בן וליילה פוגשים את סוקרטס

הוצאת "אחוזת בית" שמחה לבשר על צאת הספרsokrates

מאת: לוסי אייר

מאנגלית: אורית בן זאב

בדומה לרב המכר הענק "עולמה של סופי", גם "בן וליילה פוגשים את סוקרטס" הוא רומן שמספק מסע מזורז בתולדות הפילוסופיה דרך סיפור הרפתקאות משעשע ומלא בהברקות.

בן, תלמיד תיכון אמריקאי, עובד בשעות הפנאי במסעדה וחי חיים רגילים לגמרי. יום אחד הוא פוגש בצעירה מושכת ומסתורית בשם ליילה שמזמינה אותו לדייט, אלא שבמהרה בן מגלה שהיא לא ממש חיה על פני האדמה. הוא הולך עמה אל עולם אלטרנטיבי דמיוני – עולם הרעיונות שכל תושביו הם פילוסופים או חובבי פילוסופיה – ובביקוריו במקום פוגש פילוסופים ידועים, מתוודע לגישות פילוסופיות שונות, ואפילו נקלע לוויכוחים ובראשם עימות סוער בין היו"ר סוקרטס ליריבו המיזנטרופ ויטגנשטיין, על השליטה בעולם הרעיונות. לבֵּן ולקוראים מתברר שגם פילוסופים ענקים הם טיפוסים קטנוניים ואנושיים, בהם כאלה מרושעים וכאלה מגוחכים.

לוסי אייר זכתה לשבחי המבקרים על ספרה "בן וליילה פוגשים את סוקרטס", לא רק בזכות ההומור והמקוריות של הסיפור, אלא בשל האופן המכבד והמעמיק שבו היא עוסקת ברעיונות פילוסופיים.


לוסי אֵייר: הערות ביוגרפיות

לוסי אֵייר נולדה בשנת 1975 בלונדון לזוג הורים ידועים: סֵר ריצ'רד אייר, במאי תיאטרון וקולנוע מוערך, וסוּ בריטוויסל, מפיקה בעלת שם בבי־בי־סי. היא למדה באוקספורד והשלימה תואר ראשון בפילוסופיה, מדעי המדינה וכלכלה. בין היתר, היא עבדה במהלך חייה כמצילה, כתחקירנית ברדיו ובטלוויזיה וכיועצת כלכלית. בשנים 2008-2005 התגוררה באדיס אבבה שבאתיופיה, ובשנת 2007 התפרסם ספרה הראשון, "בן וליילה פוגשים את סוקרטס", שזכה לשבחי המבקרים והושווה לרב-המכר העולמי "עולמה של סופי" (מאת יוסטיין גורדר). כיום לוסי אייר מתגוררת בלונדון עם בעלה ובתה.

 

חזרה לדף הראשי של "מה חדש בספרות"

 

Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل