נשים הגונות

מאת נירה תובלtuval-book

הספר החושף באומץ גוף ונפש, מגולל סאגה עשויה מלאכת מחשבת המאתגרת את הקורא. חייהן של חמות וכלה נשזרות במרחבי הזמן כפיסות תצרף.

קרא עוד...

תאנים טובות מאד

מאת יוסי יונהyossi-y-book

עורך: רן יגיל
הוצאת כרמל

בערוב ימיה דולה שלמה מפיה של אמו פרקים עלומים מקורות חייה רבי התהפוכות של משפחתו. הוא לומד על הרפתקאות מסמרי שיער של אבותיו במדבריות עיראק, על פרשיות אהבה אסורות בקרב בני משפחתו ועל מבחני הישרדות של הוריו הן בעיראק והן בישראל.

קרא עוד...

תחנות ביניים

מאת בוריס זיידמןboris-z
סידרת מלח מים
עורכת: עינת יקיר
הוצאת פרדס

טל שני שורף ימים כלילות באבטחת שדה תעופה מדברי בגבול מצרים, כדי להרוויח את טיולו הגדול, לאחר שלוש שנות לבנון. רק שבניגוד לבני גילו, יעדיו אינן פסגות מאצ'ו-פיצ'ו או תחתיות גואה.

קרא עוד...

כעפר הארץ מאת צדוק עלון

להאמין בטוב, ביפה ובמוסריalon-zadok-book

גל קוסטריצה

צדוק עלון החל לפרסם את יצירותיו בשנת 2007. תבואתו עשירה – אחד-עשר כותרים (מהם אחד במהדורה דו-לשונית עברית-רומנית) – פרוזה, שירה והגות. מי שמצוי בכתיבתו של עלון מזהה בנקל את קולו הייחודי. מי שמכיר את עלון מזהה בנקל את החפיפה בין קולו הספרותי לבין התנהלותו בעולם: הן דמות המספר שלו והן האיש, שבחייו הוא בעל תואר שלישי בפילוסופיה, יונקים רבות מהפילוסופיה...

קרא עוד...

להתראות פליני

רירי סילביה מנורfellini master

פרדס הוצאה לאור, 2020

להתראות פליני אוצֵר עולם שלם של דמויות ססגוניות ברומן כתוב בגוף ראשון; אוטוביוגרפיה מחוץ לקופסה, אשר הופכת לספרות. זהו ספר הפרוזה הראשון של רירי סילביה מנור, אשר פורסם לראשונה ברומניה, ושם זכה לפרס הספר הטוב של השנה מטעם השבועון אובסרבטור קולטורל והפך לרב מכר.

קרא עוד...

הצונאמי שלי - אנדומטריוזיס

מאת אביבית זהבי בינשטוקtzunami

זהו ספר ראשון מסוגו בארץ העוסק במחלה הנשית הכה קשה לפיצוח, אנדומטריוזיס.
התמונה על אודותיה מתבהרת לקוראים דרך סיפורה האישי של המחברת, החושפת את התמודדותה הממושכת עם המחלה המקננת בה, תוך גידול שתי בנותיה, ואת מאבקה העיקש להשגת ריפוי ותקווה.

קרא עוד...

המדינה היהודית - מעבר לנורמליות

מאת פרופ' שמואל טריגנוjewish-homeland

הוצאת כרמל

הציונות ביקשה להפוך את העם היהודי לעם ככל העמים. מה פירושה של ה"נורמליזציה" שהיא ביקשה להגשים, אם לא התנתקות מהעבר, התעלמות מהיסטוריה בת 3,000 שנה ומציוויליזציה שהעניקה לעולם את המונותיאיזם? מעבר להצלחה המופתית של בניית מדינה, האם נהיינו ל"נורמלים"?

קרא עוד...

מר ואלכה

מאת גדעון הרןmar-valcha

סדרת מלח מים הוצאת פרדס

עם סוף המלחמה, שיכולה להיות מלחמת העולם השנייה אך גם כל מלחמה אחרת, ולאחר שהצליח להשתחרר ממחנה השבויים, בלי לעמוד לדין בגין תצפיות רפואיות שערך על שבויים רוסים, מחליט מר רוברט לאמץ זהות חדשה. מר רוברט הוא הרופא המוכר מספרו של אריך קסטנר הכיתה המעופפת, והוא גם מוזיקאי לשעבר שהקריירה המוזיקלית שלו, כמו חייו, היא דבר והיפוכו.

קרא עוד...

לא המרחק לא הזמן

מאת עדי מרקוזה הסmerchak

איפאבליש הוצאה לאור

זהו סיפור אמיתי על אהבתם הלא תיאמן של גבר ואשה, שמוראות המאה העשרים ניתקו אותם זה מזו. במשך שש עשרה שנים הם חיו במקומות מרוחקים, בלי לדעת דבר איש על גורל רעותו, אך לרגע לא ויתרו על אהבתם ועל התקווה לשוב ולהתאחד.

קרא עוד...

פסטיבל גַּג לספרות ישראלית

בסינמטק תל-אביב

פרוזה ושירה, מוסיקה וקריאה בימתית, ספרות אמונית וספרות ילדים, מתרגמים ואנשי אקדמיה.
הפסטיבל יתקיים בימים חמישי, שישי, שבת - 11.7.19, 12.7.19, 13.7.19

עורך ומפיק: ד"ר חיים נגיד
ועדה אמנותית: פרופ' גד קינר-קיסינגר, ד"ר חיים נגיד, ציפי שחרור

קרא עוד...

אחר הצהריים של החיים

מאת טלי נתיב עירוניironi

יעוץ פסיכולוגי: ד"ר שולמית פרידמן, פסיכולוגית קלינית
הוצאת פרדס

"אחר הצהריים של החיים" עוסק בגיל השלישי, אשר במאה ה־21 הוא גיל טרום־זִקנה, תקופת חיים לא מדוברת. "אחר הצהריים של החיים" הוא ביטוי שטבע קארל יונג, והספר מספר על בני גילה של המחברת, בני דור ה"בייבי בום", שנולדו לאחר מלחמת העולם השנייה ומסרבים להזדקן.

קרא עוד...

ילדות של נסיכה

סיפורי חיים של ילדים להורים מרעיליםtoxic-chldhood
מאת: דנית בר

עורכת: לאה שניר
הוצאת הקיבוץ המאוחד

דנית בֵּר (Beer), פסיכותרפיסטית למעלה מ-40 שנה, פיתחה גישה חדשה לתופעה שכיחה ביותר אך כמעט לא מדוברת וכמעט לא מתועדת בספרות המקצועית - הורות מרעילה - הסיפור ללא סיפור. היא זאת שטבעה לראשונה את המונח The Silent Abuse

קרא עוד...

הם היו שניים

מאת ענבר אשכנזיthay-two
עורך: יותם שווימר
סדרת מלח מים
הוצאת פרדס

ענבר אשכנזי היא סופרת צעירה ומקורית להדהים, העוסקת במודחק, באסור ובסמוי מן העין, ועושה זאת באומץ בלתי-רגיל, בהתרסה, בכנות מרשימה – ובכתיבה וירטואוזית מכשפת.

קרא עוד...

סוף היהדות בארצות האסלאם

לראשונה בעברית, פרישה היסטורית-פוליטית judism-islamרחבת היקף על סופה של יהדות ארצות ערב על 11 קהילותיה

בעריכת פרופ' שמואל טריגנו
הוצאת כרמל
יוצא לאור בשיתוף עמותת דיאלוגיה

בספר 11 מאמרים שנכתבו ע"י החוקרים הבאים: רות אטיאס טולדנו, רישאר אָיוּן, ריפעת באלי, יגאל בן נון, לבנה זמיר, ז'אק טאייב, שמואל טריגנו, ירון הראל, אסתר מאיר גליזנשטיין, מוריס רומני, אורלי רחימיאן.

קרא עוד...

ריקוד העקרב

מאת רויטל איתןscorpion

לרגל יום הולדת 80 לפרופסור ואיש התיאטרון
יוסי יזרעאלי

רואה אור מונוביוגרפיה מרתקת

"ריקוד העקרב" מאת ד"ר רויטל איתן

קרא עוד...

היֹה היה ולא היה

מאת מיכל קירזנר- אפלבויםmichal-kisner

עורכת: אילנה ברנשטיין
סידרת מלח מים, הוצאת פרדס

אישה מגלה, באמצע החיים, שיש לה אחות המתגוררת בארצות הברית — אחות שנולדה בעקבות רומן שניהל אביה מחוץ לנישואים. גילוי זה מוביל למסע חיפושים העובר במחוזות המציאות ובאתרי הדמיון, ומפליג לתהומות העבר...

קרא עוד...

לאפשר להם לחלום

הגדה חינוכית ברחוב העליה פינת רחוב מולדת בתל אביבgive-dream

מאת: עמלה עינת ואלי נחמה
עריכה: לאה שניר
הוצאת הקיבוץ המאוחד

"ספר זה נכתב למען הילדים עם העיניים השחורות, גם אם הן ירוקות או חומות, למען ילדים המתמודדים על חייהם וזכויותיהם בארץ ובעולם, למען הוריהם, מוריהם ולמען כל מי שרוצה לחנך, להשפיע ולשנות, לכל מי שאינו פוחד להיות איש במקום שאין איש ולכל החולמים שמאמינים עדיין באפשרות הגשמתם של חלומות".
אלי נחמה, מנהל קמפוס ביאליק-רוגוזין.

קרא עוד...

שלג ודובדבנים

מאת ורד טוהרvered-tohar-snow-and-cherries-front-cover

'שלג ודובדבנים' הוא ספר פרוזה לירית דו לשונית בעברית וברומנית (הוצאת ביטאון שירה, 2018).

מתוך שברי זיכרונות נבנה סיפורה של נערה מתבגרת ברומניה הקומוניסטית בראשית שנות הששים, בצל השואה ולפני העלייה לישראל.

קרא עוד...

משפחת ג'ניוס

מאת גבי אשרGENUS

עורך: עמרי הרצוג
סידרת מלח מים
הוצאת פרדס

ג'ניוס היא חברת תוכנה ישראלית גדולה. היא אינה משפחה, על אף שהיא מכונה כך בימי הגיבוש של העובדים או בפתקים המצורפים למתנות החג. בכל זאת, האנשים שעובדים בה מבלים זה עם זה יותר מאשר עם ילדיהם או עם חבריהם. 

 

 

 

קרא עוד...

מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר?

סיפורי חיות ואנשיםmonky

מאת מושי בן-אליעזר

הוצאת "פרדס"

מה יש לקוף לומר בשבת בבוקר הוא לא ספר לילדים אבל הוא דווקא כן מתאים למבוגרים שיש בהם חדווה של ילדים – כאלו שמתרגשים מאהבתם של כלבים, נפעמים מתרגילים של חתולים ובכלל תוהים על הקשרים הרבים והמורכבים בין אדם לחיה.

 

קרא עוד...

פני עצמי

מאת יחזקאל נפשיnafshi-self

"אדמה אדמה. אדמה טובה. הגעתי אלייך סוף סוף. הגעתי למקום ממנו הגה והרה אותך האלוהים. לא ייחלתי שכך יהא. אף לא בחלומותיי. אף לא בחזיונותיי הכבירים ביותר, לא שיערתי את מידת גדלותו של האלוהים. הגעתי אלייך אדמה טובה.

 

 

 

 

קרא עוד...

סנפלינג על כחול הזקן

מאת דורין מרגליתdorin-book

סנפלינג על כחול הזקן, הוא אוסף סיפורים קצרים, שלושים "פרלודים ספרותיים-מוזיקליים", כפי שהסופרת מכנה אותם, המפתיעים בסגנון כתיבתם המתומצת, המדויק כל כך, המשלב פרוזה וליריות, שהם בבחינת תופעה ספרותית חדישה ומרעננת בנוף הספרותי העכשווי.

קרא עוד...

מחנה ריכוז מלגו

מאת אבנר הנמןlego

במלחמת העולם השנייה ניצחו הגרמנים. העולם במאה ה־21 התחלק לשלוש אימפריות: הגרמנים שולטים באירופה ובצפון אמריקה. המוסלמים שולטים על חלקים מאפריקה, אסיה ואוקיאניה. היפנים שולטים על חלקים מאסיה ואוקיאניה.

 

 

 

 

קרא עוד...

אולי אלד קשת

מאת הדס מזרחיhada-mizrachi

סדרת מלח מים
הוצאת פרדס

"אולי אלד קשת" – ספר הביכורים של הדס מזרחי, מאגד ארבע נובלות ייחודיות המזינות זו את זו, מתחברות ונפרדות זו מזו ויוצרות עולם יוצא דופן, מופנם, חרישי, כמעט נטול נוכחות או ליניאריות, אבל עולם שיש בו קסם פיוטי עוצמתי... 

קרא עוד...

הסיפור בקצה הקפה

מאת דֶליסdalis

הוצאת "חדרים"

ביקורת: מיכל דורון

ספרה החדש של דֶליס "הסיפור בקצה הקפה" מכיל סיפורים אותנטיים שנכתבו בהשראת שְׁהִיָּה בבתי קפה.
בכל הסיפורים אלה מקומות בהם ביקרה דליס, צפתה, הקשיבה ושרטטה את דיוקן הגיבורים במילים ומטאפורות עד לפרטי פרטים וברגישות רבה.

קרא עוד...

אהבה מסוּתרת

מאת חנה טואגhidden-love

הוצאת כרמל

בכפר ערבי קטן בגליל נבחנת אהבתם של ורדה לוי ואהוב נעוריה מימי בית הספר התיכון בלוד ואישהּ בהווה - ח'מודה אבו זיאד. את שלוותו של הכפר טורדים אלמנטים הרסניים ועוכרי שלווה מבית ומחוץ.

קרא עוד...

מר למפל

מאת גדעון הרןlampel
סדרת מלח מים
הוצאת פרדס

מר למפל, המורה המיתולוגי של מקס ומוריץ ביצירתו האלמותית של וילהלם בוש, הוא גיבורו השלישי של גדעון הרן, יוצרם של מר עכבר ואליזבטה שנחשפנו אליהם בספרו הקודם וזכו להצלחה רבה.

קרא עוד...

רואים לו לכדור הארץ

מאת גליה אבן-חןglobus

ארבעה סיפורים ונובלה
ספרא – בית הוצאה לאור

האם פוליטיקאים רבי השפעה נשלטים בידי קבוצה אלמונית שלא מודעת לכוחה? איך ניתן להשתחרר בקלות וביעילות מצה"ל? 

קרא עוד...

צללים

מאת גבי זיוtzalalim

עורכת: עינת יקיר
הוצאת פרדס

אני פוסע בהיסוס, דואג שלא ליפול. גופי ארוך וכפוף. עקמת קלה מטה אותו לצדדים ורגליי מסתבכות. אני אוחז בחוזקה במעקה. הרוח קרה ואצבעותיי נוקשות. 

קרא עוד...

החקלאי

מאת רגב הרושregev-book

עורך: אברי הרלינג
סדרת "מלח מים", הוצאת פרדס

רומן ביכורים נוקב ומפוכח אודות מאבק קיומי יומיומי נוכח אובדן ושכול, והתמודדות אלימה לעתים עם חלל שנפער וריקנות. כל אלה מובילים להתנפצות תפיסות עולם, אובדן דרך ומשברי אמונה.

קרא עוד...

קורות חיים

מאת אמנון דבירKOROT-HAIM

עורך: אלי הירש
הוצאת עולם חדש

'קורות חיים' הוא רומן מסעיר ויוצא דופן, הן בצורתו הספרותית והן בתכניו הנפשיים העמוקים והמתריסים. חיים נכלא במחלקה סגורה של בית חולים פסיכיאטרי בעקבות התקף פסיכוטי, והוא קרוע בין הכמיהה למצוא מחסה בטירוף ובאשפוז לבין הכמיהה לזכות שוב בחירותו, ולחזור לחייו האינטנסיביים מחוץ למחלקה.

קרא עוד...

לגדל ילד חברותי

להורים לילדים מלידה ועד גיל שמונהHEVRUTI
מאת: ד"ר עדה בקר

הוצאת מדיה 10

"יכולות חברתיות הן שפה, וכמו כל שפה הכרחי לרכוש אותה בשנות החיים הראשונות."

קרא עוד...

קפה קפקא

מאת פיליפ רוזנאוkafka-ilustr

הספר "קפה קפקא" הוא מטמון של הגיגים, מכתמים, משפטי שיר והייקו. אוצר שנחצב מפלא העולם (כמה יגע הטבע עד שילד יהלום אחד), נאסף ממפיות "קפה קפקא" והיה לספר המאיר על הוויית קיומנו. 

קרא עוד...

שתי ימי חיי

מאת יוסף כהן אלרן2ymayhayay

מהו ערך המחויבות של בני זוג זה לזה? כיצד ינהגו בני זוג שנשבעו לדאוג זה לזה בבריאות, בצרה ובחולי, כאשר אחד מהם חוולה ותלוי באחר? היכן ההבטחות, הנאמנות, האהבה האנושיות?
שתי ימי חיי הוא רומן קסום ומרתק על אהבה וחולי וגם על הכתיבה המביאה מרפא לנפש.

קרא עוד...

פני עצמי

טרילוגיה מאת יחזקאל נפשיpney-atzmi

"עמדה" הוצאה לאור

חלק א' - מספר על תקופת היות נפשי ילד, תוך גילוי היוולדו עם מום נדיר אשר בו לא ניתן היה לטפל בשנים ההם, ומה שזה עולל לו, כלומר ההיבדלות הזו בכורח מעל הכלל. הוא מדבר על ימיו בפ"ת, לצד תועפות הדשא והגאיות המוריקות אשר לכפר-גנים, החיים בצל-קורת משפחה הרוסה והרצון לנוס ממנה...

קרא עוד...

עץ המשאלות

מאת ויליאם פוקנרcover-mishalot

תרגום: יהודה ויזן  
איורים: ענבל אבן

הוצאת רימונים

תרגום ראשון לעברית של "עץ המשאלות" שהנו הספר היחידי שכתב פוקנר לילדה אחת קטנה בת שמונה, אך מתאים למבוגרים

קרא עוד...

גשם

מאת מילה קידרrain

ספר ביכורים של "דור 1.5"
הוצאת פרדס

"ריאליזם עשיר ובשל, נוגע בפרטי פרטים ופורץ כל מסגרת אלגורית נתונה..."

קרא עוד...

עיר של חלום

הספר "עיר של חלום" מביא לראשונה לקורא העברי elza-lesker
את שלושת מחזותיה של אלזה לסקר-שילר בתרגום לעברית

יוזם ועורך מוטי סנדק

קרא עוד...

"אמת" מאת צביקה ניר

עורך דין על סף פרישה, אב שכול ומג"ד במילואים, EMETיוצא למסע פנימי וחיצוני לחיפוש אחר האמת, ופותח במאבק על מידת האמינות של ספרי הזיכרון לחללי מערכות ישראל.

קרא עוד...

תלוי איך מספרים

מאת דורית זילברמןDORITZILBERMAN-BOOK1

בהוצאת "ידיעות ספרים" ובסדרת "...קראתי"
בעריכת חיים פסח

"קרוב, אינטימי, מרתק ומקסים - הספר החדש של דורית זילברמן, לוקח את הקורא מתל אביב דרך הודו, מבעד לעור ואל מעמקי הנפש" [מתן חרמוני]

קרא עוד...

אדון הקארמה

קארמה וגלגול בקבלהkabala2
אנתולוגיה

מאת: דפנא לוין

הסדרה לחקר ספרות הקבלה והחסידות
הוצאת אידרא

"אין העולם מתקיים אלא בסוד", אמר ר' אבא בזוהר. הצורך לשלוט באמצעות הידע על מנת להתמודד טוב יותר עם הלא ידוע, עם אי-הוודאות, אולי גם עם המוות, הצורך לדעת את עצמך ולהבין...

קרא עוד...

פולנטה ורעל

אסופת סיפורים ראשונה במסגרת פרויקט "תן לספרות"polenta
בנושא אימה ומסתורין

מאת מגוון כותבים
עורכות: תמי לבנת מלכה ונועה לקס

קרא עוד...

לגלות את הגן הנעלם - ילדים בטיפול

מאת לילך רחמיםGAN-NEELAM

ילדים ומתבגרים רבים סובלים מקשיים רגשיים וזקוקים לטיפול פסיכולוגי. קשיים רגשיים נפוצים בקרב ילדים הם פוביות, חרדה חברתית, דיכאון ותסמונת פוסט-טראומטית בעקבות אירועים מאיימים.

קרא עוד...

לראות לויתן

מאת: רון דהןlivyatan

עורך: יהונתן דיין
הוצאת פרדס

"אף אחד לא אמר לךְ לךָ ובכל זאת אתה הולך. ביירון מתרחקת, המגדלור עומד אדיש נוכח הנטישה שלך. לךְ לךָ, מנקודה אקראית אחת לשנייה, מחוף לחוף, מחול לחול, מגוף ראשון לגוף שני. זה הכול מים, שבירה של גל, קצף. אתה צריך לראות את הלויתן, אחרת תיעלם. אתה לא רוצה בכך. לךְ לךָ, יהונתן, אתה שומע?"

קרא עוד...

רונה וגיורא

נובלה גרפיתRONA-GIORA

מאת ענבר אשכנזי

עורך: יותם שווימר
הוצאת פרדס

שמי גיורא.
רונה הוגה אותו בחן, ברכות, בנועם פרוותי. כי רונה אוהבת את הבדידות שלה מופרת, שלא כמו חתול, שאין לו עניין רב בנוכחות רציפה ותמידית. אני נדרש ללוות אותה, ולו בקשר עין, רצוי במרחק שלא יעלה על הושטת יד.

קרא עוד...

העולם לא יכול להתקיים בלעדיך

מאת: משה שרוןMOSHE-SHARON-BOOK1

ספר טוב – הוצאה לאור

"מומלץ בחום", ד"ר יחיאל הררי ● "מחכה לקרוא את הספר שוב ושוב ושוב..", רותם זיסמן-כהן ● "יש ספרים שהקריאה בהם יוצרת בתוכך שינוי אמיתי", דינה אברמסון ● הספר מרגש, מחכים ועושה סדר במחשבות, רן ורד ● "הספר הזה הוא חשוב בעיקר בדור שלנו, הרב יובל כהן אשרוב

קרא עוד...

גברים. נשים. אהבה.

מאת דורון בראונשטייןMAN-WOMAN
הוצאת פרדס

לטוני גולדמן, הידוע בפי חבריו ואוהביו כ"טונין", אין אבא. או ליתר דיוק, היה, אבל הוא מעולם לא הכיר בו ככזה ולא קרא לו כך, אלא בחר באות x כדי לתאר אותו.

קרא עוד...

פיליפ רוזנאו - על חודה של שתיקה

השלם קטן מסכום תקוותיו.PHILIP-ROZENOW

"על חודה של שתיקה" הוא ספר האפוריזמים השני של פיליפ רוזנאו. קדמו לו "מחשבות טעונות טיפוח" שיצאו לאור ב-2001 וחמישה ספרי שירה.

המחבר, פרופ' למתמטיקה במקצועו, מגדיר את האפוריזם כהערה שהיא הארה.

קרא עוד...

זמן ביניים - קובץ סיפורים

מאת מאיה דנקZMAN-BENAIM

בעל מכולת ניצול שואה שיוצא למסע באפריקה; שען שיוצא מאיפוס; מלכה שאהבת חייה מחבלת במאבקה נגד הזיקנה; מהמר כפייתי שעוקץ את בני משפחתו; קשיש עיוור שמחליט יום אחד להפסיק לחיות; גדעון השופט, בייברס הסולטאן הממלוכי וגם כמה חתולים – דמויות אלה ורבות אחרות מאכלסות את קובץ הסיפורים המקורי והמגוון של מאיה דנק.

קרא עוד...

חומר החיים - מאת יצחק לבני

בחרה וערכה: אלאונורה לבLIFE

"קטעים מתוך חומר החיים" הוא נס ספרותי שעולה מן האין. מאז "מקדמות" של ס.יזהר ו"ברנהרט" של יואל הופמן, לא הרטיט אותי טקסט עברי כמו הספר של יצחק לבני" -  איל מגד, הארץ-מוסף תרבות וספרות

"הנה אני, איש בין אנשים. לפעמים החיים גדולים עלי, אבל אני חי אותם כי אני מוכרח, כמו כולם. והנה זה העיקר: פעם הייתי ילד, היום אני אבא...

קרא עוד...

"הממלכה"

אמיר אור ברומן ראשון סוחף ומפתיעHAMAMLACH-OR

הספר שכולם קוראים עכשיו – מהדורה שנייה תוך 3 שבועות

מועמד לפרס ספיר 2016

הממלכה היא סיפור חייו של דויד בשר ודם – דויד השאפתן, פורע החוק, האסטרטג, המאהב, הפוליטיקאי, המשורר, העריץ והאב. בו בזמן הממלכה אינה רק רומן היסטורי אלא גם סאטירה על חיינו העכשוויים...

קרא עוד...

שני נסיכים ומלכה

הוא, האנה, נער יהודי מבלגרד, בן למשפחה אמידה. prince2
אב המשפחה אדריכל מצליח, האם מארחת בבית ערבי ספרות ושירה מיצירות משוררים גרמנים, כשבבית מושמעים יצירות של שוברט או שופן. היא, אינגה, צעירה יהודייה ילידת גרמניה, בת למשפחה שומרת מצוות שקיבלה חינוך מסורתי. היא מבוגרת ממנו רק בשנה. שנה גורלית.

קרא עוד...

איש ללא בית

מאת: ליאת לידה-סנדומירISH-LELO-BAIT

עורכת: ציפי שחרור
הוצאת פרדס

"כתוב נפלא, נוגע ועוזב, חונק ומרפה, מלאכת מחשבת של חושניות וריחוק."
חיים באר

ליבי, רקדנית ישראלית צעירה ילידת גרמניה, מצטרפת למסע חיפושים אחר צעיר ישראלי שנעלם בגרמניה בנסיבות מסתוריות. החיפושים הופכים למסעה האישי, בו היא נחשפת לסיפור אפל שהוסתר מפניה במשך שנים, אודות אביה שחבר בעל-כורחו לאנשי אס-אס.

קרא עוד...

פלפל חריף בשני גרוש

מאת: מנחם משגבpilpel hatif

עורכת: דורית זילברמן
הוצאת אלרום

תעלומה וסוד משפחתי ישן מתגלים תחת מטח הטילים של מלחמת המפרץ, 1991.

קרא עוד...

זיכרון כמעט מלא

מאת גבי אשרzikaron

עורך: עמרי הרצוג
סדרת מלח מים
הוצאת פרדס

ספרו של גבי אשר מתחקה בפרוזה צלולה אחר המסתורין המתעתע של הזיכרון האנושי, ומוביל את הספרות העברית למחוזות ייחודיים ומעוררי-לב.
עודד וולקשטיין

קרא עוד...

אישוליים

מאת אלי שמואליishulaim

עורך: סמי ברדוגו
סדרת מלח מים
הוצאת פרדס

לפנינו תצוגה נרטיבית מרהיבה של שפה דוקרת, לירית-פיוטית, בעלת ביטויי-לשון חדשניים ועוצמתיים, לצד תחביר מפתיע. אלה ועוד מעניקים למחבר אלי שמואלי קול פואטי משלו, שבבסיסו מתח תמידי של ריקבון ואנושיות.

קרא עוד...

ממלכת הזבל

מאת צחי דקלmamlechet hazevel

ממלכת הזבל הוא ספר מרתק רווי מתח, תככים ואלימות, ושזור בסיפורים על דמויות צבעוניות שמאפיינות את עולם חסרי הבית על רקע המציאות הכלכלית הקשה, שפוגעת בכל בית בישראל.

קרא עוד...

איילה עפה

מאת רויטל איתןayelet afa

איילה בת שמונה-עשרה. נערה גבוהה ויפה. היא זוכרת איפה כל דבר נמצא גם כשהאחרים שוכחים. היא מבחינה בדיוק איך סבתא פותחת וסוגרת את כף היד.

קרא עוד...

האוטוביוגרפיה של ז'אן ריבן

מאת יותם הראובניjan riban

הוא ספרו המרגש ווהבשל ביותר עד-כה של יותם ראובני. בחשיפה עצמית וידויית, שאין כמותה ליושר ולדיוק, מקלף הסופר מעל גרעין הישות של עצמו את כל הקליפות שהצטברו עליו במהלך של חיים סוערים, מלאי ניסויים וסיכונים עצמיים.

קרא עוד...

אֶת כל הילדים בעולם

מאת טל ניצןchildran world

הוצאת "אחוזת בית"

"אֶת כל הילדים בעולם", רומן ראשון מאת המשוררת והמתרגמת המוערכת טל ניצן, הוא סיפור עדין וטעון על ארבע דמויות אנוש וחתולה אחת, שבמהלכו נרקם קשר זהיר בין גבר לאישה צעירה וילד קטן, הגרים דלת מול דלת.

קרא עוד...

האורחת

מאת אינה קורניצרthe visitor

עורכת: עינת יקיר
הוצאת פרדס

על העטיפה: אמה של המחברת. רישום ע"י אלכסנדר בוגן, תל אביב 1951

"האורחת" הוא סיפורן של שתי דמויות – אם ובתה – אורחות אצל אחרים וזו אצל זו. ילדה שנעקרת ונתלשת בפתאומיות מביתה, ממשפחתה ומדתה, ואישה שמבחינת הילדה היא זרה גמורה.

קרא עוד...

יורי

מאת גבי זיוyuri

עריכה: עינת יקיר
הוצאת פרדס

תחילת המאה העשרים; פרעות מלחמת העולם הראשונה; המהפכה הבולשביקית; עליית הפשיזם באיטליה. בתוך אירועים היסטוריים גדולים ורודפים אלה נשזר סיפורו יוצא הדופן של יוּרי, בן למשפחה יהודית, אמן אידיאליסט ורומנטיקן גדול.

קרא עוד...

מרכז תשומת הלב

מאת שושנה קירש

ג'וליה, זמרת בשנות הארבעים לחייה, נאבקת בהתמכרותה tshumat lev
לסיגריות וסובלת מהתקפי חרדה קשים. לילה אחד היא מוצאת את בעלה הצייר כשהוא ישוב על כורסת עור שחורה וירוי בלבו. מכאן ואילך נפתלת העלילה בין משיכתה העזה של ג'וליה לרופאה האונקולוגית שלה, לזיכרונות האהבה־שנאה לבעלה על רקע אירועי מלחמת יום כיפור. חידת מותו של הצייר נפתרת רק בסופה של הנובלה.

קרא עוד...

אירוע הוקרה - נשים למען היצירה העברית

אירוע הוקרה לחמש יוצרות לזכרה של הסופרת נחמה פוחצ'בסקיNechama inv

אירוע ההוקרה "איש ואישה בחדר השני – נשים למען היצירה העברית" יתקיים לזכר הסופרת נחמה פוחצ'בסקי (נפ"ש) בבית הסופר שבתל אביב ב-23 במרץ.
באירוע יחולקו תעודות הוקרה מטעם אגודת הסופרים העברים וקרן העמותה ע"ש נחמה פוחצ'בסקי (נפ"ש) ומיכל פוחצ'בסקי לחמש יוצרות על פועלן למען היצירה העברית:
ניצה אורן, בינה ברזל, ריקה ברקוביץ, נילי דגן ויהודית מליק-שירן.

קרא עוד...

עמלק - מאת סרג' גולדמן

סרג' גולדמן, יליד צרפת, מוציא, ברוח המסורת של אלבר קאמי, amalekרומן לצד מסה הגותית פוליטית ומציג ניתוח מעמיק, ריאלי, ובכל זאת אופטימי, של המצב המדיני-פוליטי.

הרומן "עמלק" שיצא לראשונה בצרפת זכה בפרס "רומן הביכורים הטוב ביותר" ביריד הספרים של פריס בשנת 2012. הוא רואה אור עכשיו בעברית, לצד הספר "ומכאן לאן?". משני הספרים עולה מעין נוסחה לדיאלוג בר קיימא עם שכנינו.

קרא עוד...

לטפס על ההר, או: איך לכתוב

מאת ארנה קזיןmountan

"כתיבת ספר היא מאבק נוראי ומתיש," כתב הסופר ג'ורג' אורוול, "כמו התקף ארוך של מחלה מכאיבה." ובכל זאת, מאז ומעולם אנשים אוהבים לכתוב ומנסים את כוחם בכתיבה, וכיום – יותר מאי-פעם. אנשים רבים שמעולם לא כתבו, או שכתבו ורוצים להמשיך לכתוב, מבקשים שוב ושוב למצוא את הדרך הייחודית שתאפשר להם להעלות על הכתב את הרעיונות והסיפורים והתמונות שגודשים את ראשם.

קרא עוד...

איסמעיל קאדרה - חתן פרס ירושלים

הסופר האלבני שמוזכר כמועמד לפרס נובל, ismail kadareיהיה למוסלמי הראשון שיקבל את הפרס • יגיע לישראל לטקס הפתיחה של יריד הספרים הבינלאומי בירושלים, שייערך בתחילת החודש הבא.

עמר לחמנוביץ'
14.01.2015 

קרא עוד...

ספר הטובנות

מאת איציק בן נוןsefer hatovanot

"ספר הטובנות", ספרו החדש של איציק בן נון, מושתת על רעיונות מהיהדות, הבודהיזם והדאואיזם, שבהם הוא רואה חוכמה נצחית. בתערובת שרקח מקהלת, הרמב"ם, קונפוציוס, ליאו צ'ה, דיפאק צ'ופרה ואקהרט טול, מבקש בן נון לתת לקוראיו מתנות רוחניות המשולבות בהתנסות אישית.

קרא עוד...

חמרה - מאת חמי צמח

רומן ביכוריםchemi zemach book

הוצאה לאור – מוסד ביאליק

פרקיו הקצרים של רומן הביכורים שכתב חמי צמח, נוטפים עלינו טיפה אחר טיפה, מחיים מתוך אדמת השפלה הארצישראלית עלילות נשזרות, דמויות נושמות, סופים והתחלות, נופים ומקומות, כתובים ביד-אמן בשֵלה, בקולו של מספר חדש בעולם התרבות הישראלי.

 

Attachments:
Download this file (hemi_zemach.pdf)hemi_zemach.pdf

קרא עוד...

מחלפי זיכרון - מאת שמעון מרמשלטיין

חדש בהוצאת פרדסshimon marmelshtein book1

"כשהרים את כפות ידיו מההגה וכיסה בהן את פניו, ידע כי לא נותר עוד דבר שיגן עליו מפני החלל האורב בחוץ. אלמלא חבטות האגרוף שזעזעו את השמשה שמשמאלו, היה ממשיך להתעלם משאון הצפירות המתגבר מסביבו. הוא לא זכר דבר ממה שקרה לו.

 

 

 

קרא עוד...

התיאטרון של שולמית בת-דורי

ספרה של ד"ר רויטל איתן "התיאטרון של שולמית בת-דורי" revital book2
ראה אור בספרא, בית הוצאה לאור, 2014

"אני חושבת על שולמית בת-דורי.
לפני יותר משש עשרה שנים יצאתי למסע. פגישה מקרית עם יוצרת מרתקת זו הביאה אותי להקדיש לה חלק ניכר מחיי. במשך שנים רבות חקרתי את יצירותיה וחייה, ואת עבודת הדוקטורט שלי הקדשתי לתיאטרון שלה במפגשו עם סוציולוגיה והיסטוריה ארצישראלית."

 ד"ר רויטל איתן

קרא עוד...

מדרגות לשעת חירום

מאת מיקי קאופמןsters

סטימצקי הוצאה לאור

מדרגות לשעת חירום הוא ספרו הראשון של מיקי קאופמן, שהיה מנכ"ל ובעלים של פרסום O.K (אלברט פירות, טכסטיל שמפו, סינטבון, נקה 7 ועוד). בספר עשרים סיפורים אותם חווה המחבר, לעתים בעצמו ובשרו, לעתים ברוחו ובדמיונו.

קרא עוד...

יומני זהרה

הזמנה נשית לאנתרופולוגיהzohara dieris

מאת טובה גמליאל

הוצאת פרדס

יומני זוהרה: הזמנה נשית לאנתרופולוגיה, הוא רומן אנתרופולוגי – ז'אנר ספרותי-אקדמי, מקורי וחדשני, המייצג נסיון להשתחרר מהקאנון של כתיבה אקדמית. בדרך זו הוא מגשר בין האנתרופולוגיה לקהל הרחב והופך לספר שיעניין כל אדם חושב.

קרא עוד...

אהבתה של ברניקי

רומן היסטוריlove of barniky

מאת: חבצלת פרבר-שפר

הוצאת פרדס

זהו סיפורה של המלכה ברניקי. נכדתו של המלך הורדוס הגדול ובתו של אגריפס הראשון, שזכור כמלך היהודי האחרון על ארץ ישראל.

קרא עוד...

שלג בחולות

מאת: יצחק רוביןsnow send

הוצאת פרדס

שנת 1950, השנה בה ירד השלג הגדול ברחבי ישראל, היא גם השנה בה נולד בשכונת עולים, שכוחת אל, חיים רוטשטיין — כוכב סיטקום, סטנדאפיסט וחקיין ניו יורקי.

קרא עוד...

גברת ורבורג - עירית לינור

הוצאת "אחוזת בית"irit linor book

 כבר שנים שגברת ורבורג מאוהבת באותו הגבר, וכבר שנים שאין לה מושג למה. האם אהבתה היא תוצר של נפשה המסוכסכת, תגובה לחיי הנישואים של הוריה, אולי תערובת של צירופי מקרים והחלטות מודעות, ואולי נס גדול שאין לו סיבה ותכלית?

 

 

 

קרא עוד...

"חלומות" מאת רעיה אדמוני

הוצאת גוונים, 2013dreams admoni

"חלמתי שאת מתחתנת...עם הרב" – כך בישרה האם לשרק'ה בת השלוש עשרה וחצי. חלום זה קבע את עתידה של שרק'ה להינשא לרב האלמן בן השישים וחמש. גם לשיימע בן העשר שהתייתם מהוריו בגיל עשר ומאז הוא משמש כעוזר לרצען בלובלין וחי נטוש לנפשו במרתף טחוב, יש חלום: להיות ילד ככל הילדים.

 

 

קרא עוד...

האיכר מכפר פסגה

מאת: שולמית ברונשטיין-זוננברגhaikar
זוכת פרס הסיפור הקצר מטעם ליידי גלובס בשיתוף סטימצקי

הוצאת סטימצקי

שולמית ברונשטיין-זוננברג, הזוכה בתחרות הסיפור הקצר, מטעם ליידי גלובס וסטימצקי, משיקה בימים אלה את ספרה הראשון "האיכר מכפר פסגה".

האיכר מכפר פסגה הוא רומן אהבה מרגש הפרוש על פני השנים 1908 עד 2008. תחילתו בגרמניה של מלחמת העולם הראשונה, בסיפור האהבה יוצא הדופן של אביו ואמו של יוהן (יוחנן), גיבור הספר, שמומש לאחר חיזור ממושך בן 10 שנים ומאות מכתבי אהבה, וסופו בישראל, בסיפור אהבתם העוצמתי של יוחנן ועדינה, אשתו.

 

קרא עוד...

פסטיבל הסופרים הבינלאומי - משכנות שאננים

פסטיבל הסופרים הבינלאומי ה - 4festival mishkanot

משכנות שאננים, ירושלים

יתקיים בין התאריכים 18-23 במאי בהשתתפות סופרים מהארץ ומחו"ל

פסטיבל הסופרים הבינלאומי, אירוע הדגל של משכנות שאננים, ירושלים המתקיים אחת לשנתיים, ייפתח ב - 18 במאי וימשך שבוע ימים.

Attachments:
Download this file (festival_mishkanot.pdf)festival_mishkanot.pdf

קרא עוד...

צעקה הפוכה

הוצאת "אחוזת בית" שמחה לבשר על צאת ספר חדשcry
בסדרת "מקור" של דנה אולמרט

מאת: סלין אסייג

"צעקה הפוכה" מאת סלין אסייג הוא רומן ביכורים נועז שמאיר משפחה אחת, בית אחד ועיר אחת – בת ים של שנות השבעים והשמונים – באופן מפוכח ואכזרי. הוא מסופר בנשימות קצרות, בעברית מחוספסת ועדינה, בעלת אמינות ועוצמה חריגה, ובסגנון שהוא דיווחי לפרקים.

 

קרא עוד...

אני ליאונה

מאת: גַיל הראבןI liona

בהוצאת "אחוזת בית"

בתחילת חייה, נדמה שדרכה של ליאונה על פני האדמה תהיה מאושרת. השמים הכחולים של יבשת אפריקה (שבה נולדה) מחייכים לה, ריחות ומזמורים קוסמים לה, והשמש מאירה את עולמה.

 

 

 

קרא עוד...

והשמיים צלולים ממעל

מאת: א.ה. הונזהskys

בעריכת: רן זיו
הוצאת סטימצקי

זכי היה ילד "איטי" ושונה מיום היוולדו. אחיו, א.ה.הונזה, כתב, בהשראת חייו ומותו, רומן ביכורים שהמציאות והדימיון מתערבבים בו זה בזה.
"והשמיים צלולים ממעל" אינו ספר קל ואולי אף מקומם. 

 

קרא עוד...

הוצאת "יד ושם"

לספרים חדשים בהוצאת "יד ושם"yad vashem logo

 

קרא עוד

להתגרש חכם - אלישבע זוהר רייך

מחברת הספר, ד"ר אלישבע זהר-רייך, שכללה וזיקקה divorce
את הידע הרב שרכשה במשך השנים בתחום הגירושים. בספרה היא מציגה מניפה רחבה של זוגות מתגרשים וילדיהם בסבך הגירושים בישראל של היום.

 

 

קרא עוד...

הגדה של פסח - והגדת לבתך

מאת: טליה מרים גולןhagada pesach

בהוצאת סטימצקי

האם שמתם לב, שבטקסט המסורתי של ההגדה אותו אנו קוראים בכל שנה בליל הסדר– אותו טקסט שאמרו אבותינו וסבינו לפני מאות שנים – בעצם נעדרות ממנו נשים? האם הן לא סבלו בשעבוד מצרים? לא צעדו בחרבה כשים סוף נקרע? לא היו שותפות מלאות לנס?

קרא עוד...

קפקא ואני

מאת: חני שטרנברגkafka

"קפקא ואני" מאת חני שטרנברג הוא ספר פרוזה המורכב מסיפורים קצרים, קטעי פרוזה קצרים ופואמה. הקטעים הקצרים הראשונים נכתבו בהשראת "ספר האי נחת" של פרננדו פסואה.

"שדה קרב מתחולל בתוכי. מצד אחד הדאגות לבנִי החייל, ומצד שני הניסיונות לכרות את רָאשֵׁי הדאגות בשל הדאגה שמא אם אדאג – הדאגות יתגשמו. פעם אלה גוברות ופעם אלה, אבל הקרב עצמו ממשיך".

קרא עוד...

עוברת אורח

מאת: לידיה גורדון קנכטoveret orach

עורך: יקיר בן-משה

הוצאת פרדס

מהגרים זה אליס איילנד, מוטל בן פייסי החזן בדרך לאמריקה. מהגרים זה המון אנשים באוניה מתפרקת, מתבוננים בחוף המבטחים. הם באים מרעב ועוני, וימצאו את הזהב. ילדיהם יהיו רופאים מהנדסים, עורכי דין. מהגרים הם לעולם זרים, מתלבשים אחרת, יש להם ריח שונה.

קרא עוד...

פנסיון שטרן

מאת: עדנה בוכמןpenssion

עורך: חיים פסח
הוצאת "אעלה בתמר"

קצת אחרי שנות השלושים של המאה שעברה, החלו להגיע יחידים ומשפחות של יהודים גרמנים בחליפות עם עניבות פרפר, נעליים מצוחצחות וכובעי לבד לראשיהם. ירדו מן האוניה אל המזח, באוויר הלוהט והמאובק של פלשתינה-ארץ ישראל. חלקם בחרו להשתכן ברחוב הקשת ברמת גן, שם הקימה צעירה, מיוצאי גרמניה, פנסיון.

קרא עוד...

על זה לא מדברים

הוצאת "אחוזת בית" שמחה לבשר על צאת הרומןyossi klain book

מאת יוסי קליין

מי רצח את גניה הירש, אישה יפהפייה ואם לשניים, השכם בבוקרו של הארבעה ביולי 1962? התעלומה הזאת, שלא פוענחה במשך עשרות שנים, עומדת במרכז הרומן "על זה לא מדברים", ספרו הראשון של יוסי קליין, שייסד וערך את העיתון המיתולוגי "חדשות" וכיום כותב בעיתון "הארץ".

 

 

 

קרא עוד...

הפרומושיקאים - מאת משה גרנות

הוצאת ספרי עתון 77, ינואר 2014granot book

ספרו של משה גרנות "הפרומושיקאים" זכה בפרס אקו"ם על יצירה שהוגשה בעילום שם (זכייתו השנייה של גרנות בפרס זה).

 

 

 

 

 

קרא עוד...

והארץ תרעד

סאגה ארצישראליתehud ben ezer book
בשנים 1834-1878 / תקצ"ד-תרל"ט

מאת: אהוד בן-עזר
הוצאת ספרי מקור

"והארץ תרעד" היא סאגה היסטורית, אירוטית ובידיונית–למחצה, בת 24 פרקים המתרחשת רובה בארץ-ישראל במאה ה-19. אהוד בן עזר כתב אותה, בפרקי זמן שונים, במשך כ-40 שנה, החל משנת 1974.

 

 

קרא עוד...

האמת על הזמנים המשונים האלה

הוצאת "אחוזת בית" שמחה לבשר על צאת הרומןfunny time

מאת: אדם פוֹלדס

מאנגלית: דנה אלעזר-הלוי

"האמת על הזמנים המשונים האלה" הוא הרומן הראשון שפירסם אדם פולדס, מכוכביה הבולטים של סצנת הספרות והשירה בבריטניה ומי שספריו זכו בשנים האחרונות לפרסים ולשבחי הביקורת.

קרא עוד...

בן וליילה פוגשים את סוקרטס

הוצאת "אחוזת בית" שמחה לבשר על צאת הספרsokrates

מאת: לוסי אייר

מאנגלית: אורית בן זאב

בדומה לרב המכר הענק "עולמה של סופי", גם "בן וליילה פוגשים את סוקרטס" הוא רומן שמספק מסע מזורז בתולדות הפילוסופיה דרך סיפור הרפתקאות משעשע ומלא בהברקות.

קרא עוד...

קץ האושר

פילוסופיה ומשמעות החייםhappiness

מאת: ד"ר שמעון אזולאי
הוצאת אסטרולוג

לאדם המודרני לא נותר במה להאמין ועל מה להישען: "הרגו" את אלוהים, המדע הפך את היקום לסתמי ומנוכר, הקהילות המסורתיות התפרקו והקפיטליזם הצמיד לחייו תג מחיר. בתוך כל זה, עטופה בנוחות שמציעים החיים המודרניים, מהדהדת השאלה המטרידה: מה המשמעות של כל זה?

 

 

 

קרא עוד...

ס. יזהר - סיפור חיים

מי היה האיש ס.יזהר?s.yizhar

מונוגרפיה מאת ניצה בן ארי
כרך ראשון

ההוצאה לאור של אוניברסיטת תל-אביב

יזהר סמילנסקי אינו רק אחד מחשובי הסופרים בישראל, הוא גם אחת מן הדמויות האיקוניות שלה: צבר, מפקד ב"הגנה", קצין במלחמת השחרור, חבר כנסת, מורה ומרצה, סופר עטור פרסים שכתביו ודעותיו גרמו אי נחת בימין וגם בשמאל—מי היה האיש הזה?

קרא עוד...

הבית אשר נחרב

מאת: ראובן נמדרhabait

עורך: חיים וייס
הוצאת כנרת זמורה

אנדרו כהן, פרופסור ומומחה עולמי לתרבות השוואתית, גבר נאה, אלגנטי ומרשים הוא התגלמותה של ההוויה הניו יורקית העכשווית, המצליחה והמרוצה-מעצמה: הוא מתגורר בדירת פאר המשקיפה על נהר ההדסון, מפרסם מאמרים מבריקים במיטב כתבי העת ומנהל בקלילות מערכות יחסים סבוכות עם הנשים בחייו.

 

קרא עוד...

גיבור דורנו מאת מיכאיל לרמונטוב

הוצאת "אחוזת בית" גאה לבשר על צאת heros
תרגום חדש לרומן הקלאסי

בתרגומה של כלת פרס ישראל
נילי מירסקי

מיכאיל יוּרְייֶביץ' לֶרמוֹנטוֹב, שנהרג בדו-קרב בהיותו בן 27 בלבד, הוא מענקי השירה הרוסית במאה ה-19. בשנותיו האחרונות פנה לכתיבת פרוזה, ובמרכז הרומן היחיד שכתב, "גיבור דורנו", העמיד מעין דיוקן עצמי: פֶּצ'וֹרין הוא "גבר פטאלי" אפוף חידה, ציני, אדיש, שׂבע תענוגות, המפיג את שעמומו באהבהבים ובהרפתקאות.

קרא עוד...

מדינת ישראל לא מחלקת מדליות

מלחמת יום כיפור מזווית אחרת ופחות מוכרתmedinat israel lo
הסיפורים מאחורי הקלעים של הברחות, זיופים ועסקאות מפוקפקות
מזירת שגרירות ישראל בפאריס תחת איום האמברגו האירופאי
רומן המבוסס על אירועים אמיתיים.

מאת: שלומי טל
עורך: אמנון ז'קונט
בהוצאת "חממה ספרותית"

 

קרא עוד...

למראית אין - מאת: מאירה וייס

נובלה בהשראת מקרה אמיתי שהתרחש במלחמת יום כיפורmarit ayin

עורך: יקיר בן-משה
הוצאת רימונים

כשפורצת מלחמת יום כיפור, מוצאת עצמה מאירה וייס, נערה צעירה, קצת למעלה מעשרים, מלווה עשרות הורים שכולים, בהתנדבות מטעם משרד הביטחון.
שלושה זוגות הורים מתוכם, היא ליוותה באופן צמוד במשך כמה שנים (ושמרה איתם על קשר עד מותם) שותפה לשגרת חייהם: לארוחות, לביקורים בבית העלמין, לפגישות עם משרדי ממשלה, לשמחות, לריבים ולסודות. שלושה זוגות אלה הם הבסיס למחקר הראשון שלה לתואר שני באנתרופולוגיה , שעסק בשכול על הנופלים.

קרא עוד...

באוהלי ישמעאל

במקריות מפתיעה, בד בבד עם החלטת הכנסת ishmael
שה-30 בנובמבר יצויין בכל שנה כיום זיכרון לפליטים היהודיים ממדינות ערב

רואה אור הספר

באוהלי ישמעאל
תולדות היהודים בארצות האסלאם

מאת: מרטין גילברט
תרגום: לבנה זמיר
כנס הפקות הוצאה לאור

קרא עוד...

صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل