פסטיבל מטולה ה-12 לשירה

אני שמחה להביא לכם גיליון זה, המוקדש כולוsarit nitzhe
לפסטיבל השירה ה-12 שנערך במטולה במהלך חג השבועות השנה. לתחושתי, אופיו של הגיליון הוא בבחינת חגיגה. חגיגה לשירה, ליוצריה ולאוהביה. השירה יורדת ממדף הספרים ושבה למקומה הראשוני – אל הכיכר ואל מי שבאו לחוות אותה.

כמו כן, התכנים בגיליון מאפשרים היכרות קצת יותר אינטימית עם חלק מהמשוררים הבולטים היום בשירה הישראלית.

אני רוצה להודות למשורר, למתרגם ולעורך רפי וייכרט ולנילי דגן על העמל הרב שהשקיעו באיסוף החומר, ועל התמדתם. כמו כן אני מודה לכל היוצרים ולמארגני הפסטיבל על ששתפו עמנו פעולה ושלחו אלינו חומרים על עצמם ועל יצירותיהם.

בשמי ובשם מערכת "עיין ערך שירה", אני מברכת את
המשוררת יודית שחר על קבלתה את פרס "טבע". בחירה ראוייה. ישר כוח!

לכל אוהבי השירה אשר לא הגיעו לפסטיבל, ואלה שהגיעו ורוצים לחוות אותו בשנית, הנה הוא בפניכם – פסטיבל השירה המקוון הראשון. השתדלנו להיות נאמנים ככל שהתאפשר לתכנית הפסטיבל, לא רק ביחס למילה הכתובה, אלא גם באשר למראות, לצבעים ולקולות, לפיכך היקף הגיליון הפעם גדול מהרגיל.

מאיר ויזלטיר

המשורר

הַמְּשׁוֹרֵר מִזְדַּקֵּף לְאִטּוֹ
וְקָרֵב מְעַט לַמִּיקְרוֹפוֹן.
כָּל שֶׁעָלָיו לַעֲשׂוֹת
הוּא לִקְרֹא מֵהַדַּף הַמֻּדְפָּס
טֶקְסְט מֻכָּר לוֹ בְּקֶצֶב נָתוּן.
הַקָּהָל מוּכָן לְהַאֲזִין
מִסִּבּוֹת כָּאֵלֶּה וַאֲחֵרוֹת.
אֲבָל הוּא
מְחַיֵּךְ כְּמוֹ אִידְיוֹט, וּמִתְיַשֵּׁב.

                                     מתוך "מרודים וסונטות", הקיבוץ המאוחד, 2009

מערכת "עיין ערך שירה" מאחלת לכל קוראי כתב העת באשר הם, לבני ביתם וליקיריהם, שנה טובה וברוכה. שנה של שקט פרטי וציבורי, שנה בה תוכלו להתפנות מעט מטרדות השעה ולגעת בדברים שברוח.
מי יתן ובשנה הזאת נזכה לראות את גלעד שליט החוגג יום הולדת רביעי (23) בשבי, שב הביתה אלינו ואל חיק משפחתו ונוכל לברך בפה מלא "ברוך פודה שבויים".

שרית שץ

 

 

בפתחם של דברים, ברצוני להודות מקרב לבicon nilly
לשרית שץ בעלת החזון, מקימת מיזם "החוג לשוחרי שירה" ועורכת כתב-העת המקוון לשירה "עיין ערך שירה", המופץ זה ארבע שנים ללא תמורה, לכל דורש. שרית העושה לילות כימים למען הפצת השירה בארץ ובעולם, ונותנת שירות לקהל הרחב בהתנדבות ומתוך אמונה בחזון ללא כוונת רווח, קיבלה בשמחה את הרעיון שהעליתי בשובי מפסטיבל מטולה – לתעד את מפגשי השירה. היא בחרה להקדיש גיליון חגיגי ולתת במה נרחבת למשוררים וליוצרים שנטלו חלק בפסטיבל, ולהפיצו בקרב אלפי המנויים של החוג לשוחרי השירה. תודה גם לדודי בן עמי, המסייע לה במלאכה.

ברצוני להודות לעמיתי רפי וייכרט, המנהל האמנותי של הפסטיבל, שהצליח להביא השנה חגיגת שירה משובחת ולשלב אירועים בעלי מגוון יצירה עשיר עליהם התענגנו כולנו. תודה מיוחדת על כך שנרתם לסייע לי ללא לאות בליקוט החומרים וביצירת קשר עם המשוררים והיוצרים, משתתפי הפסטיבל.

תודה מקרב לב למנהל פסטיבל השירה, למשוררים חברי הוועדה האמנותית ולמשוררים משתתפי הפסטיבל, שהשיבו ברצון לשאלותינו, והקדישו ממחשבתם, מזמנם ומכישרון כתיבתם.

נילי דגן

 

בחזרה לעמוד הראשי

Attachments:
Download this file (ayen_erech_shira.pdf)ayen_erech_shira.pdf