לקראת חקיקתו של חוק ספרות

מאבק המשוררים מתכבד להזמינכם לכנס הראשון של עולם הספרות בנושא "מדיניות ציבורית כלפי הספרות בישראל". זו הפעם הראשונה (!) שנערך דיון ציבורי מסוג זה ובמסגרתו נדון במעמד השירה, הסיפורת, המשורר/ת והסופר/ת בישראל, ומחויבות המדינה ומוסדות ציבור כלפיהם.

ספרות היא נדבך חשוב מאין כמוהו בתרבות, היוצרת אתוס חברתי, ויש לפעול על מנת להצהיר על כך במישור העקרוני ולתרגם הצהרה זו לפסים מעשיים. כוונת כנס זה היא להניח את אבן הפינה לחקיקתו של חוק ספרות ראוי, מושכל ואחראי, שיאפשר את המשך העשייה הספרותית תוך שמירה על איכות התוכן ועצמאות התוכן.
רק כדי להבהיר, לא מדובר על הצעת החוק הנוכחית להגנת הסופרים אלא על חוק ספרות מלא הכולל קרנות ותקציבים כדוגמת חוק הקולנוע.

בכנס ישתתפו המשוררים אגי משעול, רענן בן-טובים, אמיר אור וציפי שחרור. כמו כן ישאו דברים דוד בלומברג, יו"ר דירקטוריון הספריה הלאומית, ח"כ עופר שלח, עו"ד אלי זהר, אלוף (מיל') עוזי דיין, שמעון אלקבץ, פרופ' עוזי שביט, ד"ר קציעה עלון, פרופ' איתן פרידמן, ירון סדן, רנה ורבין, יוריק בן-דוד, שמוליק שם-טוב, עו"ד צביקה ניר, עוזי אגסי ועו"ד אורלי פרויד-מיה.

סידורי נסיעה:
אנחנו מוציאים הסעה מתחנת ארלוזורוב (הרכבת) ממתחם אגד ישירות לספריה הלאומית בירושלים וחזרה במחיר סמלי של 22 ₪ לשני הכיוונים.
יציאה מתחנת ארלוזורוב: 07:30 (בדיוק)
יציאה מהספריה: 16:00 (משוער)

הכניסה חופשית, אך מספר המקומות באולם בו יתקיים הכנס מוגבל ולכן רצוי להרשם מראש במייל This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

לתשומת לבכם, בענין ההסעה – רק הרשמה מוקדמת לנסיעה תוכל להבטיח את מקומכם. לכן, ציינו בהרשמה אם ברצונכם להצטרף להסעה.

בברכה,
רענן בן-טובים
מפיק הכנס מטעם מאבק המשוררים

 

לחץ להגדלה

prettyphoto

פתח את הקובץ לקריאת תכנית הכנס

Attachments:
Download this file (kenes_safrut.pdf)kenes_safrut.pdf
Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل