ידידי, משורר קשיש, אמר:

      שירה היא מתנה –

      שאינה ניתנת לכל החיים. 

 

                            קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

daganyamcover front

מרתק למצוא את מה שלא חפשתי

במקום בו הסיכויים אינם ברורים.

 

                              

                      קראו עוד  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
pic2 

אדם מרחיב דרך
ולא דרך מרחיבה אדם                   

                         (קונפוציוס)

 

                     קראו עוד

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


pic3

האתר של נילי דגן

עשרה ספרים נבחרים ממדף אינדיבוק

בחירותbchirot

ערן צלגוב

ספר הביכורים של המשורר, העורך והמתרגם ערן צלגוב מציג שירים שנאספו במשך שנים רבות של פעילות בתחום השירה, כעורך כתב העת "דקה", כמרצה בישראל ובחו"ל וכמייסד הוצאת "רעב".
השירים נעים בין הפוליטי לאישי, בין באר שבע לניו יורק, בין השירה המקומית לבינלאומית – מניפה פואטית רחבה ורבת צבעים. אלה הן "הבחירות" של ערן צלגוב.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

הנער האבודhanaar haavud

תומאס וולף

בנער האבוד של תומס וולף נמצאים קרוב לוודאי העמודים היפים והעזים ביותר בספרות האמריקאית שראו אור בשפה העברית בעשורים האחרונים. היכונו למפגש עם ארצות הברית הישנה, עם כיכר רווית שמש בעיירה דרומית, עם יריד עולמי היסטורי, עם משפחה אחת ועם מחשבות רבות. כתיבתו של וולף עתירת רבדים, עד כדי כך שנובלה קצרה זו מקבלת נופך של רומן גדול. זהו שיעור בסגנון וחגיגה לאוהבי ספרות.

לפרטים נוספים לחצו כאן

  

 

לא מתקרבת לתחנה המרכזיתcentral statin1

נילי דגן

"בספר שיריה השלישי לא מתקרבת לתחנה המרכזית מאתרת דגן את הסדקים שבקיום, רגעים שבירים בחיים, נראים ושאינם נראים, אלה החולפים כהרף עין ואלה העתידים להשאיר בקיעים. כל זאת בלשון משוחררת בלתי כבולה, בהומור ובאירוניה דקה". (עמוס לויתן)

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

 

ספונג'ה וסיפורים קצריםsponja

נגה אלבלך

בת יורשת לבדה את בית הוריה; סיבת הירושה: ספונג'ה. דניאלה טרוץ מישראל זוכה בפרס נובל כללי ("כלכלי?" "לא, כללי"). רוכב אופניים משנן ספר ללימוד יידיש במסע במדבריות אסיה. אשה שביצועיה במיטה הם לעילא ועילא אוספת לביתה גברים ונשים לשעה מופלאה של חיי-נים. ספר דיגיטלי.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

 
עמק יזרעאל ירושליםemek izrael

יוסף עוזר

יוסף עוזר איננו משורר שזה מקרוב בא. בן למשפחת עולים בגדדית, יליד ירושלים ומי שילדותו עברה עליו במושב חקלאי בעמק יזרעאל, הוא מפרסם את שיריו זה שלושים שנה. עם זאת, דומה כי בספר חדש זה – פואמה מתמשכת בת קכ"ג פרקים קצרים– הוא נכנס מחדש לשירה הישראלית, לזירתה הפנימית ביותר, לאיזו נקודה מרכזית בה, אשר אולי לא היתה קיימת עד כה, ועתה היא נקבעת איתנה כמו מסמר הנקבע בקורה תחת פטישו הדייקני של קול שירי רענן, בוטח, יציב, קולע ולא יחטיא. הפואמה קבועה במסגרת של נסיעה במכונית ("הונדה סיוויק") מירושלים לעמק יזרעאל (המשורר נוסע לפקוד את אחותו) ובחזרה מעמק יזרעאל דרך כביש 6 ועד לשער הגיא, שם נעצרות המכונית והפואמה מחמת פנצ'ר.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 


קיץ אנגליenglish summer

אורי רום

ברומן הקצר והדחוס שלו מעלה אורי רום בעוצמה בלתי מצויה את נופה, מראותיה, צבעיה וריחותיה של ארץ ישראל מנדטורית-כפרית, בעשורים שבין מלחמת העולם הראשונה להקמת המדינה. על רקע המושבות הוותיקות של הגליל התחתון וחופֵי הכינרת הוא רוקם דרמה משפחתית עזה ונפתלת, בעלת איכות כמעט-פוֹקְנֶרִית.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

 

תורת הייחודtorat hayachid

מרדכי גלדמן

"תורת הייחוד" הוא ספר שיריו הראשון של מרדכי גלדמן אחרי כינוס שירתו המונומנטאלי בשני הכרכים של "הלכתי שנים לצדך" (הקיבוץ המאוחד/מוסד ביאליק (2011). בספר הנוכחי, שהוא ממיטב יצירתו של גלדמן, מגיע המשורר הבכיר לכמה משיאיה המרגשים של הגותו הפיוטית. השירים חוקרים בעמקות ובתעוזה לשונית ומושגית מרחבים ארוטיים ורגשיים, פסיכולוגיים וגיאוגרפיים.

לפרטים נוספים לחצו כאן 

 

 

עור התוף של הלילהor hatof

טלי עוקבי

"עור התוף של הלילה" ספר הביכורים של המשוררת טלי עוקבי מציג שירה בעלת נינוח אחר, לא ישראלי במובהק, רחוק מהנרטיב הספרותי וממשבר הזהות המאפיינים את השירה הישראלית. עוקבי "מפסלת" את שיריה ומשייפת אותם עד לקבלת גביש פואטי ייחודי. "כל פתיתי האדם כושלים" היא כותבת במקום אחד, "ימי אבן קפואים" היא כותבת במקום אחר. עוקבי מתגוררת בגרמניה מזה שנים רבות והשפעת השפה והשירה הגרמנית בולטת לאורך כל שירי הספר.

לפרטים נוספים לחצו כאן


 

בוא כמו שאתהron

רון דהן

איתמר לא ידע שהמסע אל חברי נעוריו, מאיה ויותם, יעורר מפל של זיכרונות ויאלץ אותו להתמודד עם תקופת נעוריו, עם ההבטחה שהוטמנה בהם ועם ההחמצה שהוא חש בהווה. רומן הביכורים המרגש של המשורר רון דהן המגולל את סיפורם של שני נערים ונערה, המתבגרים בתחילת שנות התשעים של המאה הקודמת, בין תרבות הרוקסן לתרבות הגראנג', בין ההתאבדות של קורט קוביין לרצח רבין, בין חלומות גדולים למציאות נושכת.

לפרטים נוספים לחצו כאן

 

 

לדף הראשי של מיזם הסדנה

 

صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل