תיאטרון האינקובטור גאה להציג את איוב

iyov

 

 

 

 

 

 

 

במאי: יוסי יזרעאלי 

מסע מוזיקלי–תיאטרלי בעקבות הטרגדיה התנ"כית של איוב בכיכובם של ששון גבאי (בתפקיד איוב), קרן הדר (בתפקיד אשת איוב) ושחקנים מתיאטרון האינקובטור.

בטקסט המקראי מעורר המחשבה ושופע הדילמות האנושיות, בוחר הבמאי יוסי יזרעאלי להשמיע את קולה של מי שמוזכרת בו בשורה אחת בלבד – אשת איוב. אשת איוב, שביקרה את עיקשותו של איוב לדבוק באמונתו למרות האסונות שהטיח בו אלוהים פעם אחר פעם על לא עוול בכפו, היא דמות שנויה במחלוקת. יש פרשנים שאף כינו אותה שליחת השטן אל מול דמותו המיוסרת.

 

המשוררת סמדר שרת על ההצגה איוב

ההצגה "איוב" בתיאטרון האינקובטור בעריכתו ובבימויו של יוסי יזרעאלי היא קלאסיקה עברית במיטבה. צפיתי בה בשבוע שעבר בבית מזי"א בירושלים, עם קבוצה שהגיעה מאשדוד ולדעת כולנו היה יותר משווה את המאמץ.
ששון גבאי הוא איוב מורכב, מגוון וכובש. קרן הדר השחקנית והזמרת מגלמת את אשתו של איוב, בתפקיד בלתי נשכח.

המוזיקה של יוסף ברדנשווילי משחקת תפקיד בזכות עצמה, באמצעות הצ'לן יוני גוטליב הגורר אותנו בכשרונו למעמקי הנפש המיוסרת של איוב.
בכלל זוהי עבודת אנסמבל מצויינת שרוחו העוצמתית של יוסי יזרעאלי שורה עליו. הטקסט הוא הגיבור המרכזי בהצגה הזאת.

כתלמידה של יוסי יזרעאלי (בעבר הלא רחוק) ראיתי בהצגה איך הוא מיישם את "ההווה האוטונומי הדחוס" עליו הוא אומר שהוא "עולם ומלואו על הבמה הניזון אך ורק מחולייתו הטקסטואלית" ותיאטרון לא בא לספר סיפור אלא נובע מפעולה דרמטית מוקצנת, המאפשרת היווצרות של "בית כנסת חילוני".

אכן הטקסט של "איוב" יושב היטב בתוך הפיות של השחקנים ומספק חוויה מטלטלת, לא דומה לשום דבר שראיתי...מומלץ!!!

 

קטע מן ההצגה "איוב"

 You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

לרכישת כרטיסים

לדף של יוסי יזרעאלי בפייסבוק

 

הזנת תוכן: 28.8.2017

חזרה לדף הראשי של יוסי יזרעאלי 

Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل