יורשות חסרות בושה

קומדיה מאת אדיבה גפן

ביקורת תיאטרון מאת מיכל דורון

שחקנים: ניצה שאול, ענת ברזילי, אסתי זקהיים, מורן לי קוגן וזוהר סדן.
בימוי: הדר גלרון.

YORSHOT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צפיתי בקומדיה הנפלאה שכתבה אדיבה גפן ידידתי ואני שמחה להמליץ עליה בכל פה. זו קומדיה מתוחכמת וצינית על אישה אפרורית, ערירית ונטולת יורשים, שבני משפחתה הקרובים והרחוקים חומדים את דירתה, אך היא אינה מתכוונת להסתלק מן העולם כל כך מהר.

מבעד לסיפור המסגרת הזה, עם ההומור הנפלא והשירים הנהדרים והנוגעים ללב עם קריצה, מתגלים מסרים אנושיים ופמיניסטיים וסיפור על יחסים מסובכים בין אם לבת: אם שתלטנית ובת שלא מימשה את עצמה ויוצאת למרד נעורים בגיל 69. גם הרשתות החברתיות באות לידי ביטוי בהצגה דרך עולם ההיכרויות של ג'יי-דייט ואפילו סקס וירטואלי (הבמאי וודי אלן בסרטו "ישנוני" חזה שזה מה שיקרה בשנות האלפיים).
עוד אציין כי שלוש יוצרות מצוות ההצגה – המחזאית אדיבה גפן, הבמאית הדר גלרון והשחקנית אסתי זקהיים – ריתקו את הקהל בסדרת המפגשים "על ספת הגרפולוג", שבה אני מארחת סופרים, משוררים, מחזאים או שחקנים ומנתחת את כתב ידם.
לסיכום: מזמן לא צפיתי בהצגה משובחת ושנונה כל כך, עם שחקנים מצוינים וכריזמטיים, שנדמה כי הגיעו מברודוויי. נוסיף את הבימוי הנהדר של הדר גלרון וקיבלנו פנינה אמיתית.

 

הזנת תוכן: 11.1.2017

חזרה לדף הראשי "מה חדש בתיאטרון"

Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل