קובי קמין - בבואה

      ידידי, משורר קשיש, אמר:

      שירה היא מתנה –

      שאינה ניתנת לכל החיים. 

 

                            קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

daganyamcover front

מרתק למצוא את מה שלא חפשתי

במקום בו הסיכויים אינם ברורים.

 

                              

                      קראו עוד  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
pic2 

אדם מרחיב דרך
ולא דרך מרחיבה אדם                   

                         (קונפוציוס)

 

                     קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


pic3

טקסט קטע ההקראה של הספר בבואה
מאת י. (קובי) קמיןCD_bavua.jpg

מארק גישש את דרכו למקלחת. הוא נכנס תחת המקלחון, עיניו עדיין עצומות, ופתח את זרם המים הקרים בעצמה מלאה.
ראשו שילח פעימות כאב חדות לרקותיו. "אני נשבע שזו הפעם האחרונה שאני שותה בצורה כזו."

המים הקרים חלחלו לראשו, מפחיתים את כאב הראש, ומארק מיהר לתקן את עצמו, "סליחה אלוהים, התכוונתי שזו הפעם האחרונה שאני שותה משקראות מקומיים בעיירות פשפשים. "הוא פקח את עיניו וחייך לעצמו בשמץ של מבוכה. "לעזאזל, אפילו לא התפשטתי."
העה הייתה כבר עשר ושלושים, מארק סיים להחליף את בגדיו וכאב הראש כמעט ונעלם. הוא פתח את מגירת השידה שלצד המיטה, בתוכה נח לוח הזמנים של הכנס. מארק עלעל בלוח הזמנים, עובר על רשימת ההרצאות. מצוין, עד השעה חמש בערב לא צפויות לו שום הרצאות חובה. הוא החליט לרדת למטה, אולי לפקיד הקבלה יהיה כדור נגד כאב-ראש.
מארק לחץ על כפתור המעלית, אך זו סירבה להגיע. קללה חרישית נפלטה מפיו והוא פנה לרדת במדרגות, שטיח הקיר העבה בולע את קול צעדיו. לפתע מעד, ראייתו נפגמה לשנייה. לכל הרוחות, הקיר נראה כפול, כמו במראה מעוותת. הוא עצר לנוח לרגע, ממתין שהמסדרון יחזור למימדיו הטבעיים, וקילל שוב בלחש, השתייה הארורה. מארק המשיך לרדת במדרגות בזהירות.
פקיד הקבלה מאמש לא היה מאחורי הדלפק, החלפת משמרות כנראה. במקומו ניצבה פקידה צעירה וחייכנית.
על הכורסאות המרווחות במבואה התמקמה משפחה, זוג צעיר עם ילדה קטנה ששוחחו ביניהם בקולות שקטים. הילדה הייתה לבושה בשמלה פרחונית. צמה ארוכה איגדה את שערה השחור על גבה ובידיה החזיקה כדור צבעוני. מארק חייך בטבעיות, מאז ומתמיד חש חיבה עמוקה לילדים. הילדה חייכה אליו בחזרה והוא הבחין כי בקדמת פניה הייתה חסרה שן אחת. ניצן של שן חדשה הציץ במקום זו החסרה.
מארק הושיט לפקידת הקבלה את המפתח לחדרו. "תודה רבה, מר בולוג, ו...ברוך שובך," חיוכה היה רחב וכן. הרחש מסביבו פסק לפתע ומזווית עינו קלט מארק את הזוג נועץ בו מבט וחדל מהתלחשויותיו. האם משכה את ילדתה לחיקה. מארק חש גירוד בעורפו.
"תודה רבה, אה... אבל שמי אינו בולוג אלא בולאג, או בעצם מארק למכרי," אמר, מנסה לחייך. החיוך על פניה של הבחורה נדמה כאילו קפא לשנייה אחת ארוכה. "בולוג אדוני, חדר 214, בולוג."

על הספר ועל הסופר

kobi_kamin.jpg

בבואה - רומן על הומור ועל אכזריות; על רשע, על תאווה ועל אובדן; על כוחה של המשפחתיות, על הכוח להתגבר על כאב, על הכוח לצחוק ומעל הכל - על הכוח להיות אנושי.
כשהיה מארק בן אחת עשרה לערך, נמצא בידי הארי,
שיכור חסר בית משוטט.
הארי מאמץ את הילד לחיקו ויחדיו הם בונים לעצמם עולם שדבר לא חסר בו. אולם יום אחד, מגלה הארי כי מארק אינו מי שחשב שהוא, והתמונה מתהפכת לחלוטין. מי הוא מארק? מה הוא מארק?
נואה גדלה ללא אב בעיירה רגילה לחלוטין, אך בגיל שש עשרה, דמות מסתורית מנסה לרצוח אותה, אולם משהו עלום מציל את חייה ודואג לשמור עליה מכל משמר. מדוע? מה יש בתוכה? ומה הקשר בינה לבין אביה הנעלם?
"השמן" הנו מפקח משטרה מבריק, פותר תעלומות בחסד. יום אחד הוא נתקל בתעלומה שפתרונה עלול לשנות את חייו, את חיי הסובבים אותו, ואת העולם כולו. האם יקבל על עצמו את האתגר?
לארצ'י ישנה המסעדה הטובה בעולם, ארצ'י אדיש לחלוטין לטוב ולרע ולמאבק הנצחי ביניהם. כל עניינו בחיים הוא לבשל אוכל ולהאכיל את אורחיו. יום אחד נכנסת למסעדה משהי שלא הייתה אמורה להכנס פנימה, והמפגש איתה ישנה את חייו לנצח.
נורמן מילו הנו סוהר בבית כלא מיוחד במינו, בית כלא שאיש מעולם לא נמלט מתוכו. אולם יום אחד מגיע נורמן למשמרתו ומגלה לחרדתו כי האסיר המסוכן ביותר ברח.
כל אלה, בחברת שלל דמויות אחרות - ולא מעט חתולים - מוצאים את עצמם בהרפתקה הזויה, חוצת גבולות ומגבלות, שאימה והומור משמשים בה בערבוביה. ובדרך נאלצים לענות על שאלות הרות גורל - האם עולמנו אכן פשוט כפי שהוא נדמה? האם הכוחות העלומים הסובבים אותנו משחקים בנו - או שמא מבקשים שנושיט להם יד לעזרה?

בבואה, ספרו השני של קובי (יעקב) קמין, חובב ספרים נלהב ובעליה של חנות הספרים הותיקה "קדמת עדן" בתל אביב המתמחה בספרות מדע בדיוני ופנטזיה, ועורך ספרותי מגיש לקורא העברי את ספרו.
בבואה - גרסת האודיו לספר הופקה על ידי סוניקבוקס.
אורך: 23:00 שעות
קריאה: ליאת שנפ

להאזנה לקטע מההספר

Click to download in MP3 format (1.55MB)

 

מתוך הביקורת מ"בלי פניקה" כתב עת למדע בדיוני ופנטזיה:

"בבואה" הוא ספר מעניין מאוד, המעמיד שאלות קיומיות על העולם הסובב אותנו ומנסה לערער את ההפרדה המקובלת בין טוב לרע , באמצעות הכפפתם לרעיון גדול יותר. יכולתו של קמין לתאר את המורכבות בשפה פשוטה גוברת לטעמי על הקושי שגורמות הקפיצות הרבות על ציר הזמן. המעוניינים להתעמת עם השאלות שקמין מנסה לשאול על העולם שמסביבנו, מוזמנים להתאזר בסבלנות ולקרוא את הספר עד סופו.

 

לרכישת ספר השמע "בבואה" באתר סוניקבוקס


חזרה לדף הראשי "מה חדש בספרי שמע"