שפרה הורן - היפה בנשים

      ידידי, משורר קשיש, אמר:

      שירה היא מתנה –

      שאינה ניתנת לכל החיים. 

 

                            קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

daganyamcover front

מרתק למצוא את מה שלא חפשתי

במקום בו הסיכויים אינם ברורים.

 

                              

                      קראו עוד  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
pic2 

אדם מרחיב דרך
ולא דרך מרחיבה אדם                   

                         (קונפוציוס)

 

                     קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


pic3

טקסט קטע ההקראה של הספר היפה בנשים
מאת שפרה הורן

rsz_cd_the_fairest_among_women_copy_1.jpgלמן הרגע שאחות בית החולים הראתה לה את הצרור הגדול האדום והמבעט היתה אנג'לה מודעת ליופייה של רוזה המנוגד למראה הדהוי שלה. כבר אז, כשהביטה בתינוקת שקיבלה לחיקה, ידעה שבתה תהיה היפה בנשים. על ראשה הקירח ראתה שפעת תלתלים מבוקבקים בהירים, ומשהציצה לתוך עיניה האפלוליות והעכורות הבחינה בצבע התכלת המסתתר בהן וידעה שיהיו שקופות ועמוקות עד שאפשר יהיה להציץ עמוק לתוכן ולראות דרכן עד מעמקי הראש. היא בדקה את אוזניה העדינות והבחינה שהן מושלמות בצורתן וצמודות לראשה כקונכיות ים, ועל חניכיה הריקים ראתה את שיניה שיצמחו חזקות, ישרות ואחידות, ולעולם לא יכהה צבען הלבן והבוהק. כשהסירה את החיתול שהידק את גופה ראתה את הגומות הרבות שיפשטו בכל איברי גופה ויחוררו את בשרה בברכה של יופי, ואת רגליה שיהיו ארוכות ודשנות. אחר פרשה את אגרופיה הקמוצים של התינוקת ובדקה את אצבעותיה. חמש אצבעות ספרה בכל יד ומיד ראתה את האצבע המורה של יד ימין, שהיתה ארוכה במיוחד, וידעה שהילדה שלה, שהתברכה באצבעות ארוכות, דקות וגמישות, בת מזל היא, מאחר שתוכל לחורר בנקל את קציצת הבורגול של הקובה מהקצה לקצה ותהיה בשלנית ששמה הולך לפניה. וכשמלמלה התינוקת, שמעה את צחוקה, שיהיה צלול וחזק ויחדור לחדרי בטן, יסובב אחריו ראשי גברים ויסכסך את דעתם.

 

על הספר ועל הסופרת

היפה בנשים מאת שפרה הורן מביא את סיפורה של רוזה, Shifra_Horn.jpg
הילדה בעלת תלתלי הזהב משכונת קטמון, שגדלה והייתה ליפה בנשות ירושלים.                                     
נבואה מוזרה מבטיחה לרוזה ארבעה בעלים. בלילה אפוף פחדים, בעודה נערה, נולדת אהבתה לבעלה הראשון, אבל הכל יודעם שהוא לא יהיה היחיד. רוזה, החוששת מפני כל שינוי, תיאלץ להתמודד עם תהפוכות הגורל פעם אחר פעם.

ברומן סוחף מפליאה שפרה הורן לתאר את חייה הסוערים של האישה גדולת הממדים שגברים אינם יכולים לעמוד מול קסמיה, את החיים בשכונה, את קולנוע רוזה שמקרינים בו רק סרטים סוחטי דמעות, את הדמויות הססגוניות הסובבות אותה, את העורבים הידידותיים ואת הפרפרים חורצי הגורל, את סולם הזהב, את מיטת המלאכים ואת הילדה המסתורית המבקרת אותה בלילות.
היפה בנשים ספרה של שפרה הורן, הוא סיפור אגדה וקסם, המתרחש בין מציאות לדמיון במרוצת חמישים שנה.

שפרה הורן מחברת רבי מכר שתורגמו לשפות אחדות וזכו בפרסים ספרותיים. שפרה הורן זכתה במספר פרסים בהם פרסי זהב ופלטינה לכל ספריה, פרס ויצ"ו ישראל ונבחרה לכלת פרס ראש הממשלה 2005 כמו כן זכתה בפרס ברנר היוקרתי (2006), ,בפרס ויצ"ו ישראל, פרס בת-ים לספרות, אדי ויצ"ו איטליה על ספרה הימנון לשמחה, (2006) ובפרס ויצו צרפת (2008) ונבחרה הורן לסופרת השנה (2003) על ידי המגזין "ליידי גלובס".
ספריה תורגמו לשפות אנגלית, צרפתית, הולנדית, גרמנית, איטלקית, אסטונית ותורכית.
היפה בנשים ראה אור בהוצאת קשת.
ספר האודיו היפה בנשים ראה אור בהפקת סוניקבוקס.
אורך: 14:00 שעות
קריאה: ליאת שנפ

להאזנה לקטע מההספר

Click to download in MP3 format (881.02kB)

 


לרכישת ספר השמע "היפה בנשים" באתר סוניקבוקס

 

חזרה לדף הראשי "מה חדש בספרי שמע"