימולציות של החץ. הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במתמטיקה שימושית ממכון ויצמן. ספר שיריו הראשון, "הלום תקווה", ראה אור בהוצאת עתון 77 בשנת 2015.

מידע נוסף

~הרמן אנה

משוררת

אנה הרמן היא משוררת ושותפה במערכת כתב העת לשירה "הו!" שעורך דורי מנור. זכתה בפרס ראש הממשלה ליצירה. כתבה עם מנור את הליברית לאופרה "אלפא ואומגה" שהלחין גיל שוחט.

מידע נוסף

~הרפז לאה

משוררת

לאה הרפז למדה ציור, תולדות האמנות וקולנוע ועבדה כמעצבת בקולנוע ובטלוויזיה. פרסמה ספרי שירה וקובצי סיפורים. הציגה תערוכת יחיד, "מחוץ ובתוך המילים", ובה ציורים המבוססים על שיריה.

מידע נוסף

~הרפז רחל

משוררת

רחל הרפז לימדה נגינה בפסנתר ועוסקת בכתיבת שירה ופרוזה מאז מותו של בעלה, ניסן הרפז. הקימה לזכר בעלה קרן לפרס ספרותי לשירה עברית מטעם אגודת הסופרים העברים. פרסמה ספרי שירה ורומנים.

מידע נוסף

~הררי אביטל

משוררת

אביטל הררי עבדה כעורכת דין ובהמשך עברה להוראת ספרות והשתלמה בגישור וטבע תרפיה. כיום לומדת ספרות לתואר שני. ספר שיריה הראשון, "מחילת הארנב" (פרדס, 2015), נבחר לאחד מספרי השירה המומלצים של הספרייה הלאומית לשנת 2016. שיר מתוכו, "חשבתי", נבחר על ידי אשת נשיא המדינה, נחמה ריבלין, להיקרא באירוע של עמותת…

מידע נוסף

~הרשטין רם

משורר

רם הרשטין נולד בשנת 1968; משורר, איש ניהול ומיתוג ופרופסור לשיווק. ספרו הראשון 'עונות' (2020) וספרו השני 'אנשי הקוקוריקו' (2022) ראו אור בהוצאת אשכולות פואטיקה. שיריו רואים אור בבמות ספרותיות שונות.  

מידע נוסף

~וִיאֶיְרָה אַרְמֶנְיוּ

משורר

המשורר, הסופר, העיתונאי והמורה אַרְמֶנְיוּ וִיאֶיְרָה נולד ב-1941 בעיר פְּרָאיה, בירת איי כף ורדה. הוא פירסם בין השאר את ספרי השירה "שירים" (1981), "מיתוגרפיות" (2007) ו"השיר, המסע, החלום" (2010) ואת הרומנים "בחיר השמש" (1989) ו"בתופת" (1997). על יצירתו זכה וִיאֶיְרָה ב-2009 בפרס קמואש, הפרס החשוב ביותר ליצירה בלשון הפורטוגלית.

מידע נוסף

~וִיקִילָה יוּקָה

משורר

יוּקָה וִיקִילָה, משורר, סופר ומחזאי פיני עטור פרסים, נולד בשנת 1973 בהלסינקי. למד תיאטרון בבירת פינלנד ופרסם רומן וחמישה ספרי שירה.

מידע נוסף

~וֵלִי קָנִיק אוֹרְחָן

משורר

אורחן ולי קניק הוא מגדולי משורריה של טורקיה המודרנית. כתב שירים ליריים בלשון עממית. שיריו יצאו לאור ב-60 מהדורות ורבים מהם הולחנו והוקלטו על ידי הזמר והמלחין זִילְפִי לִיוָנֵלִי. כתב גם מסות ועסק בתרגום.

מידע נוסף

~וֶנְהוֹ יוֹהַנָּה

משוררת

יוֹהַנָּה וֶנְהוֹ נולדה בפינלנד בשנת 1971 ומתגוררת בהלסינקי. היא למדה ביולוגיה וספרות באוניברסיטאות של הלסינקי וייבסקילה וקיבלה את תואר המוסמך בזכות עבודתה המתמקדת בשירה האירית. במשך יותר מעשור עבדה כמבקרת קולנוע, אבל חלק גדול מפרסומה נודע לה עקב פעילותה בתחום העריכה הספרותית. פרסמה לפי שעה שנים-עשר ספרי ילדים, חמישה קובצי…

מידע נוסף

~וַרְוֵרִיס יָאנִיס

משורר

המשורר, מבקר התיאטרון והמתרגם יָאנִיס וַרְוֵרִיס נולד באתונה בשנת 1955 ומת בעיר הולדתו בשנת 2011. וַרְוֵרִיס נמנה עם "משוררי שנות השבעים", כינוי הרווח ביוון למשוררים שהתחילו לפרסם את שירתם בתקופת הדיקטטורה הצבאית ובשנות הדמוקרטיה הראשונות שבאו אחריה. בסך הכול פירסם שנים-עשר ספרי שירה, ארבעה קבצים של ביקורת תיאטרון, שלושה ספרי…

מידע נוסף

~ובר אוהד

משורר

אוהד ובר הוא משורר ושחקן, בוגר סטודיו ניסן נתיב למשחק. זכה בפרס הליקון לשירה בקטגוריית המשורר המבטיח. שיריו פורסמו בכתבי עת ובמוסף "תרבות וספרות" של "הארץ".

מידע נוסף

~וולפה מיכאל

מלחין

מיכאל ווֹלפֶה (נולד ב-1960) הוא מלחין, מעבד, מורה ומנצח ישראלי. כתב מגוון רחב של יצירות להרכבים שונים, סימפוניים, קאמריים וווקאליים.  בולטת ביצירתו הנטייה להשראה הבאה מכתבי הקודש העבריים ומהשירה העברית החדשה. מיכאל וולפה ניצח כמה שנים על מקהלות שונות ועל תזמורת נתניה - הקאמרית הקיבוצית.

מידע נוסף

~וולפסון עדי

משורר

עדי וולפסון הוא משורר, פרופסור להנדסה כימית ופעיל בנושאי איכות הסביבה והקיימוּת. שותף לפרויקטים סביבתיים בעיר באר שבע, שבה הוא מתגורר. שיריו הופיעו בספרים ובכתבי עת ספרותיים כגון "עיתון 77", "הליקון" ו"שבו".

מידע נוסף

~ויג שושנה

משוררת

שושנה ויג היא משוררת, סופרת, עורכת ספרותית וסופרת צללים. בשנת 2009 ייסדה את הוצאת "פיוטית", שבין כותביה גם בעלי מוגבלויות. ערכה כ-60 ספרי שירה ופרוזה. פרסמה 11 ספרים. ספריה זכו בתמיכת משרד הביטחון ויד ושם ובמלגות מנשיא המדינה, מפעל הפיס וקרן גולדברג.

מידע נוסף

~ויזלטיר מאיר

משורר

מאיר ויזלטיר הוא מהבכירים שבמשוררים והמתרגמים בישראל. זוכה פרס ישראל לספרות ושירה לשנת 2000. משמש כפרופסור חבר בחוג לספרות עברית והשוואית באוניברסיטת חיפה. התפרסם בשירים פוליטיים, בשירי אהבה ובשיריו העירוניים.

מידע נוסף

~ויזן יהודה

משורר

יהודה ויזן הקים עם עודד כרמלי את כתב העת "כתם" ב-2006, וייסד את כתב העת והוצאת הספרים "דחק לספרות טובה" ב-2011. רומן הביכורים שלו, "פֶּקַח", בהוצאת אחוזת בית, זיכה אותו ואת ההוצאה בפרס שרת התרבות ב-2016. ויזן הוא חתן פרס היצירה לסופרים בראשית דרכם לשנת תשע"ה.

מידע נוסף

~ויטלזון לייב יהודה

משורר

יהודה לייב ויטלזון, בן 32מדריך ארצי למגמות התקשורת והקולנוע בתחום ההפקה בחינוך הממלכתי-דתי "ממיתר החולין" (הוצאת עמדה) בעריכת חן יסודות, הוא ספרו הראשון.

מידע נוסף

~וייטהיל-בשן רוברט

משורר

רוברט וייטהיל-בשן נולד בארצות הברית, חי בה וכותב שירה עברית. בעל תואר דוקטור למשפטים מאוניברסיטת טקסס ותואר נוסף בספרות אנגלית. למד עברית בגיל 15 והחל לפרסם שירים בעברית בשנות ה-70. תרגם לאנגלית מיצירותיו של אהרן מגד.

מידע נוסף

~וייכרט רפי

משורר

רפי וַיְיכֶרְט הוא מתרגם, משורר, מסאי, פרופסור לספרות באוניברסיטת חיפה, במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות בטכניון ובמכללה האקדמית לחינוך אורנים, ומוציא לאור. 

~ויינברג מאיה

משוררת

ד"ר מאיה ויינברג היא וטרינרית ומשוררת. צוינה לשבח במסגרת פרס עידוד היצירה הספרותית בין מדענים לזכר פרופ' עפר לידר, וסיפור שכתבה נכלל בספר "סודות מאחורי דלתות נעולות" (בית אריאלה, 2013).

מידע נוסף

~וייס אורנה

משוררת

אורנה וייס היא משוררת ועוסקת בתרפיה במוסיקה. השתתפה בפסטיבל השירה הבינלאומי "שער", ושיריה התפרסמו ברשימת המומלצים של "מקור ראשון". ספרה הראשון, "האוניות שוקעות לאט", יצא בהוצאת פרדס (2014).

מידע נוסף

~וייס טלי

משוררת

טלי וייס היא משוררת, עורכת ספרותית ולשונית ומנחת סדנאות כתיבה. זכתה בתחרות שירה לצעירים ע"ש עמליה פנדריך. ספרה "שירים שקטים" (2010) פורסם גם כאפליקציה וזכה לאלפי הורדות. זהו ספר שירה ישראלי ראשון באפסטור .פרסמה גם את הספרים "סיאם" (1997) ו"כמו נוצה" (2013), "טבורו של הלילה" (אבן חושן, 2015) וה"השעה היפה" (עמדה,…

מידע נוסף

~וייס רוחמה

משוררת

ד"ר רוחמה וייס היא חוקרת ומרצה לתלמוד. מלמדת בין השאר באוניברסיטה העברית ובהיברו יוניון קולג' בירושלים. עורכת הסדרה "יהדות כאן ועכשיו" בהוצאת ידיעות אחרונות. פרסמה ספרי שירה ומחקר.

מידע נוסף

~וייס רות דולורס

משוררת

רות דולורס וייס היא זמרת-יוצרת השרה בעברית ובאנגלית. סגנונה הוא שילוב בין ג'ז, בלוז, מוסיקת נשמה, פולק ורוק.          

מידע נוסף

~וייס רני

משורר

רני וייס כתב את ספר השירים "לעוף כמו דולפין", המוקדש לבנו האוטיסט, אורי. הספר ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד בשיתוף ספרית הפועלים, 2015.

מידע נוסף

~ויכנסקי נועה

מאיירת

נועה ויכנסקי היא בוגרת המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל, ומאז סיום לימודיה איירה לעיתונים, מגזינים, הוצאות ספרים, לומדות וחברות משחקים.

מידע נוסף

~וילנסקי משה

מלחין (1997-1910)

משה וילנסקי הוא אחד מגדולי המלחינים של הזמר העברי. חתן פרס ישראל לזמר עברי וחתן פרס אקו"ם למפעל חיים. כתב יותר מ-1,000 לחנים לטובי הפזמונאים והזמרים, ועיקר גדולתו הייתה בעיבודיו ובתזמור שיצר לשיריו.

מידע נוסף

~וינקלר מאיר

משורר וסופר

ד"ר מאיר וינקלר, רופא פנימאי, הוא מראשוני שירותי רפואה משלימה שיר"מ ומתמחה בצמחי מרפא. ספר שיריו הראשון, "באותו יום", ראה אור בשנת 2013. הרומן "שתיקתה של תמרה", המבוסס על סיפור אמיתי, ראה אור בשנת 2017.

מידע נוסף

~ויסמן דורית

משוררת

דורית ויסמן היא משוררת, מתרגמת ובמאית סרטים. מנחה סדנאות לכתיבה יוצרת ומפגשי-שיר ומרצה בנושאי ספרות ושירה. זכתה בפרסים ספרותיים רבים, בהם פרס ראש הממשלה, פרס יהודה עמיחי ופרס אקו"ם ליצירה המוגשת בעילום שם. : עורכת תכנית הטלוויזיה הקהילתית "שירה מכאן".

מידע נוסף

~ויסמן נועם

משורר

נועם ויסמן הוא משורר יליד תל אביב, שפרסם עד כה שישה ספרי שירה. שיריו הופיעו גם בכתבי העת הספרותיים "עכשיו", "מאזניים", "הליקון" ו"עיתון 77".

מידע נוסף

~ויצנברג ניב יהודה

משורר

יהודה ויצנברג ניב מילא שורה של תפקידים ניהוליים בבנק. שיריו פורסמו בכתבי עת, בעיתונים יומיים ובאינטרנט. ספריו זיכו אותו בפרסים ומענקים: בין השאר, פרס אקו"ם לעידוד פרסום שירה, פרס אקו"ם ליצירה בעילום שם, ומענק מטעם קרן תרבות חיפה וקרן תל אביב.

מידע נוסף

~ויקינסקי נדב

מלחין

נדב ויקינסקי הוא מוזיקאי ומורה באקדמיה למוזיקה בירושלים. עוסק במוזיקה בתחום הרוק, התיאטרון וההלחנה הקלאסית. הלחין מחזורי שירים למילותיהם של נתן אלתרמן וחזי לסקלי. אלבום הבכורה שלו כזמר ומלחין יצא ב-2013.

מידע נוסף

~וירצברג אילן

מלחין

אילן וירצברג הוא מלחין, מעבד, מפיק מוזיקלי, גיטריסט וזמר. בוגר האקדמיה למוזיקה בתל אביב. התפרסם בין השאר באלבום הייחודי שיצר עם שמעון גלבץ, "בציר טוב", המבוסס על שיריה של יונה וולך. הפיק אלבומים לנורית גלרון, גלי עטרי, שמוליק קראוס, עופרה חזה וחוה אלברשטיין.

מידע נוסף

~ולבה יואל

מלחין (1982-1898)

ד"ר יואל וַלבֶּה היה מלחין, מורה למוזיקה ומוזיקולוג, איש העלייה השלישית. חיבר שירי ילדים ("כד קטן", "סוכתי", "שה וגדי") ושירי חגים, שירים אמנותיים ומוזיקה קונצרטית. חתן פרס אקוני ליצירה קולית לשנת 1955.

מידע נוסף

~ולדמן עומר

משורר

עומר ולדמן, יליד 1994, פרסם שירים ותרגומי שירה במוסף "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ" וכן בכתבי העת "עיתון 77" ו"הו!".

מידע נוסף

~ורדי חגית

משוררת

חגית ורדי פרסמה שלושה ספרי שירה: "במקום לבלוע מים", "לא היה בה מום", "וכל הים שומעים" (הוצאת פרדס). סיימה לימודי מוזיקה בארה"ב וניגנה כחלילנית בתזמורת הקאמרית הקיבוצית. בעלת תואר שני בספרנות ועבדה כספרנית באוניברסיטת ת"א ובבי"ח בוויסקונסין. כיום מורה בשיטת פלדנקרייז באוניברסיטת ויסקונסין.

מידע נוסף

~ורדי יואב

משורר

יואב ורדי סיים דוקטורט בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת קורנל, היה חבר סגל באוניברסיטה זו ובאוניברסיטת ת"א וכן שימש פרופסור אורח באוניברסיטאות בניו יורק, סלובניה ועוד. לאחרונה הוא חבר סגל במכללה האקדמית ברמת גן. ספר שיריו הראשון, "אולי לאהוב: שירים מפה ושם", התפרסם בשנת 1993. מאז פרסם עוד שבעה ספרים וכן תרגומים…

מידע נוסף

~ורדימון אורגד

משורר

אורגד ורדימון הוא איש קולנוע ואיש עסקים, משורר ופעיל פוליטי. היה חלוץ הקולנוע האיכותי בארץ. ניהל את בתי הקולנוע "אלנבי" ו"תכלת" בתל אביב וקולנוע "חן" ברחובות. היה ממנהיגי מפלגת רצ וממקימי שלום עכשיו. פרסם ספרי פרוזה ושירה.

מידע נוסף

~ורטה יורם

משורר

יורם (יוריק) ורטה הוא משורר, עורך ומורה. זכה בפרס ניומן לספר ביכורים, בפרס ברנשטיין לשירה מקורית ובפרס ראש הממשלה. שיריו תורגמו לאנגלית, צרפתית וערבית.

מידע נוסף

~זאבי בוב

סטנדאפיסט

גיא (בוב) זאבי הוא סטנדאפיסט, במאי, תסריטאי ומורה. למד תיאטרון ובימוי באוניברסיטת חיפה ומופיע בסטנדאפ סאטירי.

מידע נוסף

 • כותרת משנה סטנדאפיסט
 • קישורים באתר

  ספוטלייט

~זגורסקי-שפרינגמן ענת

משוררת

ענת זגורסקי-שפרינגמן למדה קולנוע, אמנות ופסיכולוגיה ומתמחה בפסיכודרמה. היא בין מקימי איגוד ישראלי לטיפול באמצעות הבעה ויצירה (איה"ת). השתתפה בתערוכות עיצוב ופיסול. זכתה בפרס טשרניחובסקי לשירה.

מידע נוסף

~זהבי דוד

מלחין (1977-1910)

דוד זהבי היה מלחין, ממייסדי קיבוץ נען, חתן פרס אלקוני לזמר העברי (1961). נודע במלודיות המופלאות שיצר למאות שירים שליוו את מדינת ישראל בהקמתה, ובהם המנון הפלמ"ח ("מסביב יהום הסער"), "הן אפשר", "ניגונים", "הליכה לקיסריה" ("אלי, אלי"), "יצאנו אט" ו"אני נושא עמי".

מידע נוסף

~זהבי לאה

משוררת

לאה זהבי היא משוררת, סופרת ומתרגמת. פרסמה ספרי פרוזה ושירה, הנחתה סדנאות כתיבה לילדים ולנוער, יזמה מפגשים ספרותיים ולימדה ספרות באנו"ש (אגודה לנפגעי נפש) ובמעונות לקשישים.

מידע נוסף

~זהבי סיגל

משוררת

ספר הביכורים של סיגל זהבי, "חמש שיחות שלא נענו", ראה אור בהוצאת גוונים (2013). בתה רוני זהבי הלחינה כמה מהשירים שבספר וגם מבצעת אותם.

מידע נוסף

~זהר-רייך אלישבע

משוררת

אלישבע זהר-רייך היא משוררת ועובדת סוציאלית, מרפאה באמנות, מגשרת ומנחת קבוצות. בעלת תואר דוקטור בנושא "סרבנות קשר במשפחה". פרסמה ספרי שירה וספר עיון, "להתגרש חכם" (כרמל, 2013). נשואה למשורר אשר רייך.

מידע נוסף

~זוהר אוריאל

משורר

אוריאל זוהר הוא במאי תיאטרון, סופר, משורר, מחזאי, מתרגם ודרמטורג. פרופסור במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות בטכניון, פרופסור אורח באוניברסיטאות הסורבון ובית הספר הגבוה ללימודי תעשייה וניהול בפאריס.

מידע נוסף

~זוננברג ברונשטיין שולמית

משוררת

ד"ר שולמית זוננברג (1966) היא וטרינרית, מורה לאיינגאר יוגה, מרצה וראש חוג במכללת רופין. כתבה את הרומן "האיכר מכפר פסגה" (סטימצקי, 2014), שראה אור בעקבות זכייתה בפרס הסיפור הקצר על "אהבה בין אפריל לספטמבר". ספרה השני, "תמונות מכביש 90" (ספרי עתון 77, 2018), הוא ספר שירה בעריכת אלי הירש.

מידע נוסף

~זיגי תמר

משוררת

תמר זיגי היא משוררת ואמנית, בוגרת החוג לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה. ספר שיריה הראשון, "חלומו של צייר הרוחות", ראה אור בהוצאת פרדס (2012).

מידע נוסף

~זיו גבי

סופרת

גבי זיו פרסמה עד כה שני ספרים: "מ. וילדת הירח" (גוונים, 2011) ו"יורי" (פרדס, 2015). זיו עסקה בהוראה, בהנחיית קבוצות הורים ובתחומים שונים של טיפול ועבודה סוציאלית. בין היתר טיפלה במשברי חיים של העלייה הרוסית. זכתה בפרס חינוך על יצירת משחקים לימודיים לגיל הרך.

מידע נוסף

~זילבר כהן יעל

משוררת

יעל זילבר כהן פרסמה עד כה שני ספרי שירה: "בערות האהבה" (גוונים, 2012) ו"בתנועת פרישה מתמדת" (גוונים, 2013).

מידע נוסף

~זילברשטיין רונית

עיתונאית

רונית זילברשטיין היא עיתונאית המתגוררת באילת.

מידע נוסף

~זינגר ורד

משוררת

ורד זינגר, ילידת 1969, עורכת לשון, עורכת שירה, מבקרת שירה. עורכת לשון בהוצאת "ידיעות ספרים", עורכת הבית בהוצאת "חבר לעט" ובהוצאות עצמאיות, עורכת הלשון והסגנון באתר המקוון "יקום תרבות" ומבקרת השירה של האתר. שיריה ראו אור בבמות כגון "עיתון 77", "מאזניים", "נתיבים" ו"ליריקה".

מידע נוסף

~זך נתן

משורר

נתן זך הוא משורר, עורך, מתרגם, מבקר שירה ופזמונאי. חתן פרס ישראל, פרס ביאליק ופרס אקו"ם על מפעל חיים בזמר העברי. זכה בפרס הבינלאומי לשירה באיטליה.‏ הוא פרופסור אמריטוס בחוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה.

מידע נוסף

~זכאי איתי

משורר

איתי זכאי למד בחוג לכימיה ובתוכנית "אמירים", תוכנית המצטיינים של האוניברסיטה העברית למדעי הרוח. ספר שיריו הראשון, "מלח על מלח ושירי התרועעות", ראה אור בהוצאת עיתון 77 (2013).

מידע נוסף

~זכריה ענת

משוררת

ענת זכריה היא משוררת וצלמת. זכתה בפרס היצירה לסופרים עבריים, בפרס "שירה על הדרך" של עיריית ת"א ובפרס למשורר צעיר בשפה העברית בפסטיבל "שער". הוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבל "פרנסוס השירה" בלונדון לקראת המשחקים האולימפיים שם.

מידע נוסף

~זלוטר אמיר

מחזאי

אמיר זלוטר מחזאי ומפיק, לומד תיאטרון ופסיכולוגיה במסלול הדו-חוגי באוניברסיטת תל אביב. אמיר כתב והפיק מחזה צעיר ועכשווי "המלך שאול" המושאל מספר הטקסטים הראשוניים והמרתקים ביותר - התנ"ך, ומציג נקודת מבט חדשנית ומרעננת לסיפור על שאול המלך.

מידע נוסף

~זלצר דובי

מלחין

דובי זלצר הוא מלחין ומעבד. חתן פרס ישראל לזמר עברי לשנת תשס"ט. הלחין אינספור שירים, פסקולים לסרטים ומחזות זמר. בין השאר הלחין את המחזמר "קזבלן" ואת השירים "הנני כאן", "אני עושה לי מנגינות", "רוזה" ו"המלחמה האחרונה" (כולם בביצוע יהורם גאון) וכמו כן את "דבר אלי בפרחים" ו"הכותל" (בביצוע גאולה גיל).

מידע נוסף

~זמיר רועי

משורר

רועי זמיר מתגורר במושב נחלים נשוי לאילה ואב לארבעה, יוצר וכותב שירה ומוזיקה, מנחה סדנאות, מלמד כתיבה יוצרת בבית הספר מזמור ועוסק גם בכתיבה לילדים ונוער ובפיתוח הדרכה בחל"ד מפעלים חינוכיים.

מידע נוסף

~זעירא מרדכי

מלחין (1968-1905)

מרדכי זעירא כתב מנגינות לטובי המשוררים, ובהם נתן אלתרמן, יעקב אורלנד ואלכסנדר פן. בשיריו מיזוג של מזרח ומערב, נימה של זמר חסידי והשפעות של הלחן הרוסי. בין שיריו הידועים: "שלכת" ("עמוק העצב בעיניים"), "חולצה כחולה", "לילה לילה" ו"היו לילות".

מידע נוסף

~זקס-פורטל מרב

סופרת ומתרגמת

מרב זקס-פורטל היא מתרגמת ספרות יפה ובוגרת תואר שני בחוג לכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון. פרסמה סיפורים קצרים בבמות שונות. "מלאכים באופק", שראה אור בהוצאת אקס ליבריס וידיעות אחרונות (2016), הוא הרומן הראשון שלה.

מידע נוסף

 • כותרת משנה סופרת ומתרגמת
 • קישורים באתר

  ספוטלייט

~זראי יוחנן

מלחין

יוחנן זראי הוא מלחין שפעל בארץ בשנות ה-50 וה-60. כתב מוזיקה ללהקות צבאיות ("אחי הצעיר יהודה"), להצגות וסרטים כמו "סלאח שבתי", והלחין שירים רבים ובהם "גן השקמים" (בביצוע אשתו ריקה זראי), "שיר הקטר" ו"הסלע האדום" (בביצוע אריק לביא). ב-1971 היגר לגרמניה וכיום הוא מתגורר בשווייץ.

מידע נוסף

~זרחי נורית

משוררת

נורית זרחי היא משוררת וסופרת למבוגרים ולילדים. פרסמה יותר מ-100 ספרי ילדים, שירה, פרוזה ומחקר. זכתה בין השאר בעיטור כריסטיאן אנדרסן לספרות ילדים ונוער. כן זכתה בפרס ביאליק, פרס לנדאו, פרס יהודה עמיחי, פרס ראש הממשלה, פרס דבורה עומר ופרס לאה גולדברג.

מידע נוסף

~זרקא עמית

משוררת

עמית זרקא היא משוררת, מחזאית ובמאית תיאטרון. מרצה לבימוי בבית הספר לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים. ספר ביכוריה, "ומסתבך לה בדרך לשמים", ראה אור בשנת 2018 בהוצאת ספרי עיתון 77. בעברה מהעולם הדתי.

מידע נוסף

זוננברג ברונשטיין שולמית

משוררת

ד"ר שולמית זוננברג (1966) היא וטרינרית, מורה לאיינגאר יוגה, מרצה וראש חוג במכללת רופין. כתבה את הרומן "האיכר מכפר פסגה" (סטימצקי, 2014), שראה אור בעקבות זכייתה בפרס הסיפור הקצר על "אהבה בין אפריל לספטמבר". ספרה השני, "תמונות מכביש 90" (ספרי עתון 77, 2018), הוא ספר שירה בעריכת אלי הירש.

מידע נוסף