נחום נרדי

בשנת 1923 עלה לארץ הפסנתרן נחום נֵרוֹדִיצְקִי Nardi Nachum(יש אומרים נֵרְדִייֵצְקִי) והוא בן 22 שנה. בן למשפחה דתית-ציונית, בוגר האקדמיה למוסיקה בווינה ופסנתרן מחונן שכבר נודע לו שם באירופה. מחלוצי השילוב בין המוסיקה הקלאסית המערבית לבין המוסיקה הערבית-מזרחית.

קרא עוד...

דני ליטני

אחד החשובים באמני הדור הראשון במדינת-ישראל. danny litanyכשהזמר דני ליטני אוחז בידו מיקרופון ומאלתר שילוב בין מוסיקת נשמה אמריקאית (Soul music) לבין רית'ם אנד בלוז (שילוב בין בלוז לג'אז) – הוא בעצם מלחין, בו במקום, עשרות לחנים מופלאים.

קרא עוד...

צביקה פיק

לא קלה היתה תחילת דרכו של צביקה פיק כמלחין. zvika pikהלחן הראשון שלו שהתפרסם היה למילותיו של אהוד מנור, "שני תפוחים". הקשר ביניהם נוצר כאשר אהוד מנור היה זה שתרגם את המחזמר "שיער" שבו שיחק ושר צביקה פיק את התפקיד הראשי ופרץ לתודעת הקהל.

קרא עוד...

יסמין אבן

יצירה אמנותית, בעיניה של יסמין אבן, מאגדת מכלול yasmin evenשל מרכיבים אמנותיים, שונים ונפרדים אמנם, אך קשורים זה בזה בפסיפס היצירתי. היא מלחינה וכותבת ומנגנת ושרה ומציירת ורואה בכל אלה יחדיו יצירה אחת.

קרא עוד...

صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل