מאילת ליריד הספרים בגרמניה

'ידיעות אילת' מוסף 'ידיעות אחרונות' בדרום

 

עזרא ארבלי, 2/01/2009

ספר הביכורים של המשוררת נילי דגן מאילת, "בכל אדם יש ארבעה בנים", נבחר להיות מוצג בין ספרי האמן המיוחדים, בשדרת מעצבי הספרים הביבליופיליים של יריד הספרים הביבליופיליים של יריד הספרים ה-60 שייערך בפרנקפורט.

ספר הביכורים של המשוררת נילי דגן מאילת, "בכל אדם יש ארבעה בנים", נבחר להיות מוצג בין ספרי האמן המיוחדים בשדרת מעצבי הספרים הביבליופיליים של יריד הספרים ה-60 שייערך בעיר פרנקפורט שבגרמניה.

היצירה שנבחרה היא למעשה שני ספרים שעוצבו כיחידה אחת על ידי אמן הספר הצעיר עידו אגסי, והוצאו לאור על ידי הוצאת 'אבן חושן' במהדורה מצומצמת של 54 עותקים חתומים וממוספרים. לספרים מצורפים תקליטורים בהפקת דודו אלהרר, כאשר שחקניות קוראות את שירי הספר בליווי מוזיקלי.

big picture-92491

אחד הקטעים המרשימים בהוצאה מצומצמת זו של הספר הוא מגזרת המתכת "רביעייה" של האמן הבינלאומי דוד גרשטיין, שיצר תיאור ויזואלי של ארבעת הבנים בהגדה של פסח. המגזרת משמשת כעין חוצץ מרכזי בין שתי הגרסאות הלשוניות של הספר, בעברית ובאנגלית.

נציגת הספריה הלאומית בגרמניה גילתה עניין רב ובדקה אפשרות רכישת הספר לספרייה הלאומית.

מטרתה המוצהרת של נילי דגן היא להציג לעולם את פרוייקט ארבעת הבנים הנמשלים במסורת היהודית בהגדה לארבעה טיפוסי יסוד שבאדם, בדומה לארבעת היסודות שביקום: אש, מים, אוויר ואדמה.

הספר עצמו כולל את התקליטורים המצורפים ובהם מוסיקת פתיחה וסיום של דודו אלהרר בעיבודו של קן ברג'ס, ואילתורי גיטרה של עמוס עבר-הדני, המלווים את קריאת השירים. בעברית הקריינות היא של תמי ספיבק ובאנגלית (בתרגום סוזן ואד קודיש) היא של גיליה שטרן. מהדורה נוספת של הספר באנגלית תצא בלונדון, בצירוף תקליטור בביצוע השחקנית אביבה מרקס. לכבוד האירוע קיימה נילי דגן ביום ששי שעבר קבלת פנים ומופע שירה בריבוע בגלריה גרשטיין בתל-אביב.

 

 

Share
صندلی مدیریتی صندلی اداری میز اداری آموزش زبان انگلیسی مارکت اندروید تور محسن چاوشی مسیح و آرش پروتز سینه پروتز باسن پروتز لب میز تلویزیون ساعت مچی فروشگاه فایل