אורפאוס ביפו 14

      ידידי, משורר קשיש, אמר:

      שירה היא מתנה –

      שאינה ניתנת לכל החיים. 

 

                            קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

daganyamcover front

מרתק למצוא את מה שלא חפשתי

במקום בו הסיכויים אינם ברורים.

 

                              

                      קראו עוד  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
pic2 

אדם מרחיב דרך
ולא דרך מרחיבה אדם                   

                         (קונפוציוס)

 

                     קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


pic3

יתקיים ב- 28 ביולי ב- 08:00 בתיאטרון יפו העברי ערבי*.mordechi geldman2
הוא יוקדש כולו לאמני במה רב תחומיים מנוסים ומצטיינים:
איריס סמרה, בני קורי, אוה דברה והדרה לוין.

עורך ומנחה: מרדכי גלדמן.

 

לחץ על התמונות להגדלה

prettyphoto

איריס סמרה היא אמנית במה. היא מתמחה בשנים האחרונות במחול הבוטו ומפתחת באמצעותו שפה ייחודית המשתמשת בקול ובתנועה לביטוי יצירתיותה. היותה בעבר אמנית פלסטית ניכרת בעבודתה - בדרך תפיסתה את גופה ובהתייחסותה לחלל, לתלבושות ולאביזרי הבמה. איריס סמרה תעלה שתי יצירות שנוצרו בהשראת שירייה של המשוררת תהל פרוש, 'ארץ אפלה' ו'תשוקה'. באמצעות תנועה, פס קול והקראה מהשירים יעלו איריס סמרה והשחקנית לני שחף, מעין דואט בו תנועה, שירה וטקסט מתכתבים ביניהם ליישות רב תחומית.

לני שחף היא בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטה ת-א. שיחקה שנים רבות בתפקידים ראשיים בתיאטרון הרפרטוארי, בבאר שבע, הבימה ובקאמרי. כמו כן השתתפה בסרטי קולנוע ובסדרות טלוויזיה. ב-2014 שיחקה בהצגה 'גן העדן האבוד', על פי 'פרומתאוס הכבול' מאת אייסכילוס, שהועלתה בפסטיבל עכו בבימויה של לילך דקל-אבנרי, בתפקיד אשר זיכה אותה בפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר.

prettyphoto

בני קורי הוא בוגר בצלאל ותלמיד של אמנית המיצג תמר רבן. הוא פועל הרבה במסגרת 'במת מיצג' שבניהולה.הוא אמן בין-תחומי שיוצר אמנות פלסטית, מיצגים ושירה. ביצירותיו הוא מתייחס למקום ולזמן המשתנים מתוך הקפדה על רלוונטיות. במיצגיו הוא עושה שימוש ברוב התחומים של יצירתו - הוא מנצל כל אחד מהתחומים לפי ייחודו ומצרף אותם בסינתזות מקוריות.
קורי כותב כרקע לאחד ממיצגיו המרשימים אותו יעלה ביפו: ״בשירה אפשר למלא את הנעל בגעגועים, באמנות פלסטית אפשר למלא את הנעל בחלב ובמיצג אפשר לשתות את החלב מתוך הנעל״.

 

prettyphoto

אוה דברה היא אמנית רב-תחומית, משוררת, פרפורמרית, רוקדת פלמנקו. למדה פילוסופיה וספרות אנגלית באוניברסיטת ת"א, צילום, וידאו ועריכה בקמרה אובסקורה ואמנות המיצג בבמת מיצג. מרבה להציג בתערוכות בארץ ובעולם ובאירועי מיצג. היא פרסמה שלושה ספרי שירה: "לא לחינם", שזכה בפרס וורטהיים לספר ביכורים, "פרקי גן-עדן" ו"קזינו" בהוצ' ספרית פועלים. שיריה מתפרסמים במוספים ספרותיים, בכתבי עת ובאנתולוגיות ובשנים האחרונות היא משלבת את שיריה בעבודות האמנות שהיא מציגה ובמיצגים שהיא עורכת.
אוה דברה תעלה מופע יחיד שבו "תזגזג" בחופשיות בין שירה, מיצג, מחול, סאונד ודימויים ויזואליים, כשהיא משחקת בין חשיפה להסתר בריתמוס הקצבי האופייני לה.

 

prettyphoto

הדרה לוין ארדי, הטום וויטס והבוב דילן הישראלית, בוגרת NYU בהצטיינות בקולנוע, היא חלוצת האינדי בארץ, עם 13 אלבומים, רומן ביכורים חתרני והופעות בארץ ובחו"ל. היא מלהטטת בין שפות וז'אנרים במיומנות אולימפית, ברהיטות, ובכנות כובשת, ונוגעת בעניינים שברומו של עולם ובתחתיתו. אין לה רשימת שירים ידועה מראש, היא לא זוכרת את המילים של השירים שלה בעל פה, לרוב מאלתרת, בהומור כובש ולב חשוף. שום דבר אנושי איננו זר לה, ובכל מקרה, היא לעולם לא תוותר על כוס היין האדום שלה!

"בקול מתוק-מחוספס עם טוויסט דילני, היא מציירת סיטואציה רגשית מורכבת וסבוכה. יוצרת בעלת אישיות מובהקת ואחת המוזיקאיות המרשימות בזירת האינדי הישראלית. נפש חופשיה, אינטנסיביות רגשית, כנות לא מצונזרת, כישרון מלודי, תנועה יפה בין שחור ללבן, בין עולם הסול והאר-אנד-בי לבין עולם הסינגר-סונגרייטר - נשמה יתרה" (הארץ 2015)."אינטלקטואלית בזירת הפופ, מושלמת מבחינה רגשית" (טאבלט מגזין, ניו יורק 2009)
על הפסנתר השיכור שלה, באנגלית ובעברית, תשמיע הדרה כמה רגעים של ספוקן וורד, שאותו היא מסכמת בהומור האופייני לה, "אני מאמינה בחתיכים כאג'נדה נקמנית לתיקון עולם במסגרת אפליה אישית מתקנת, ואני אתחיל מסייד קשוע, שהוא תסמונת הטורט הספרותית שלי, מתפרץ לכל מקום ללא שליטה".

מחיר כניסה 50 שקל. 40 ליודעי הסיסמא 'אורפאוס'
*תיאטרון יפו נמצא ביפו העתיקה, רח' מפרץ שלמה 10 (ליד החמאם).

 

הזנת תוכן: 3.7.2015

חזרה לדף הראשי "מה חדש בשירה"