הצלמת מירב נאור וינשטוק

תערוכת יחיד והשקת ספר חדש

הצלמת מירב נאור וינשטוק תיעדה במשך חודש ימים את עשרות אלפי הפליטים, שבורחים מהתופת בארצם, ומגיעים מדי יום לחופי יוון דרך טורקיה. 140 מהצילומים אוגדו בספר TEARED OFF המהווה מסמך תיעודי מרגש ובעל ערך היסטורי. בתערוכת יחיד של מירב נאור וינשטוק, בה הושק הספר, שמוצגת במתחם מחסן 2 בנמל יפו.

neirav1

מאז תחילת 2015 הגיעו לחופי יוון למעלה מ-600 אלף מהגרים ופליטים לא חוקיים. 7 מכל 10 מהגרים ליוון מגיעים מסוריה, לאחר שנמלטו מהמלחמה האכזרית בארצם. בלסבוס ובאיים נוספים קיימים מחנות פליטים שקולטים את כל מי שמגיע, אולם יוון קורסת תחת היקף ההגירה הבלתי חוקי אליה, אשר הולך וגדל. הפליטים מגיעים בסירות קטנות ורעועות, ורבים מהם מגיעים עם ילדים קטנים ותינוקות בניסיון למצוא הזדמנות לחיים טובים יותר.

neirav2

56 מהצילומים מוצגים בתערוכה TEARED OFF שנפתחה ב-11.2.16 במחסן 2 בנמל יפו. כל צילום מהווה תיעוד מרגש של פליטים המהווים הוכחה חיה לזוועה שמתרחשת ממש בסמוך לישראל. העבודות מיטיבות לחשוף את נפשם של המצולמים, להעביר את הכאב ותחושת חוסר האונים שהם חווים לצד התקווה והאומץ, ומצליחות לטלטל את נפשו של הצופה. מירב נאור וינשטוק הצליחה להיכנס למרחב האישי של המצולמים מבלי שהצילום ישפיע על המתרחש או יעמיד את המצולם בזווית נחותה, מה שמעצים את תחושתו של הצופה כי הוא מציץ על המתרחש בזמן אמת.

meirav3

באירוע הפתיחה של התערוכה הושק ספר הצילומים TEARED OFF המאגד 140 צילומים מהמסע ביוון, שחלקם כאמור מוצגים בתערוכה.
אוצרת התערוכה: סיגל קשקש.

meirav4

התערוכה תוצג עד -4.3 במתחם מחסן 2 בנמל יפו.
שעות פתיחה: ימים א'-ה' 10:00-18:00, יום ו' 10:00-13:00, ש' 11:00-18:00

 

 

הזנת תוכן: 14.2.2016

חזרה לדף הראשי "מה חדש באמנות"

 

Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل