אינדקס יוצרים - ח - כ

אינדקס יוצרים - ח - כ (91)

דרורה חבקין הייתה זמרת, מלחינה, פזמונאית ומעבדת מוזיקלית. הייתה מראשוני להקת הנח"ל ולמדה באקדמיה למוזיקה בירושלים. לאורך השנים כתבה, הלחינה ותרגמה להיטים רבים ללהקות הצבאיות ולזמרים כמו יפה ירקוני, חוה אלברשטיין, ירדנה ארזי וליאור ייני. הקליטה שני אלבומים של שירי רחוב שזכו להצלחה רבה. הלכה לעולמה בגיל 60.

~ויסברג כספי לימור

משוררת

לימור ויסברג כספי היא כלת פרס משרד התרבות למשוררים בתחילת דרכם (2017). כמו כן זכתה בתחרות "צרצר פיס" של מפעל הפיס (2016) ונבחרה לתגלית השנה בתרבות על ידי האתר "סלונה". ספרה הראשון, "מפה לשם כבר נהיה מחר", בעריכת אגי משעול, יצא ב-2019 בהוצאת ספרי עיתון 77.

מידע נוסף

~ח'ורי נידאא

משוררת

נידאא ח'ורי היא משוררת ערבייה-ישראלית ממשפחה נוצרית. מרצה באוניברסיטת בן-גוריון, מתרגמת, מבקרת ספרות וחוקרת ספרות. הוציאה כ-12 ספרי שירה. שיריה תורגמו בין השאר לעברית, אנגלית והולנדית. זכתה בפרס סופר-מורה, פרס הספרות ליצירה ופרס היצירה לסופרים ערביים.

מידע נוסף

~חִיכְּמֵת נזים

משורר

המשורר והסופר הטורקי נָזִים חִיכְּמֵת שנולד בסלוניקי בשבעה-עשר בינואר 1902 ומת במוסקבה בשלושה ביוני 1963, נחשב לאחד היוצרים החשובים ביותר בספרות ארצו ובספרות העולם גם יחד. חִיכְּמֵת קנה את תהילתו גם ביצירתו הספרותית העשירה, המעמיקה והסולידרית וגם במחיר האישי הכבד שנגזר עליו לשלם בגלל תפיסותיו הפוליטיות ומחמת מאבקו האמיץ על…

מידע נוסף

~חֵנוֹבֵסֶה אליסיה

משוררת

המשוררת, הסופרת והמסאית הארגנטינאית אָלִיסְיָה חֵנוֹבֵסֶה נולדה בלוֹמָס דֶה סָמוֹרָה שבקרבת בואנוס איירס בשנת 1953. מאז 1977 פרסמה תשעה ספרי שירה. חֵנוֹבֵסֶה חייתה חמש שנים בארצות הברית, שם כתבה עבודת דוקטור בספרות אמריקה הלטינית. שירתה זיכתה אותה בפרסים רבים. כיום מכהנת כראש החוג לספרות באוניברסיטת קנדי (בואנוס איירס).

מידע נוסף

~חֹרש שירה

משוררת

שירה חֹרש היא משוררת ואמנית רב תחומית היוצרת בצילום, וידאו, מיצב וסאונד. היא גם מטפלת הוליסטית. ספר ביכוריה, "כל האמונות תפלות", ראה אור ב-2015 בהוצאת פרדס. ספרה השני, "11:11", יראה אור בקרוב.

מידע נוסף

~חבקין דרורה

מוזיקאית

דרורה חבקין (1934-1995) הייתה זמרת, מלחינה ופזמונאית. מראשוני להקת הנח"ל שנות ה-50. הקליטה שני אלבומים של שירי רחוב שהצליחו מאוד. אחרי מלחמת יום הכיפורים כתבה עם עידן סובול ומוזיקאים נוספים את אלבום שירי המחאה "נגמרה פתאום עוד מלחמה".

מידע נוסף

~חוף חגית

משוררת

חגית חוף היא אנליטיקאית יונגיאנית וחוקרת ספרות, כותבת רשימות וביקורות בתחומה ומנחה סדנאות לכתיבה. ספק שיריה השלישי של חגית חוף "ברכבת לנהריה" ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד.ספרה הראשון קדיש וקדשה (כרמל 2002) זכה בפרס שר המדע התרבות והספורט לספרי ביכורים, ספרה השני "המראות" (כרמל 2006) זכה בקרן רבינוביץ' ובקרן עמוס.

מידע נוסף

~חורב נועם

פזמונאי

נועם חורב הוא פזמונאי, זוכה שני פרסי אקו"ם בשנת 2011. כתב שירים לזמרים בולטים כמו אייל גולן, מירי מסיקה, הראל סקעת, רמי קלינשטיין, שירי מימון, משה פרץ וגלי עטרי.

מידע נוסף

~חזק אביבית

משוררת

אביבית חזק פרסמה משיריה בכתב העת "מאזניים", באנתולוגיות "המיית הרחם" ו"זכויות יוצרות" ובביטאון שירה חברתית. היא מורה לחינוך מיוחד, מדריכה ומשקמת באמצעות מחשב.

מידע נוסף

  • כותרת משנה משוררת
  • קישורים באתר

    מה חדש בשירה

  • מייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

~חזק יחיאל

משורר

יחיאל חזק היה מורה לספרות, שליח עלייה באנגליה ומנהל בית ספר. מוסמך בספרות עברית מטעם אוניברסיטת בר-אילן. זכה על שיריו בפרסים וביניהם פרס טלפיר, פרס אקו"ם, פרס ראש הממשלה, מענק מקרן תל אביב ע"ש רבינוביץ' ומענק מפעל הפיס.

מידע נוסף

~חזק תמה

משוררת

תמה חזק, משוררת, ילידת 1971 בת קיבוץ אפיקים. מגיל 10 גדלה ולמדה בניו יורק סיימה לימודי פילוסופיה באוניברסיטת שיקאגו. כיום מתגוררת בירושלים.

מידע נוסף

~חיטמן עוזי

מלחין (2004-1952)

עוזי חיטמן היה זמר, מלחין ומנחה טלוויזיה. מהיוצרים הבולטים בזמר הפופולרי. בשנות ה-80 היה אחד האמנים היחידים שעבדו עם זמרים מפורסמים כמו אבי טולדנו, עוזי פוקס ודודו זכאי וגם עם זמרים מהזמר המזרחי כמו זוהר ארגוב, מרגלית צנעני, חיים משה ושימי תבורי. כתב שירי ילדים רבים והיה בין מגישי תוכנית…

מידע נוסף

~חיים מעיין

צלמת

מעיין חיים היא צלמת קונספט. הציגה בתערוכות קבוצתיות בתל אביב ובגלריה "פחות מאלף". עוסקת בעיקר בצילום עצמי ובצילום קונספטואלי עם דגש על זהות מינית ונשית. תצלום שלה נכלל בספר "את לא נולדת אישה" (2015) בעריכת ריקי כהן.

מידע נוסף

~חיימוביץ' גילי

משוררת

גילי חיימוביץ' היא משוררת ומתרגמת, מנחה סדנאות ומטפלת בהבעה ויצירה. מלבד זאת היא מנחה קבוצות ותרפיסטית בשילוב אמנויות ומשתמשת בכתיבה ככלי טיפולי. התגוררה בטורונטו, קנדה, במשך כמעט עשור ושיריה פורסמו בספרים, באנתולוגיות ובכתבי עת בעברית ובאנגלית.

מידע נוסף

~חילו אלון

סופר

אלון חילו כתב את רבי מכר "מות הנזיר" (חרגול, 2004), שהיה בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר; ו"אחוזת דג'אני" (ידיעות ספרים, 2008), שזכה בפרס ספיר (זכייה שבוטלה בהחלטה שנויה במחלוקת). עובד כעורך דין לקניין רוחני.

מידע נוסף

~חירותי מיכל

עורכת ספרותית

מיכל חרותי היא מבכירות העורכות הספרותיות בארץ. בוגרת תואר ראשון ושני בספרות כללית ותעודה בעריכה לשונית וספרותית מאוניברסיטת תל אביב. עבדה בספריה החדשה – הוצאת הקיבוץ המאוחד, בהוצאת ידיעות ספרים, מטר ומודן. מ-2013 עורכת ספרותית עצמאית, וב-2019 החלה לערוך את כתב העת מאזניים.

מידע נוסף

~חכם נאמן מכי

משוררת

מכי חכם נאמן, היא משוררת, יזמית חברתית ופעילה פמיניסטית. ייסדה את עמותת "רוח נשית" שמסייעת לנשים נפגעות אלימות, זכתה בפרס זוסמן למצוינות וחדשנות בתחום השירותים החברתיים ובפרס השרה לשוויון חברתי על מאבק באלימות נגד נשים. כיום מנכ"לית עמותת "הקבוצה", בית למחול קונטקט ואימפרוביזציה בת"א. בוגרת מכון אבני, ציירת ופסלת. בוגרת…

מידע נוסף

~חלפי רחל

משוררת

רחל חלפי היא משוררת שזכתה בפרסים רבים על יצירתה, ובהם פרס ראש הממשלה ופרס ביאליק לספרות על ספרה "מקלעת השמש" (הקיבוץ המאוחד, 2002) ועל מכלול יצירתה. בת למשפחה של אמנים: אביה הוא המשורר שמשון חלפי, ודודה הוא המשורר ושחקן התיאטרון אברהם חלפי.

מידע נוסף

~חמו מאיר הילית

משוררת

הילית חמו היא מולית הוצאת "הכורסא" שבין סופריה ג'ון גרין, יאן פיליפ-סנדקר, קריסטין הרמל ועוד רבים. בעבר למדה אפיה בפריז ובלונדון וניהלה מאפיה. "דג המחשבה" הוא ספר שירי ביכוריה בעריכת דורי מנור, 2017.

מידע נוסף

~חמילבסקי דהרי גאולה

משוררת

גאולה חמילבסקי דהרי היא משוררת וסופרת. בוגרת תואר שני בספרות ערבית ועוסקת בחינוך ובהוראה.

מידע נוסף

~חממה עובדיה

מלחין

עובדיה חממה הוא זמר ומוזיקאי. הקים עם זאב נחמה את להקת "מוסקבה" (שנהפכה ל"אתניקס"). אלבומו החמישי, "שמים וארץ", הגיע למעמד אלבום זהב, ובמקביל זכה חממה בפרס שר התרבות בתחום הזמר העברי בקטגוריית מלחין השנה (2006). לצד יצירתו המוזיקלית הוא מנכ"ל שותף בחברה המשפחתית "חממה חקלאות ושיווק בע"מ".

מידע נוסף

~חנוך שלום

מלחין

שלום חנוך פועל מאמצע שנות ה-60 ונחשב לאחד מראשוני היוצרים ברוק הישראלי. נודע בשיתוף הפעולה שלו עם הזמר אריק אינשטיין, שאיתו יצר את אלבומי הרוק הישראליים הראשונים.

מידע נוסף

~חסון עמיחי

משורר

עמיחי חסון הוא משורר, כתב תרבות ("מקור ראשון", "מעריב") ומרצה על קולנוע, ספרות ויהדות. בוגר ישיבת ההסדר בעתניאל. שירים ומאמרים שכתב פורסמו בעיתונים יומיים ובכתבי עת ספרותיים כמו "כתובת", "משיב הרוח" ו"שבו".

מידע נוסף

~חסן טל

משורר

טל חסן פרסם משיריו ב"עתון 77" וב"הארץ". ספר ביכוריו "והנשמה רועה אחורה" ראה אור בהוצאת גוונים (2015) וזכה בפרס השרה להוצאת ספרי ביכורים - "פרסי משרד התרבות לספרות". בעל תואר ראשון במדעי המחשב ומתמטיקה, ובמקצועו מורה למתמטיקה בתיכון.

מידע נוסף

~חסקי שלומי

משורר

שלומי חסקי הוא משורר ועורך. בוגר לימודי ספרות עברית, היסטוריה של ארץ ישראל, עריכה לשונית ומידענות. שיריו פורסמו בספרים, בכתבי עת לספרות ובעיתונים היומיים.

~חסקין גילי

מדריך טיולים

ד"ר גלעד (גילי) חסקין הוא מדריך טיולים בכיר, המחזיק ברישיון מורה דרך מוסמך משנת 1985. הוא בעל תואר דוקטור מהחוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת חיפה, שימש כמנהל מחלקת ההדרכה בחברה הגיאוגרפית, עוסק גם בכתיבת מדריכי טיולים, בכתיבה עיתונאית ומרצה בעל ניסיון רב במכללות, במכונים פרטיים ובקורסים למלווי קבוצות. באתר הבית שלו…

מידע נוסף

~חקק בלפור

משורר

בלפור חקק הוא משורר, סופר ואיש חינוך. לשעבר יו"ר אגודת הסופרים העבריים. פרסם ספרי שירה, ספרי ילדים וספרי עיון, חלקם בשיתוף אחיו התאום הרצל חקק. היה חתן התנ"ך העולמי לנוער וזכה בפרס הרי הרשון ובפרס קרן סופר-מורה.

מידע נוסף

~חקק הרצל

משורר

הרצל חקק הוא סופר, משורר ואיש חינוך. יו"ר אגודת הסופרים העבריים מאז 2011. פרסם ספרי שירה, ספרי ילדים וספרי עיון, חלקם בשיתוף אחיו התאום בלפור חקק. זכה בפרס הרי הרשון, פרס ולנרוד, פרס קרן ת"א וקרן סופר-מורה.

מידע נוסף

~טָוִי הֶנְרִיקָּה

משוררת

הֶנְרִיקָּה טָוִי נולדה בשנת 1978 בנפת וֶהְקָלַהְטִי שבדרום-מזרח פינלנד וכיום גרה בבירת פינלנד. למדה באוניברסיטת הלסינקי פילוסופיה תיאורטית, אסתטיקה וספרות כללית. המשיכה ללימודי תואר שלישי באוניברסיטת יִיבַסְקִילָה. ספרי השירה שלה: "לדוגמה אֵסָה" (2007, פרס הספרות של העיתון הֶלְסִינְגִין סָנוֹמָט), "מילון" (2010), "התקווה" (2011, פרס קָלֵוִי יֶנְטִי ופרס "הדוב המרקד" מטעם…

מידע נוסף

~טביב רבינוביץ' הילה

משוררת

הילה טביב רבינוביץ' פרסמה בהוצאת פרדס את ספר שיריה הראשון, "עור מתוח מכה יבשה" (2013). הלחינה עם קורין אלאל קובץ שירים מתוך הספר.

מידע נוסף

~טבת דיין מיה

משוררת

מיה טבת דיין היא ד"ר להינדואיזם ומרצה אורחת באוניברסיטה של בריטיש קולומביה, קנדה. ספרה הראשון, "אלף שנים לחכות", יצא בהוצאת כנרת זמורה-ביתן (2011). ספר שיריה "ויהי ערב, ויהי תוהו" מוקדש למות אמה ולניסיונה לכונן חיים מחדש לאחר האובדן (פרדס, 2015).

מידע נוסף

~טוּמָנִידִיס כְרִיסְטוֹס

משורר

כְרִיסְטוֹס טוּמָנִידִיס נולד במחוז מקדוניה שבצפון יוון. חי עשרות שנים באתונה ועובד כמשפטן. פרסם עד כה שבעה ספרי שירה.

מידע נוסף

~טואג חנה

סופרת

חנה טואג היא סופרת הכותבת גם שירה. הרומן "לאורה" (מודן, 2009) זיכה אותה בפרס קוגל לספרות ב-2011. כמו כן, סיפור מתוך קובץ שכתבה, "עלים של חסה" (כרמל, 2004), זכה בפרס בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ". הרומן "הרובע הקטן" יראה אור בקרוב בהוצאת אבן חושן.

מידע נוסף

~טוהר ורד

סופרת

ד"ר ורד טוהר היא חוקרת הסיפור העברי והספר העברי בעידן הדפוס. מרצה במחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר-אילן. מספריה: "אברהם בכבשן האש" (בר-אילן, 2010), "חיבור המעשיות והמדרשות וההגדות, פירארה שי"ד" (הקיבוץ המאוחד, 2017) ושלג ודובדבנים" (ביטאון שירה, 2018).

מידע נוסף

~טומשוב יעל

משוררת

יעל טומשוב, ילידת אוקראינה, היא משוררת, מתרגמת וחוקרת ספרות רוסית. עורכת את כתב העת לספרות "אלמנך". ספר שיריה הראשון, "ים לא מוכר", יצא בהוצאת קשב לשירה ב-2011. נשואה למשורר אורי הולנדר.

מידע נוסף

~טוראל אלונה

מלחינה

אלונה טוראל היא מלחינה, פסנתרנית, מעבדת ומפיקה. הלחינה שירים לחוה אלברשטיין ("אדבר איתך") וללהקות צבאיות ("גשם בוא"), ועיקר פועלה כקלידנית של אריק אינשטיין, שלום חנוך ונורית גלרון וכמפיקה מופעים ואלבומים רבים.

מידע נוסף

~טל הדסה

משוררת

הדסה טל היא משוררת וד"ר לספרות השוואתית. החלה לפרסם משיריה ב"חדרים" והוציאה ארבעה ספרי שירה. שיריה נכללו גם בכוריאוגרפיות. זכתה בפרס לאה גולדברג לשירה לשנת 2000. בשנת 2003 הקימה ואצרה את הגלריה לאמנות ע"ש בלה ושמחה נורנברג באוניברסיטת בר-אילן.

מידע נוסף

~טלמור אביב

משורר

אביב טלמור הוא במאי, תסריטאי (תוכניות לילדים), מפיק סרטים ומשורר. הבעלים והמייסד של חברת UTRADE העוסקת במסחר אלקטרוני בשוק ההון. טלמור זכה בפרס פסח מילין למשוררים בראשית דרכם ב-2013.

מידע נוסף

~טסה דודו

מלחין

דודו טסה הוא זמר-יוצר, מלחין, פזמונאי ומפיק מוזיקלי. הוציא לאור כעשרה אלבומים ושלושה אלבומי הופעה. אלבומו "איגרת אל הילדים" (2018) מורכב משמונה לחנים שלו לשיריו של המשורר אלי אליהו.

מידע נוסף

~טרטקובר דוד

מעצב

דוד טרטקובר הוא מעצב גרפי, אמן, אוצר ואספן פריטי נוסטלגיה משנותיה הראשונות של מדינת ישראל. חתן פרס ישראל לעיצוב. טרטקובר הוא מרצה בכיר לעיצוב באקדמיה לאמנות בצלאל.

מידע נוסף

~טריביש תום

מלחין

תום טריביש כתב, הלחין ושר את כל השירים באלבומו הראשון, "In Human Sight". זהו אלבום קונספט העוסק בזכויות בעלי חיים.

מידע נוסף

~טרן לאה

משוררת

לאה טרן היא משוררת ואמנית רב-תחומית. למדה מקרא, היסטוריה של עם ישראל, ספרות ואמנות. עסקה בהוראה ובארגון ערבי ספרות והציגה מציוריה בתערוכות. היא כלת פרס רחל לשירה ופרס רוטרי הבינלאומי. שיריה פורסמו בספרים ובמוספי ספרות, תורגמו וחלקם הולחנו.

מידע נוסף

~יגיל רן

מבקר ספרות

רן יגיל הוא סופר ומבקר ספרות, זוכה פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. עורך-שותף של כתב העת "עמדה" ומייסד כתב העת הספרותי המקוון "יקוד". פרסם ספרים ובעל טור בעיתונים. רן יגיל הוא בנו של השחקן והבדרן גדי יגיל ונכדו של שחקן התיאטרון משה חורגל.

מידע נוסף

~ידלין דנה

משוררת

דנה ידלין היא משוררת ושחקנית בוגרת בית הספר בית צבי. העלתה מופע פרי עטה, "מינגלינג - מופע מילים וצ'לו", עם המוסיקאי יונתן ניב, המבוסס על טקסטים של שירה בפרפורמנס תיאטרלי.

מידע נוסף

~יובל חנן

מלחין

חנן יובל הוא זמר ומלחין. סגנונו משלב מוזיקת פולק, רוק רך והשפעות ג'ז. שר עם "השלושרים" (לצד בני אמדורסקי ושלום חנוך) לאחר מכן החל בקריירת סולו, שכללה שיתופי פעולה מוזיקליים רבים, בין השאר עם שלמה ארצי, ג'וזי כץ, "הפרברים" ואהוד מנור.

מידע נוסף

~יונג נעמה

משוררת

נעמה יונג בעלת תואר שני בעיתונאות מאוניברסיטת NYU ותואר ראשון בספרות ושפה אנגלית וצרפתית מהאוניברסיטה העברית. תרגמה ספרים להוצאות ביתן ואופוס והייתה מרצה לעיתונאות. פרסמה את ספר הילדים "הגיע זמן לישון" (קוראים, 2008) וספרי השירה "הווים" (פרדס, 2015) ו"כבשת הדבש" (פרדס, 2018). שיריה פורסמו בכתבי העת "עלי שיח", "מאזנים", "כתובת",…

מידע נוסף

~יזהר אורי

משורר

אורי יזהר הוא סוציולוג, סופר ופובליציסט. עוסק ביד טבנקין בחקר תנועת העבודה. כתב שישה ספרים על הקיבוץ ותנועת העבודה וכמו כן עשרות מאמרים וטורי דעה בנושאי חברה ופוליטיקה בעיתונות הקיבוץ המאוחד ובעיתונים "למרחב", "דבר" ו"על המשמר". ב-1985 החל לפרסם שירים בכתבי העת "שדמות" ו"עיתון 77" והוציא ספר שירה, "נוסע בזמן"…

מידע נוסף

~יזרעאלי יוסי

במאי

יוסי יזרעאלי הוא במאי, מחזאי ומשורר. פרופסור אמריטוס בחוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א. זכה בהוקרה ובפרסים רבים על יצירתו, ביניהם מדליית איבסן בנורווגיה, פרס כינור דוד לבימוי (3 פעמים) ופרס כינור דוד להצגה הטובה ביותר (3 פעמים).

~יידוב שלמה

מלחין

שלמה יידוב הוא נגן גיטרה וירטואוז ומלחין שירים בקו מלודי ומאופק. היה חבר בהרכב "קצת אחרת" לצד שלמה גרוניך ושם טוב לוי ובהרכב "צליל מכוון" לצד שם טוב לוי ויצחק קלפטר. השתתף בנגינה באלבומים של אמנים ידועים כמו אריק איינשטיין, מתי כספי, חוה אלברשטיין וגידי גוב.

מידע נוסף

~ילון יונתן

סופר

יונתן ילון פרסם קובץ סיפורים, "אהוב על בנות" (2002) ואת הרומנים "המלך צ'ינגיס הראשון" (גרף, 2016) ו"כורש הנסיך האחרון" (2019). משחק מחשב שיצר, "אושר בלי גבולות", נבחר כמשחק המחשב הישראלי הטוב בכל הזמנים. משמש סמנכ"ל שיווק בחברת היי-טק.

מידע נוסף

~יניב בעז

משורר

בעז יניב סיים תואר בספרות ובלשנות באוניברסיטת בן גוריון וערך את כתב העת "דקה" לשירה וביקורת. ספר שיריו הראשון, "הפרת סדר", ראה אור בהוצאת פרדס (2013).

מידע נוסף

~יניב עצמון ד.

משורר

עו"ד עצמון ד. יניב פרסם כמה ספרי שירה: "לרוץ מלוא רוחב העין" (מ"ל אחידוב, 2001), "כמו דחליל אצל גדר" (עתון 77, 2012) ו"ציפור על בד" (עתון 77, 2013). הוא בעל משרד לעריכת דין ועוסק בהתנדבות בפעילות ציבורית.

מידע נוסף

~יעוז-קסט איתמר

משורר

איתמר יָעוֹז-קֶסְט הוא משורר ומתרגם, ניצול שואה. פרסם עשרות ספרי שירה, פרוזה ועיון. מייסד ועורך הוצאת עקד וכתב העת "פסיפס". זכה בפרסים רבים, ובהם עיטור כבוד מנשיא הונגריה על תרגום שירה הונגרית לעברית, פרס ראש הממשלה ופרס אקו"ם על מפעל חיים.

~יעקב יעקב

משורר

יעקב יעקב הוא משורר יליד עיראק. שימש מחנך, מנהל בית ספר, יועץ פרלמנטרי, יועץ לשרים, מנהל אגף תרבות בעיריית ירושלים ועוד. הגיש וערך תוכניות רדיו. עורך את כתב העת של יהודי כורדיסטאן, "התחדשות". פרסם ספרי שירה וספרי עיון.

מידע נוסף

~יפה אילנה

משוררת

אילנה יֹפֶה למדה רפואה באוניברסיטה העברית ועבדה כרופאה בקופת חולים. ב-1978 יסדה עם בעלה הוצאת ספרים (ש' וא' רוסאנו) ובה פרסמה קובצי סיפורים ושירים לילדים. משנות ה-90 החלה לפרסם שירה בספרים ובכתבי עת.

מידע נוסף

~יצחק יוסף

משורר (2013-1957)

יוסף יצחק הוא שם העט של יצחק (צחי) רייך, משורר וצייר, שפרסם משיריו בכתב העת "גג" מאז גיליונו הראשון. ספר שיריו, "שושן פראי", ראה אור בהוצאת ספרא לאחר מותו.

מידע נוסף

~יצחקי משה ב.

משורר

ד"ר משה ב. יצחקי הוא משורר וחוקר ספרות. שימש ראש החוג לספרות עברית והשוואתית במכללת אורנים וערך את כתב העת לספרות של המכללה, "קו נטוי". הוציא לאור ספרי שירה אחדים. ד"ר יצחקי הוא צפר חובב ושחקן.

מידע נוסף

~יקור מיכל

משוררת

מיכל יקור היא בעלת תואר ראשון בחינוך ובתולדות האומנות מהאוניברסיטה העברית. עסקה ברפואה אלטרנטיבית, בקרמיקה ובפיסול בחימר. עם המעבר לשוודיה החלה לצייר באינטנסיביות, וב-2019 הציגה שם תערוכת ציורים ראשונה. מחלקת את חייה בין תל אביב ובין כפר קטן בשוודיה. ספר שיריה הראשון, "עובר הלב", בעריכת דורי מנור, ראה אור בשנת…

מידע נוסף

~ירון רבקה

משוררת

רבקה ירון היא משוררת ילידת ארגנטינה, מוסמכת האוניברסיטה העברית. כותבת בעברית ובספרדית (שירה, סיפורת ומסות). יצירותיה התפרסמו בספרים ובכתבי עת ספרותיים.

מידע נוסף

~ישורון מרחב

משורר

מרחב ישורון חי בתל אביב, עוסק בכתיבה ביקורתית על אומנות. ספריו: "ישורון על קוטב העיזבון" הוצאת פלונית, 2007. "אדם מצטלם בכתב- עיון במנגנונים מטאפוריים בשמות-בראשית. הוצאת מנופים 2011. "מדריך לנוגעים בשם העצם"- מחזה המבוסס על רשמיו של ישורון כאיש דלפק בבית הקפה-"הנסיך הקטן". הוצאה עצמית 2013. "ספר שעיר" הוצאה עצמית…

מידע נוסף

~ישי שפי

מלחין

שפי ישי הוא מלחין ומעבד מוזיקה לתיאטרון ולקולנוע ומלחין שירי משוררים. בוגר האקדמיה למוזיקה בתל אביב. זכה בפרס קיפוד הזהב על הלחנה לתיאטרון והיה המפיק והמעבד המוזיקלי של אופרת הרוק "מאמי". העלה מופעי שירה, מוזיקה ומחול עם המשוררים נתן זך, רוני סומק, יונה וולך, יהודה עמיחי ונעים עריידי. יוצר פעיל…

מידע נוסף

~כבדיאל חני

משוררת

חני כבדיאל היא משוררת ומתרגמת. ספרה הראשון "פרימת טלאים" ראה אור בהוצאת רעב (2015). מתרגמת-שותפה ב'איפה תהיו' – מבחר משירתה של פאט פארקר (2014). שיריה פורסמו בעיתונות בכתבי עת שונים ובאנתולוגיות.

מידע נוסף

~כגן אלכס

מלחין

אלכס כגן הוא מלחין ובמאי תיאטרון. הלחין מוזיקה למחזותיו של חנוך לוין, ואף שיתף פעולה עם מחזאים אחרים כדוגמת יהושע סובול. כמו כן הלחין מוזיקה לסרטיהם של דן וולמן, מיכל בת-אדם, משה מזרחי, יעוד לבנון ועוד. עוסק בבימוי אופרות, וכיום עובד בעיקר בגרמניה.

מידע נוסף

~כהן איריס אליה

משוררת

איריס אליה כהן היא סופרת, משוררת ואמנית. ספרה "מכתוב" (הקיבוץ המאוחד, 2011) זכה בפרס שרת התרבות ובפרס רמת גן. ספרה "דושינקא, נשמה" (הקיבוץ המאוחד, 2013) זיכה אותה למועמדות לפרס ספיר. ספר שיריה "שחרחורת" יצא ב-2014.

מידע נוסף

~כהן אלי

משורר

אלי כהן, יליד 1955, הוא רופא שיניים במקצועו. ספר שיריו הראשון, "פרנויה", ראה אור בהוצאת ספרי עיתון 77 בשנת 2015.

מידע נוסף

~כהן אליעז

משורר

אליעז כהן הוא משורר, עורך ועובד סוציאלי. נחשב אחד ממובילי הרנסנס של היצירה האמוּנית הצעירה בישראל. עורך ראשי בהוצאת ראובן מס, ומעורכי "משיב הרוח", כתב-עת לשירה יהודית ישראלית. זכה בפרס היצירה הספרותית ע"ש לוי אשכול.

מידע נוסף

~כהן אלפרד

משורר

אלפרד כהן הוא בוגר החוג לקולנוע במכללת ספיר ולמד לתואר שני בספרות כללית באוניברסיטת תל אביב. כותב ביקורות על מוסיקה עצמאית ב"בלוג הסנטימנטלי". ספר שיריו הראשון, "אינדיפופ נונסטופ", יצא בהוצאת פרדס (2014).

מידע נוסף

~כהן אלרן יוסף

משורר וסופר

יוסף כהן אלרן פרסם כ-14 ספרי פרוזה ושני ספרי שירה. חלק מהספרים התפרסמו במהדורה דיגיטלית. ספרו "והמלאכים שותקים" (צבעונים, 2011) זכה בפרס קוגל לספרות. במשך שנים רבות שימש כהן אלרן מנהל משאבי אנוש במשרד התקשורת ורשות הדואר.

מידע נוסף

~כהן חנן

משורר

חנן כהן הוא חוקר במכון הישראלי לדמוקרטיה ותלמיד מחקר במדע המדינה. פרסם משיריו בכתב העת "עתר" של החוג לספרות במכללה האקדמית הרצוג.

מידע נוסף

~כהן יזהר

זמר

יזהר כהן הוא זמר ומלחין, זוכה תחרות הזמר של האירוויזיון לשנת 1978, והישראלי הראשון שזכה בפרס זה. עוסק כעת גם בעיצוב תכשיטים.

מידע נוסף

~כהן מלמד מזי

משוררת

מזי כהן מלמד היא מחנכת ומורה לעברית, עורכת ומשוררת. זכתה בפרס השני בתחרות שירה בעיתון "מקור ראשון". ספר שיריה הראשון, "תקתוק המטרונום", יצא בהוצאת בית עלים ב-2014.

מידע נוסף

~כהן עופרה

מוזיקאית

עופרה כהן היא מוזיקאית ומפיקה מוזיקלית. מקדמת את קבלת השונה בחברה דרך מוזיקה, ומלווה פרויקטים ברחבי הארץ בעבודתה עם אקי"ם, אלו"ט, אלי"ן ומתנ"סים שבפעילותם משולבות אוכלוסיות מיוחדות.

מידע נוסף

~כהן ריקי

משוררת

ריקי כהן היא חלוצה בתחום הקמה וניהול קהילות ברשת, כותבת ב"סלונה" ומייסדת האתר "אמהות אובדות". עורכת אירועי שירה ומוסיקה עם טל ניצן, "שירה בלילה". פרסמה ספר שירים, "ערמה מלוכלכת בכל חדר" (ספרא, 2013) וערכה אסופת סיפורים דיגיטלית על אימהות, "אצלכם זה בוכה" (בוקסילה, 2013). ערכה אנתולוגיית שירה וצילום, "את לא…

מידע נוסף

~כהן שחר

מוזיקאי

שחר כהן הוא מוסיקאי, מפיק ומלחין. גיטריסט הקלטות והופעות, בוגר סאונד והפקה בבית הספר MUZIK. אלבום הבכורה שלו, "פה לאחרים", כולל לחנים לשירי משוררים, בהם דוד אבידן ורוני סומק.

מידע נוסף

~כהן-פלד שירה

מעצבת גרפית

שירה כהן-פלד היא בעלת סטודיו לעיצוב גרפי המתמחה במיתוג עסקי ופיתוח תדמית שיווקית לחברות ועסקים.

מידע נוסף

  • כותרת משנה מעצבת גרפית

~כהן-שבתאי טלי

משוררת

טלי כהן-שבתאי פרסמה את ספרי השירה "בסבך השחור נמהל ארגמן" (גוונים, 2007) ו"תִגר" (ספרי עיתון 77, 2012), שניהם בעברית ואנגלית, עמוד מול עמוד. טיילה רבות בעולם והתגוררה בנורווגיה כמה שנים, שם יצרה דיאלוג פורה עם סופרים ומשוררים.

מידע נוסף

~כהן-שגיא דניאל

משורר

דניאל כהן-שגיא הוא סופר, משורר, עיתונאי, שדרן ועורך תוכניות רדיו וחוקר חשיבה אסטרטגית בארגונים. הוא בוגר בית הספר לתקשורת באוניברסיטת מינכן ובוגר "המכון לעתיד אלטרנטיבי" בארה"ב. פרסם רומנים וספרי שירה. שיריו פורסמו בעיתונים יומיים וכמו כן בכתבי עת בארץ, בגרמניה ובארה"ב.

מידע נוסף

~כהנא נורית

משוררת

נורית כהנא היא עיתונאית "הארץ", דוברת ועורכת תוכן בבריטניה בגמלאות. בעלת MA במדע המדינה מאוניברסיטת חיפה. פרסמה שלושה ספרי שירה: "הקרנת חצות" (1989) בהוצאת ירון גולן, בסיוע קרן ת"א לספרות וקרן הנשיא (עמו"ס); "שירה – עבודה" (2012) בהוצאת עמדה בסיוע קרן תרבות חיפה, ו"לונדוניות" (2015) בהוצאת עמדה חדשה-כרמל.

מידע נוסף

~כוי שרה

משוררת

שרה כוי, ילידת אוקראינה, למדה קולנוע בתל חי. פרסמה את שיריה בדפוס וברשת, בין השאר ב"הארץ", ynet, "דקה", "עיתון 77" ו"מטעם". כמו כן כתבה את הבלוגים הספרותיים "בנות מתות", "חמלה אינסופית" ו"שירה!". "שרה כוי" הוא שם העט שלה.

מידע נוסף

~כלפון שירה

ציירת

שירה כלפון היא בעלת תואר ראשון בהוראה למקצועות העיצוב מטעם המכון הטכנולוגי בחולון. עסקה בעיצוב גרפי ובייעוץ לחולים במסגרת עמותת "חברים לרפואה". כמו כן מנהלת סדנת ציור למשוקמי בית החולים תל השומר. הציגה בתערוכות קבוצתיות ובתערוכת יחיד, "בת 45".

מידע נוסף

~כספי דני

משורר

דני כספי הוא רופא בביה"ח איכילוב, פרופסור חבר (דימ') בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. חבר מערכת השנתון "שירת המדע" לזכר פרופ' עפר לידר ופרס עידוד היצירה בין מדענים. פרסם שני ספרי שירה, "רפואה פנימית" (יחדיו, 1991) ו"חמת הספק" (הקיבוץ המאוחד, 2018). ספרו "עצירת פתע" (זמורה ביתן, 2004) זכה בפרס שרת החינוך…

מידע נוסף

~כספי ירונה

מלחינה

ירונה כספי היא זמרת, נגנית, מלחינה ופזמונאית. החלה את דרכה בלהקת "גוונים כהים" והמשיכה לקריירת סולו. הוציאה שבעה אלבומים וכתבה מוזיקה לשני מחזות. שיתפה פעולה עם משוררים כמלחינה ומבצעת בפרויקטים ספרותיים ומוזיקליים, בהם ערב משירי רוני סומק, רפי וייכרט, רחל חלפי, דוד אבידן, מירון איזקסון, חגית גרוסמן ועוד.

מידע נוסף

~כספי מתי

מלחין

מתי כספי הוא מלחין, זמר ומעבד מוזיקלי. זוכה פרס אקו"ם בתחום המוזיקה. כתב יותר מאלף שירים. יצירתו המוזיקלית ידועה במורכבותה, ובמיוחד במהלכים ההרמוניים הייחודיים.

מידע נוסף

~כץ אוולין

משוררת

אוולין כץ היא משוררת, מתרגמת מצרפתית לעברית וציירת. אחות מוסמכת במקצועה. שירים ותרגומים פרי עטה התפרסמו באנתולוגיות ובכתבי עת והושמעו ברדיו ובטלוויזיה. פרסמה שני ספרי שירה בהוצאת עתון 77, "שיר מנוקד באור" (2008) ו"צל של משחק" (2016), וספר תרגומים, "דם ואור, שירה צרפתית לוחמת" (2014).

מידע נוסף

~כץ גלית

משוררת

גלית כץ, ילידת 1970. בעלת תואר ראשון ושני בעבודה סוציאלית ובוגרת בית הספר לפסיכותרפיה באוניברסיטת חיפה. מטפלת בקליניקה פרטית. ספרה הראשון "ענן אפור לבן" (לילדים) 2005."צער חצות גבוה" ספרה השני ראה אור בהוצאת אש קטנה 77, 2020

מידע נוסף

~כץ לוריא תמי

משוררת

תמי כץ לוריא היא משוררת, רקדנית, מורה למחול וכוריאוגרפית. רקדה בלהקת בת שבע 2 ובלהקת "קול דממה". למדה פסיכולוגיה וספרות עברית ובעלת תואר שני בחינוך למחול מ"ברטון הול", אוניברסיטת לידס, אנגליה. מפרסמת את שיריה בספרים, במוספי ספרות ובכתבי עת.

מידע נוסף

  • כותרת משנה משוררת
  • קישורים באתר

    סופ"ש 84

~כץ ליבנה

משוררת

ליבנה כץ היא משוררת ופסיכולוגית קלינית. ספר שיריה הראשון, "פלחי ירח", ראה אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד ב-2014. שיריה פורסמו גם בעיתון "הארץ", בכתבי העת "הליקון" ו"שבו" ובאתרי אינטרנט.

מידע נוסף

~כץ עירית

משוררת

עירית כץ היא משוררת ואדריכלית, החוקרת ומלמדת במחלקה לארכיטקטורה באוניברסיטת קיימברידג', אנגליה. ספריה 'שנת חורף' ו'סתיו, דו"ח מצב' ראו אור בהוצאת הקיבוץ המאוחד במסגרת פרויקט 'קסת' בעריכת דוד וינפלד. שיריה זכו בפרס עופר לידר לעידוד היצירה ופורסמו בכתבי עת בארץ ובחו"ל.

מידע נוסף

~כרמי רן

מוזיקאי

רן כרמי הוא מוסיקאי, זכיין רשת "כלי זמר". מפעיל בתי ספר אחדים למוסיקה ופועל למען קידום יוצרים ומבצעים צעירים.

מידע נוסף

~כרמלי ורדה

יוצרת

ורדה כרמלי חיה ויוצרת בהוד השרון וביפו העתיקה.היא אמנית רב-תחומית, העוסקת בציור, הדפס, מיצב וצילום. בשנים האחרונות תופס הצילום חלק עיקרי בפעילותה האמנותית. היא חזרה לעסוק באמנות לאחר שנים שעסקה בשיווק בינלאומי וייזום פרויקטים. למדה במדרשה לאמנות ובמסגרות לימוד נוספות. השתתפה בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל. עבודותיה זכו בפרסים ונמצאות באוספים…

מידע נוסף

~כרמלי עודד

משורר

עודד כרמלי הוא משורר, עיתונאי ופעיל חברתי. סיים תואר ראשון במדעי הרוח כתלמיד תיכון. ייסד את כתב העת לשירה "כתם" וערך עשרות ערבי שירה, ספרות ומדע. שיריו פורסמו בספרים, בעיתונים ובכתבי עת וכן תורגמו. זכה בפרס "שירה על הדרך".